Forum sayfamıza hoşgeldiniz.....Doktornevra.com
 Kullanıcı Adı Şifreniz     | |
 Ana Sayfa | Site Haritası | Kurallar

Adet Düzensizliği..  Diğer Kadın Hastalık..  Genital Siğiller..  Miyomlar..  Polikistik Over.. 
Yumurtalık Kistleri.. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline sabina Eklenme/Güncelleme Trh : 03.10.2007  Toplam Okunma : 710  Bugün : 2  
Bu üye silindi Yuksek prolaktın sevıyesı

IYI GUNLER NEVRA HN,

BENIM SORMAK ISTEDIGIM BIRKAC SORU VAR FIKIRLERINIZI BENIMLE PAYLASIRSANIZ COK MINNETAR KALICAM SIZE.ONCELIKLE HORMON TAHLILLERIMDE PROLAKTIN SEVIYEM COK YUKSEK CIKTI(963 miu/L) .TEST YAPILMADAN ONCEKI AKSAM PARTI DOLAYISIYLA COK FAZLA ALKOL ALMISTIM VE DIANE-35 KULLANIYORDUM,BUNUN ALKOL ALIMI ILE ALAKSI OLABILIRMI?????

SON 1 AYDIR DIANE-35 I BIRAKTIM BENDE COK SIDDETLI MIGRENE NEDEN OLDUGU ICIN (SANIRIM ESTEROGEN E OLAN HASSASIYETTEN DOLAYI),VE 1 HAFTA SONRA YINE HORMON TAHLILLERI YAPILACAK.

ASIL SORUM BEN HORMONLARIMIN ESKI BALANS INI BULMASI ICIN BITKISEL KAPSULLER KULLANMAYA BASLADIM BUNLAR Agnus castus(Vitex),Vitamin B6,Milk Thistle ve Saw Palmetto.Agnus castus un prolaktini alcattigini,ve progesteron ile estrogen arasindaki bozukluk varsa dengeye getirdigi yaziyor.BUNLARI KULLANMAM TEST SONUCLARINI ETKILERMI????BUNLAR SENTETIK HORMON OLMADIGI ICIN YAN ETKI YARATMIYOR.BUNLARI KULLANMAYA BASLADIGIMDAN BERI BAS AGRILARIM YOK OLDU..

SIZIN FIKRINIZ NEDIR BENI AYDINLATIRSANIZ COK SEVINIRIM

IYI CALISMALAR

Bu konuya 7 adet cevap yazılmış
Cevaplayanlar Mesaj
offline admin İd:7182  Eklenme/Güncelleme Trh : 05.10.2007   
Bu üye silindi Prolaktin ve agnucasaton

bahsettiğiniz ilaç yani agnucaston (agnus castii, keşiş otu) yumurtlamayı düzen sokmakta ve prolaktin seviyesini de düzende tutmaktadır, fakat kullandığınız ilaçlar bu kadat yüksek bir seviye elde edilmesinde bence anlamsız,
siz etesti bir kez daha tekrarlamanızı ve aynı sonuç çıkar ise gerekli ileri tetkikleri yapmanızı ve tedavi olmanızı tavsiye ederim,
aşağıdaki detaylı yazıyı okuyun,

http://www.doktornevra.com/jinekoloji/hormon_bozukluklari/hiperprolaktinemi_ve_galaktore.asp

offline sabina İd:7184  Eklenme/Güncelleme Trh : 05.10.2007   
Bu üye silindi Tesekkurler

EMEKLERINIZ VE BIZIM MESAJLARIMIZI CEVAPLAMAK ICIN YARATTIGINIZ ZAMAN ICIN COK TESEKKURLER.SITENIZ UZERINE DE YORUM YAPMADAN GECILMEZ COK PROFESYONELVE KAPSAMLI,SIZI TEBRIK EDERIM.

SIZIN DEDIGINIZ GIBI HORMON TESTLERINI REGL OLUR OLMAZ YAPTIRACAGIM,EGER SONUC AYNI GELIRSE MECBUREN ILAC TEDAVISI.BUNUNLA BIRLIKTE TRANSVAGINAL ULTRASOUND YAPILACAK PKO HASTASIMIYIM DEGILMIYIM DIYE UMARIM HERSEY IYI GIDER.MIRENA GIDELI TAM 4 AY OLDU,UMARIM 3 KISTIM TAMAMIYLE KAYBOLMUSTUR.(MIRENA NIN VUCUTTA TESTESTORON OLARAK HAREKET ETTIGINI BIR AMERIKAN SITESINDEN OGRENDIM NORPLANT IN FARKLI ISMIYLE BASKA BIR URUNU).TEKRAR YARDIMLARINIZ ICIN TESEKKURLER .

IYI CALISMALAR SAGLICAKLA KALIN,

SALIHA

offline sabina İd:7532  Eklenme/Güncelleme Trh : 02.11.2007   
Bu üye silindi Trans vaginal ve abdonimal ultrasound sonuclari :)

Merhaba Nevra Hn.,daha 2 gun once ayrintili ultrasound arastirmalari gerceklestirildi,haberler cok cok iyi.Polikistik ovarium sendromuna sahip olmadigim ortaya cikti.Bu iyi haberleri sizinle paylasmak istedim.Hala sonuclarima inanamiyorum o kadar uzulmustum ki sadece bir doktorun hukmu 4 ay boyunca beni bunalima sokmustu,o kadar fertile iken bir anda infertile denilmesi.

* Uterus un normal sekilde,normal buyuklukte ve normal yansimasinin oldugunu,ebatlari 6.4x3.0x4.3 cm.
* Endometrium sema halinde yumusak ve normal ekopattern de.ebatlari 6.7mm(periodunun 22. inci gunu)
* Heriki yumurtalik normal buyuklukte,normal sekillerde ve normal ekopattern halinde.Sag yumurtalik 4.1x3.2x2.0 cm ve sol yumurtalik 3.0x1.8x2.1 cm olarak olculdu.Sag yumurtalik fonksiyonel yikilan(veya dusen,ingilizceden cevirdigim icin hangisi dogru tabir bilemiyorum) Coprus Luteal Cyst iceriyor diyor .Yumurtaliklarin hicbiri tipik polikistik olarak gozukmuyor bugunun scan inde.
*hicbir free fluid,kist veya adrenaxal kitle gorulmedi diye bir rapor verildi.

Her seferinde bilgilerinizi benimle paylastiginiz icin tesekkurler,umarim bir dahaki sefere hamilelik sorulariyla burda olurum,yasimda geldi 28 erkek arkadasimda benden hevesli bebek konusunda .Basarilarinizin devamini candan diliyorum.

P .S :ERKEK ARKADASIM SIZIN SAGLADIGINIZ BU SERVISE INANAMIYOR HALA,UCRETSIZ KIMSE KIMSEYE BILGI VERMIYOR DIYE KENDISI DE SIZE HAYRAN.EN AZINDAN ARTIK ONUN BASININ ETINI YEMIYORUM :) :)
KOCAMAN TESEKKURLER,
SEVGILER
SALIHA & STUART X X X

offline admin İd:7551  Eklenme/Güncelleme Trh : 06.11.2007   
Bu üye silindi Erkek arkadaşım bebeğe hevesli..

sonuçlarınız son derece normal çıkmış bir sorun yok , gebe kalmanıza engel bir sorun da görülmüyor, eğer gebelik planlayacaksanıoz önceden folik aside sadece başlayın...

offline sabina İd:7572  Eklenme/Güncelleme Trh : 08.11.2007   
Bu üye silindi Ben hamileyim yine !!!

Merhaba Nevra Hn,

Daha bu aksam ogrendim yine hamile kaldigimi erkek arkadasimdan,inanilmaz birsey bir suru hamile kalmak isteyen kadin varken hep ben hamile kaliyorum.Su bir gercek ki 3. kez kurtaj olamam artik bir bebek sahibi olmam gerek,bunlar hep erkek arkadasimin yuzunden basima geldi ne zaman Italyaya gitsem hamile kaliyorum.Ben size iyi dileklerimi hamilelik beklentisi ile birakmistim fakat bu kadar hizli olmasini asla beklemedim.Erkek arkadasim Stuart bebek sahibi olamimizi cok istiyor ama ben yine depreseflii tavirlarimi takindim.Zaten dun hisettistim bende farki birseyler oldugunu icimde birseyin beni gidiklar gibi oynastigini hissettim ve ondan sonra erkek arkadasima test almasinin istemistim cok garip.Benim en cok korktugum ben hamile kaldiigmda hormonlarimla kesinlikle yarisamamiyorum ve sinirli asabi saldirgan biri haline geliyorum,aklimda herzaman curry ler hint yemekler var,sabahlari 7 de yemek yemege kalkiyorum bu normal birseymi nevra hn,kendimi taniyamiyorum yine tamamiyle farkli bir kisilige burundum.Sanirim bu bebege sahip olmak istiyorum onun olabilecegi potansiyelleri gormek isitiyorum cok cilgin ve asla evlenmiycem ;) Hamile kalmak cok kotu bir sey olmasa gerek sonunda gercek mucize bir seyle karsilasmak harika olmali.Umarim tum hamile kalmak isteyen bayanlar emellerine ulasirlar,candan gonulden diliyorum .SALIHA

offline sabina İd:7596  Eklenme/Güncelleme Trh : 09.11.2007   
Bu üye silindi Hamılelık !!!!

Iyi gunler Nevra Hn.

Size 3 gun once hamile oldugumu ogrendigimi belirtmistim,simiden folik asit almaya basladim ondan oncede arada 1 aliyordum.Simdi beni endiselendiren sey su ki bazi yazilarinizi okumustum bilgilenmek amaciyla ve benim PROLAKTIN HORMONUM 28 idi belki kendi kendine inmisti hamile kalana kadar ama yazinizda bu hormonun yuksekligi kalitesiz yumurta uretimine sebep oluyor demissiniz,simid endiseleniyorum.Beni bu konuda aydinlatirmidsiniz lutfen,bebegi dogurmaya karar verdik erkek arkadasimla umarim hersey yolunda gider.

Birde ben normalde haftada 8 saat kadar spor yapiyorum,bazi agir hareketlerim de var Kardiovaskilar gibi gebeligin erken donemlerinde bu hocamin verdigi programa devam edebilirmiyim yoksa yeni program mi duzenlenmeli hamileler icin olani.Arada kasik agrilarim oluyor bu normal birsey mi bugun tam olarak 4 hafta 3 gunluk hamileyim.Kayak yapma makinesinin uzerindeyken cok siddetli bir saplantim oldu karnimda bu ayin 4 u idi.Bu acaba implantasyon asamsimiydi cunku ayin 31 indeki ultrasounda serbest kalmak,dusmek uzere olan Corpus Luteal cyst goruldu denmisti,hamile oldugumu bilmiyordu herhalde doktor.

Kafam biraz karisik nevra Hn.lutfen beni cevaplandirin zaten havada da ucmuyorum anne olma beklentisinden dolayi,biraz mecbur hissediyorum o yuzden ;(
Size kolay gelsin iyi calismalar ,
Saliha

offline admin İd:7617  Eklenme/Güncelleme Trh : 13.11.2007   
Bu üye silindi Yine hamile kaldım

artık hamile kalmışsınız, prolaktin değerinini bir anlamı yok, prolaktin yüksekliği sadece gebe kalmayı zorlaştıracak şekilde yumurta kalitesini etkiler, daha sonrasına etksii yok,
gebelikte ağır sporlar ve aletli cimnastik yapamazsınız, sadece pilates veya diğer gebelik egzersilerini önerebilirm,
aşağıdaki bağlantıda gebelikte yapılan ve doğumu kolaylaştıran tüm egzersilerle ilgili yazılar var okuyun,

http://www.e-gebelik.net/dogum.asp

Sayfalar :
[1]

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Lütfen yardım edin meraktan ölmek üzereyiz offline
  Kızlığım bozuldu mu,acil..acil.. offline
  Bebek isteği... offline
  Vajinismus ve normal doğum offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik nasıl??? offline
  Doğum korkusu yaşıyorum :( offline
  Hamilelikte belirtiler, sizin yönetmelerinizle hamile kaldım.... offline
  Bi de benle uğraşın... offline
  Ah ah... daha önceki seks hayatım anlaşılır mı?? offline
  İlişkide ağrı,mastürbasyon ve zevk alamama offline
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Bende de aynı endişe var offline
  Bebeğin cinsiyeti acaba ne?? offline
  :):) allahım kucağına almak nasip etsin.. offline
  Kız arkadaşım hamile kalır mı?? offline
  Dış gebelik ve methotrexat offline
  Bakirelik testi. offline
  Anne olmak istiyorum offline
  Vajinismuz ve doğum şekli offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik offline
  Bebeğini kucağına alacaksın... offline
Üye İstatistikleri
Aktif Ziyaretçi 8 Aktif Üye Üye Sayımız 62443/ 0
Bugün Tekil 119 Bugün Çoğul 537 Toplam Tekil 191925 Toplam Çoğul 968576 Ip No: 3.129.13.201

Kadın Hastalıkları, Gebelik, Hamilelik, Doğum, Kısırlık, Cinsellik, Aile Planlaması - Gebelikten Korunma Yöntemleri, Genital Siğil HPV ,Gebe Hamile Sorunları Ve Kadın Sağlığı İle Kadın Hayatının Tüm Evrelerinde Karşılaştıkları Sağlık Sorunları İle İlgili Forum...    doktornevra.com  .... Op.Dr. Nevra Topalismailoğlu....  Op.Dr.Hakan Topalismailoğlu.... 

Google Plus +