Forum sayfamıza hoşgeldiniz.....Doktornevra.com
 Kullanıcı Adı Şifreniz     | |
 Ana Sayfa | Site Haritası | Kurallar

Gebe Kalamama..  Kısırlık Tedavisi.. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline Caresiz Eklenme/Güncelleme Trh : 18.11.2007  Toplam Okunma : 460  Bugün : 1  
Bu üye silindi Galiba hamileyim

Merhaba Nevra hn,
size daha oncede yazmistim 02.11 tarihinde asilama tedavisi gordugumu. Asilama yapildiktan 15 gun sonra test yaptim ve hamileyim galiba, testin cizgisi cok acik renkteydi. Hamile kalmadan 4 hafta once folikasit kullanmaya basladim ve hala devam ediyorum. Fakat ben 1 sene oncesi dusuk yaptim ve doktorum bunu kiloya baglamisti ve PKO hastasi olabilecegimi soylemisti. Simdi icinde bir korku var, tekrar dusuk yaparmiyim??? Bana tavsiye edebileceginiz birsey varmi?

Simdiden cok tsk ederim,

Caresiz

Bu konuya 4 adet cevap yazılmış
Cevaplayanlar Mesaj
offline admin İd:7668  Eklenme/Güncelleme Trh : 20.11.2007   
Bu üye silindi Hamile kaldım

hayırlı olsun, ikinci çizginin silik de olsa çıkması gebe kaldığınız anlamına gelmekte. folik aside devam edin ve zaman kaybetmeden doktora başvurun, şu bir gerçek ki polikistik overli hastaların normal kadınlara göre düşük yapma ihtimalleri daha fazla . Bunun için de daha şimdiden önlem alınması gerekebilir. hem istirahat edin hem de düşük olmamsı için önlem olarak bazı ilaçlara başlayın, bu konuda yazdığım yani bir makale var, aşağıda okuyun,

http://www.e-gebelik.net/riskli_gebelikler/gebelikte_polikistik_over_pko.asp

http://www.e-gebelik.net/gebelik_ve_beslenme/saglikli_beslenmenin_ipuclari.asp

offline Caresiz İd:7671  Eklenme/Güncelleme Trh : 20.11.2007   
Bu üye silindi Galibe hamileyim

Merhaba Nevra hn,
ben yurt disinda yasiyorum. Pzt gunu hastaneye gittim fakat kan testi yapmak istemediler. Sizin bir yazinizda kan testinin yapilabilecegini okumustum. 3 hafta sonra 7 haftalik hamile olacagim icin 12.12.07 tarihine randevu verdiler. Dis gebeliktende korkuyorum ben aslinda Nevra hn. En erken belirtileri ne zaman belli olur bilgi verirseniz sevinirim. Suan icin sadece goguslerimde siskinlik ve meme ucunda koyulasma var ama bulantim falan yok. Arada sirada ise adet sancisi gibi sancilarim oluyor sadece.

Cevabiniz icin simdiden tskler,

Caresiz

offline admin İd:7681  Eklenme/Güncelleme Trh : 21.11.2007   
Bu üye silindi Galiba hamileyim

muayene tarihinizi bekleyin , bu zamana kadar sadece folik asit alın, kasıklarınızda ağrıların hafif olması gebeliğe bağlıdır, cinseli ilişkiye de mueyene olana kadar girmeyin..
dış gebelik belirtileri 8 hafta civarınbda genellikle başlar,
hayırlı olsun stress yapmayın..

offline Caresiz İd:7685  Eklenme/Güncelleme Trh : 22.11.2007   
Bu üye silindi Dis gebelik

Tsk ederim Nevra hn, bir yerde dis gebelik riskinin yumurtlama tedavisinde kullanilan ilaclardan olusabildigini okumustum onun icin biraz stres yaptim. Biliyorsunuz bende asilama ile hamile kaldim (puregon + prengly) kullandim.

Sevgiler
Caresiz

Sayfalar :
[1]

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Lütfen yardım edin meraktan ölmek üzereyiz offline
  Kızlığım bozuldu mu,acil..acil.. offline
  Bebek isteği... offline
  Vajinismus ve normal doğum offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik nasıl??? offline
  Doğum korkusu yaşıyorum :( offline
  Hamilelikte belirtiler, sizin yönetmelerinizle hamile kaldım.... offline
  Bi de benle uğraşın... offline
  Ah ah... daha önceki seks hayatım anlaşılır mı?? offline
  İlişkide ağrı,mastürbasyon ve zevk alamama offline
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Bende de aynı endişe var offline
  Bebeğin cinsiyeti acaba ne?? offline
  :):) allahım kucağına almak nasip etsin.. offline
  Kız arkadaşım hamile kalır mı?? offline
  Dış gebelik ve methotrexat offline
  Bakirelik testi. offline
  Anne olmak istiyorum offline
  Vajinismuz ve doğum şekli offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik offline
  Bebeğini kucağına alacaksın... offline
Üye İstatistikleri
Aktif Ziyaretçi 2 Aktif Üye Üye Sayımız 62443/ 0
Bugün Tekil 60 Bugün Çoğul 129 Toplam Tekil 12275 Toplam Çoğul 59982 Ip No: 18.212.120.195

Kadın Hastalıkları, Gebelik, Hamilelik, Doğum, Kısırlık, Cinsellik, Aile Planlaması - Gebelikten Korunma Yöntemleri, Genital Siğil HPV ,Gebe Hamile Sorunları Ve Kadın Sağlığı İle Kadın Hayatının Tüm Evrelerinde Karşılaştıkları Sağlık Sorunları İle İlgili Forum...    doktornevra.com  .... Op.Dr. Nevra Topalismailoğlu....  Op.Dr.Hakan Topalismailoğlu.... 

Google Plus +