Forum sayfamıza hoşgeldiniz.....Doktornevra.com
 Kullanıcı Adı Şifreniz     | |
 Ana Sayfa | Site Haritası | Kurallar

Adet Düzensizliği..  Diğer Kadın Hastalık..  Genital Siğiller..  Miyomlar..  Polikistik Over.. 
Yumurtalık Kistleri.. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline ARZU Eklenme/Güncelleme Trh : 18.10.2007  Toplam Okunma : 524  Bugün : 1  
Bu üye silindi Adet düzensizliği

merhaba ben 2 yıllık evliyim ve uzun zamandır devam eden adet düzensizliğim için duphaston ile tedaviye başladık
son 3 aylık adte döemim şöyle
21 temmuz 26 temmuz 1 eylül gibi duphaston içerek 2. adetim
13 eylül 18 eylül 1 ekimde tekrar ilaç içerek 3. adetim
14 ekim 16 ekim son adetim 2 gün sürdü 18 ekim yani bugün tekrar hafif hafif başladı bu durum normalmidir yoksa ben bu ilacı bırakmalımıyım.

Bu konuya 2 adet cevap yazılmış
Cevaplayanlar Mesaj
offline admin İd:7344  Eklenme/Güncelleme Trh : 19.10.2007   
Bu üye silindi Adet düzensiliği, duphaston

adet düzensiliği tedavisi düzenlerken sebeini bilmek en doğru yaklaşımdır, düzensizlik bir hormon bozukluığuna mı bağlı yoksa yomurtalıklara olan bir polikistik over gibi bir soruna mı bağlı??, benim tedaviniz hakkında yorum yapabilömem için hormon değerlerinizi, ultrason sonuçlarınız bilmem gerekir,
duphaston tabii ki progesteron içeren bir adet düzenleyicisi ve hatta gebe kalmayı da kolaylaştıran bir ilaç,
tedaviden fayda görmediğinize inanıyorsanzı tekrar muayene olun.,
aşağıdaki yazılarımın size faydası olacaktır,

http://www.doktornevra.com/jinekoloji/genel_%20jinekoloji/adet_duzensizligi_sekilleri_nedir.asp

http://www.doktornevra.com/jinekoloji/genel_%20jinekoloji/adet_duzensizligi_tani_ve%20_tedavisi.asp

offline ARZU İd:7350  Eklenme/Güncelleme Trh : 19.10.2007   
Bu üye silindi Test sonuçları

adet düzensizliği için hormonlarla ilgili bütün testler yapıldı ve herşey normal bana yumurtalarımla ilgili bir sorunup olup olmadığıda söylenmedi aslında bende bu konuda çok bilgili değilim çocuk isteğimiz oluştuktan sonra hamilelik öncesi bir doktora danışmak istedik ve verilen ilaç sadece duphaston bu ayda kanama 2 gün sürünce ve 2 gün aradan sonra birgün daha çok az bir kanama olup tekrar bitti üstünemi gördün acaba diye konuşmalar olunca bende yazmak istedim

Sayfalar :
[1]

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Lütfen yardım edin meraktan ölmek üzereyiz offline
  Kızlığım bozuldu mu,acil..acil.. offline
  Bebek isteği... offline
  Vajinismus ve normal doğum offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik nasıl??? offline
  Doğum korkusu yaşıyorum :( offline
  Hamilelikte belirtiler, sizin yönetmelerinizle hamile kaldım.... offline
  Bi de benle uğraşın... offline
  Ah ah... daha önceki seks hayatım anlaşılır mı?? offline
  İlişkide ağrı,mastürbasyon ve zevk alamama offline
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Bende de aynı endişe var offline
  Bebeğin cinsiyeti acaba ne?? offline
  :):) allahım kucağına almak nasip etsin.. offline
  Kız arkadaşım hamile kalır mı?? offline
  Dış gebelik ve methotrexat offline
  Bakirelik testi. offline
  Anne olmak istiyorum offline
  Vajinismuz ve doğum şekli offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik offline
  Bebeğini kucağına alacaksın... offline
Üye İstatistikleri
Aktif Ziyaretçi 2 Aktif Üye Üye Sayımız 62443/ 0
Bugün Tekil 21 Bugün Çoğul 22 Toplam Tekil 192408 Toplam Çoğul 970685 Ip No: 18.222.69.152

Kadın Hastalıkları, Gebelik, Hamilelik, Doğum, Kısırlık, Cinsellik, Aile Planlaması - Gebelikten Korunma Yöntemleri, Genital Siğil HPV ,Gebe Hamile Sorunları Ve Kadın Sağlığı İle Kadın Hayatının Tüm Evrelerinde Karşılaştıkları Sağlık Sorunları İle İlgili Forum...    doktornevra.com  .... Op.Dr. Nevra Topalismailoğlu....  Op.Dr.Hakan Topalismailoğlu.... 

Google Plus +