Forum sayfamıza hoşgeldiniz.....Doktornevra.com
 Kullanıcı Adı Şifreniz     | |
 Ana Sayfa | Site Haritası | Kurallar

Adet Düzensizliği..  Diğer Kadın Hastalık..  Genital Siğiller..  Miyomlar..  Polikistik Over.. 
Yumurtalık Kistleri.. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline lavande74 Eklenme/Güncelleme Trh : 31.10.2007  Toplam Okunma : 1292  Bugün : 1  
Bu üye silindi Hpv liiyim çocuğum olsun istiyorum

Merhaba Nevra hanım,

Ben bundan 4 ay önce 20. haftada suyumun gelmesi nedeni ile 25. haftada normal doğum yaptım ve bebeğimi kaybettim. ilk hamileliğimdi ve çocuğum yok. 1 ay sonra yaptırdığım smear testinde cin 2-3 ve karsinoma ınstitu çıktı. biyopsi yapıldı ve ve smear ile uyumlu ve hpv var. 20.08.07 tarihinde sonra soğuk konizasyon ve leep yapıldı.cerrahi sınırlar temiz çıktı. son kontrolümde doktor %96 iyileştiğimi söyledi. konizasyondan sonra smear için 3 ay beklemem gerekiyormuş, 20 gün sonra tekrar gideceğim. ben çok korkuyorum aylardır çocuğumu kaybetmenin ve bu yaşadıklarımın tarifi yok ben eşimden başka kimseyle beraber olmadım, oda kimseyle olmadığını söylüyor. size sormak istediğim eşim muayene olmadı, doktora gitmek istemiyor. Ben şimdi nasıl bir yol izlemeliyim çocuğum olma şansı var mı? sizin yazılarınızı sürekli takip ediyorum bu konuda çok fazla bilgi vermemişsiniz. Bana yardımcı olabilir misiniz? Çok teşekkür ederim.

Sevgi ve saygılarımla,

Bu konuya 8 adet cevap yazılmış
Cevaplayanlar Mesaj
offline admin İd:7519  Eklenme/Güncelleme Trh : 02.11.2007   
Bu üye silindi Gebelik kaybı

hpv erken doğum ve gebelik kaybına sebep olmaz, ve tabii ki gebe klamnızı da engellemez, fakat gebe kaldığınızda bazen hpv hızlı bşir şekilde tekrar aktifleşebilir, konizasyonda cerrahi sınırın temiz çıkması iyi, fakat burada yapılan konizasyon sonrası smear testi takibi önemli, konizasyon (leep veya soğuk konizasyon) eğer yapılan alan çok büyük değils egebe ekalmaya engel değildir, fakat bazen düşük tehlikesi veya rahim ağzı yetmezliğine bağlı erken doğuma sebep olabilir,
smer takibinizi iyi yapın.. gerekirse kolposkopiye girin ve tabii ki eşiniz de mutlaka doktora gitmesi gerek, ayrıca hpv tip tayini de yaptınız mı?? bu sizin için çok önemli..,
aşağıodaki yazıları okuyun,
http://www.doktornevra.com/jinekoloji/rahim_agzi_sorunlari/cin-servikal_intraepitelyal_neoplazi.asp

http://www.doktornevra.com/jinekoloji/rahim_agzi_sorunlari/leep_sicak_konizasyon.asp

offline lavande74 İd:7522  Eklenme/Güncelleme Trh : 02.11.2007   
Bu üye silindi Ne zaman gebelik düşünmeliyim

Nevra hanım çok teşekkür ederim. Hpv tip tayini yapılmadı, yaptıracağım. birşey daha sormak istiyorum. Herşey yolundaysa ve smear testim normal çıkarsa tekrar gebelik denemeli miyim? yani zaman geçtikçe virüs aynı şeylere neden olur mu? b u ayın sonunda size geleceğim sabırsızlığımın kusuruna bakmayın. Sevgi ve saygılarımla,

offline admin İd:7548  Eklenme/Güncelleme Trh : 06.11.2007   
Bu üye silindi Ne zaman gebelik düşünmeliyim?

eğer smear testiniz temizçıkarsa tabii ki zaman kaybetmeden tekrar gebelik düşünebilirisniz, çünkü HPV ni,n etkisi devam edecek ve size tekrar olumsuzluklar yaratabilecektir..

offline güvercin77 İd:7553  Eklenme/Güncelleme Trh : 06.11.2007   
Bu üye silindi Merhaba lavande

merhaba lavande.yaşadığın olumsuzluklara çok üzüldüm.çünkü aynı şeyleri bende yaşadım.17.haftasında bebeğimizin cinsiyetini öğrenmek için gittiğimizde,folik asit eksikliğinden dolayı omur iliğinin açıkta olduğunu öğrendik ve gebeliğim suni sancı ile sonlandırıldı.cinsiyeti ise kızdı.kızımı unutamıyorum.piskolojim çok bozuldu.kendimi toparlamak istiyorum.çünkü bebek istiyorum yeniden.şuan yüksek dozda folbiol kullanıyorum.moralimi yüksek tutmaya çalışıyorum.sende canını sıkma artık moralini yüksek tut.inşallah herşey yoluna gider

offline lavande74 İd:7682  Eklenme/Güncelleme Trh : 21.11.2007   
Bu üye silindi Smear testi sonucu

Merhaba Nevra hanım, böyle bir site hazırladığınız ve sorularımızı içtenlikle cevapladığınız için çok teşekkür ederim. Konizasyondan sonra 3 ay nihayet geçti ve smear sonucum çıktı. sonucumu yazsam yardımcı olur musunuz? çok teşekkür ederim.

Bu sonuçlara göre gebe kalmamda bir engel varmı acaba?

MİKROSKOPİ: SPESMEN YETERLİLİĞİ: SİTOLOJİK DEĞERLENDİRME İÇİN TETERLİ SMEAR
ENDOSERVİKAL/TRANFORMASYON ZONU:VAR
MATURASYON İNDEKSİ: 00/40/60
EPİTEL HÜCRELERİN %40 KADARINI ÖRTEN POLİMORF LÖKOSİTLER
FLORA: DÖDERLERİN BASİLLERİ
ZEMİN: SİTOLİTİK

TANI: İNTRAEPİTELYAL LEZYON VEYA MALİGNİTE AÇISINDAN NEGATİF (BETHESDA2001)
REAKTİF SELLÜLER DEĞİŞİKLİKLER
İNFLAMASYON

offline admin İd:7707  Eklenme/Güncelleme Trh : 27.11.2007   
Bu üye silindi Çocuğum olsun istiyorum

gözünüz aydın sonuçlarınız son derece iyi, 3 ay sonra smear sonra normal çıkarsa 6 ayda bir smear yapın,
HPV konusunu içeren bir sitenm ( sadece HPV ve genital siğiller) 1-2 gün içinde yayında olacak,
aşağıda linkini veriyorum,tüm yeni gelişmeleri oradan takip edinn,

http://www.genitalsigil.net

offline lavande74 İd:7711  Eklenme/Güncelleme Trh : 27.11.2007   
Bu üye silindi Hpv negatif

Merhaba Nevra hanım sorularımı cevapladığınız için çok teşekkür ederim. Benim kafama takılan birşey var. Hpv için Dna Tiplemesi yaptırdım Sonuç Negatif çıktı. Yani bu nasıl oldu anlayamadım. Bende Hpv yoksa bütün bunlar nasıl oluştu. Negatif olması tamamen bittiği anlamına mı geliyor? Çok mutluyum, ama kafamda çok karışık. Çok teşekkürler.

offline admin İd:7749  Eklenme/Güncelleme Trh : 04.12.2007   
Bu üye silindi Hpv testi

hpv testi rahim ağzınızda bir hpv virüsü olmadığı anlamına gelir, siz bu virüsü taşıyor olabilirsiniz fakat rahim ağzınıza gitmrmiş anlamındadır,

Sayfalar :
[1]

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Lütfen yardım edin meraktan ölmek üzereyiz offline
  Kızlığım bozuldu mu,acil..acil.. offline
  Bebek isteği... offline
  Vajinismus ve normal doğum offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik nasıl??? offline
  Doğum korkusu yaşıyorum :( offline
  Hamilelikte belirtiler, sizin yönetmelerinizle hamile kaldım.... offline
  Bi de benle uğraşın... offline
  Ah ah... daha önceki seks hayatım anlaşılır mı?? offline
  İlişkide ağrı,mastürbasyon ve zevk alamama offline
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Bende de aynı endişe var offline
  Bebeğin cinsiyeti acaba ne?? offline
  :):) allahım kucağına almak nasip etsin.. offline
  Kız arkadaşım hamile kalır mı?? offline
  Dış gebelik ve methotrexat offline
  Bakirelik testi. offline
  Anne olmak istiyorum offline
  Vajinismuz ve doğum şekli offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik offline
  Bebeğini kucağına alacaksın... offline
Üye İstatistikleri
Aktif Ziyaretçi 2 Aktif Üye Üye Sayımız 62443/ 0
Bugün Tekil 119 Bugün Çoğul 145 Toplam Tekil 192506 Toplam Çoğul 970808 Ip No: 3.149.243.32

Kadın Hastalıkları, Gebelik, Hamilelik, Doğum, Kısırlık, Cinsellik, Aile Planlaması - Gebelikten Korunma Yöntemleri, Genital Siğil HPV ,Gebe Hamile Sorunları Ve Kadın Sağlığı İle Kadın Hayatının Tüm Evrelerinde Karşılaştıkları Sağlık Sorunları İle İlgili Forum...    doktornevra.com  .... Op.Dr. Nevra Topalismailoğlu....  Op.Dr.Hakan Topalismailoğlu.... 

Google Plus +