Forum sayfamıza hoşgeldiniz.....Doktornevra.com
 Kullanıcı Adı Şifreniz     | |
 Ana Sayfa | Site Haritası | Kurallar

Adet Düzensizliği..  Diğer Kadın Hastalık..  Genital Siğiller..  Miyomlar..  Polikistik Over.. 
Yumurtalık Kistleri.. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline s3mih Eklenme/Güncelleme Trh : 16.10.2007  Toplam Okunma : 987  Bugün : 1  
Bu üye silindi Kansere dönüşmesi %100 önlenebilir mi?

Genital siğiller ve hpv konusundaki verdiğiniz birçok bilgiyii okudum hepsi için ayrı ayrı teşekkürler.
Yaptırdığım testte hpv pozitif çıktı.Şimdi tiplendirilmesi için 15 gün bekliyorum ve sorunum şu ki nişanlımla bunu öğrenmeden önce (yaklaşık 1.5 ay önce) ilişkiye girdim keşke bilseydim de aşı yaptırsaydım ama bilmiyordum ve beni rahatsız eden şu ki eğer riskli tip taşıyıcısıysam onda ve bende kanser riski gerekli doktor kontrolleriyle % 100 engellenebilir mi? Ne gibi kurallara uymamız gerek? Cevabınız için şimdiden teşekkürler..

Bu konuya 3 adet cevap yazılmış
Cevaplayanlar Mesaj
offline admin İd:7316  Eklenme/Güncelleme Trh : 17.10.2007   
Bu üye silindi Genital siğiller, hpv ve kanser

riskili tip çıkar ise tabii ki kansere dönüşüm daha hızlı olabilmektedir, fakat hangi tip olursa olsun ben hastalarımın takip protokolunu sanki riskli olabilecekmiş gibi sıkı yapıyorum, ve takip ettiğim çokçok sayıda hpv li hastada kansere dönüşüm görmedim, CİN gelişimi oldu bir kısmında fakat yapılan işlemler ve önlemler ile daha fazla ilerlemesi engel olundu,
sizin yapmanız gereken mutlaka iyi ve doğru bir şekilde konu ile ilgili bir hekime takip olmanzıdır.. aşı yapımı ise bundan sonra size mevcut HPV tipi için bir faydası olmayacaktır, ancak olaki yeni bir hPV tipi alırsanız ve aşının da etkili olduğu 4 tipten birisi ise faydası olacaktır,
devamkli güncellediğim yazılara aşaiıdan ulaşın ve HPV nin kanser öncesi açaması olan CİN için aşağıdan yardım alın,

http://www.doktornevra.com/genital.asp

http://www.doktornevra.com/jinekoloji/rahim_agzi_sorunlari/cin-servikal_intraepitelyal_neoplazi.asp

offline s3mih İd:7319  Eklenme/Güncelleme Trh : 17.10.2007   
Bu üye silindi Geç kalmış olurmuyuz??

İlişki durumu bahsettiğim gibi 1.5 ay önce oldu ve sanırım bu herhangi kötü bi durumun önlenmesi için gayet erken bi tarih ve bu anlamda nişanlımın ne gibi bi yol izlemesi gerekli?Türkiye'de olsa yarın muayene için randevu isterim ama malesef yurtdışında ve 2 ay gibi bi süre sonra gelicek. Size kontrole getirmek istiyorum, şuan kendisinde herhangi bir belirti yokmuş ama gerek estetik gerek sağlık yönünden oluşucak belirtileri şimdiden önleyemezmiyiz ve 2 ay sonra tedavi için geldiğimizde ya da smear örneği gönderdiğimizde geç kalmış olurmuyuz??

offline admin İd:7358  Eklenme/Güncelleme Trh : 19.10.2007   
Bu üye silindi Geç kalmış olurmuyuz?

bu kadar endişelenmeyin.. alınan hpv nin belirti vermesi en az 2-3 ay olduğu için şu anda acele edecek ve sıkıntı yaratacak bir şey yok.. sizin test soncunuzi ve tipi de bulaştırıcılığı açısından önemli, bununla birlikte değerlendirme ve muayeneyi yaparsam zaten daha sağlıklı olacaktır..

Sayfalar :
[1]

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Lütfen yardım edin meraktan ölmek üzereyiz offline
  Kızlığım bozuldu mu,acil..acil.. offline
  Bebek isteği... offline
  Vajinismus ve normal doğum offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik nasıl??? offline
  Doğum korkusu yaşıyorum :( offline
  Hamilelikte belirtiler, sizin yönetmelerinizle hamile kaldım.... offline
  Bi de benle uğraşın... offline
  Ah ah... daha önceki seks hayatım anlaşılır mı?? offline
  İlişkide ağrı,mastürbasyon ve zevk alamama offline
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Bende de aynı endişe var offline
  Bebeğin cinsiyeti acaba ne?? offline
  :):) allahım kucağına almak nasip etsin.. offline
  Kız arkadaşım hamile kalır mı?? offline
  Dış gebelik ve methotrexat offline
  Bakirelik testi. offline
  Anne olmak istiyorum offline
  Vajinismuz ve doğum şekli offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik offline
  Bebeğini kucağına alacaksın... offline
Üye İstatistikleri
Aktif Ziyaretçi 3 Aktif Üye Üye Sayımız 62443/ 0
Bugün Tekil 141 Bugün Çoğul 172 Toplam Tekil 192528 Toplam Çoğul 970835 Ip No: 18.118.23.89

Kadın Hastalıkları, Gebelik, Hamilelik, Doğum, Kısırlık, Cinsellik, Aile Planlaması - Gebelikten Korunma Yöntemleri, Genital Siğil HPV ,Gebe Hamile Sorunları Ve Kadın Sağlığı İle Kadın Hayatının Tüm Evrelerinde Karşılaştıkları Sağlık Sorunları İle İlgili Forum...    doktornevra.com  .... Op.Dr. Nevra Topalismailoğlu....  Op.Dr.Hakan Topalismailoğlu.... 

Google Plus +