Forum sayfamıza hoşgeldiniz.....Doktornevra.com
 Kullanıcı Adı Şifreniz     | |
 Ana Sayfa | Site Haritası | Kurallar

Adet Düzensizliği..  Diğer Kadın Hastalık..  Genital Siğiller..  Miyomlar..  Polikistik Over.. 
Yumurtalık Kistleri.. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline busem Eklenme/Güncelleme Trh : 21.11.2007  Toplam Okunma : 1124  Bugün : 1  
Bu üye silindi Gebe kalamıyorum..

merhaba doktor hanım .Ben 7 yıllık evliyim .ve bu arada çocuk düşünmedik ve korunmadık .adetlerim hep düzensizdi.evlenmeden önce çok zayıftım ve şu an 70 kiloyum .çocuk düşünüyoruz ve 1 yıl önce başladım doktora gitmeye polikistik over teşhisi kondu.testler yapıldı.ve adet getirici ilaç kullandım (farlutal)adetin 5 .günüde artık yumurta büyütmek için klomen kullandım tek doz sonra 2 ve sonra 3 doz oldu tabi bu arada çatlatma iğnesini 2 ve 3 doz alırken yapıldım yumurta belli br ölçüye gelmişti.ve sadece sol tarafımda 1 tane yumurta gelişiyordu.ve olmadı yine bende bıraktım ve en son adet 2 eylülde olmuştum şu zamana kadar olmadım ve test yaptırdım ve neğatif.bende artık 1 ay doktora falan gitmedim şehir dışına tatile çıktım çünkü gerçekten işim çok stresliydi ve kafamı çok takıyordum .biraz rahatlamak istedim .şu an evdeyim ve maraton eniden başlıyorçocuk olayından dolayı işimden izin aldım .şu an yine farlutal içtim ve adetimi bekliyorum adet geldikten sonra doktora gideceğim .bakalım şimdi nasıl bir yol izleyeceğiz .sizce nasıl bir yol izlemeliyim bu hastalıkla çocuk sahibi olma oranı nedir beni aydınlatırsanız sevinirim çok teşekkürler.SAYGILARIMLA

Bu konuya 5 adet cevap yazılmış
Cevaplayanlar Mesaj
offline admin İd:7673  Eklenme/Güncelleme Trh : 21.11.2007   
Bu üye silindi Polikistik over ve gebe kalamama

polikisitk overli hatstaların gebe klaması maalesf zor olmakta çünkü bu hastalarda kaliteli, yumurta elde etmek genellikle zor olmaktadır.bebek sahibi olmak isteueyen hastalarda eğer yumurtlama sorunu dışında başka bir problem görülmemiş ise öncelikle ben 3-4kez "yumurtlama takivbi" tedavisi yapıyorum, yani szie daha önce 1 kez denenmiş olan..,
eğer 3-4 denemede başarısız kalmışsa "aşılama" yöntemine geçmek gerekiyor,
siz bu arad eğer polikistik over teşhisi almışsanzı "metformin" alıyormusunuz??,
adetli iken tekrar başvurmanzı gerkir,
aşağıdaki yazıları okuyun,

http://www.doktornevra.com/kisirlik/ovulasion_takibi.asp

http://www.doktornevra.com/kisirlik/asilama_intrauterin_inseminasyon.asp

offline busem İd:7683  Eklenme/Güncelleme Trh : 21.11.2007   
Bu üye silindi Polikistik over

merhaba doktor hanım hayır metmorfin kullanmadım .bu ilaç buradan okuduğum kadarıyla adet düzenliyor herhalde.bana böyle bir ilaç verilmedi.direk çocuk istediğim için olsa gerek adet getirici ilaç kullandım ve daha sonra klomen türü ilaçla yumurta büyüttük.yumurta belli bir ölçüye gelince 2 gün boyunca çatlatma iğnesi vuruldum.ve yaptığımız testlerde yumurta çatlamıştı fakat biz sanırım bu çatlatma iğnesinden sonra ilişki zamanını ayarlıyamıyoruz.birde çocuk yapacağız diye aklımızdan atamıyoruz .ben zaten inanılmaz stres yapıyorum .bunlar sanırım büyük etken olsa gerek .bu konudada bilgi verirseniz sevinirim yani çatlatma iğnesinden sonra ne zaman ilişki daha iyidir.saygılarımla

offline admin İd:7710  Eklenme/Güncelleme Trh : 27.11.2007   
Bu üye silindi Gebe kalmak için ilişki zamanı

çatlatma iğnesinden sonraki gün tercihen sabah, ve gün aşırı daha 3 kez ilişlki..bu benim kendi hastalarıma tavsiyem, nasıl mı,
http://www.e-gebelik.net/gebelige_hazirlik/gebe_kalmak_icin_cinsellik.asp

offline busem İd:7741  Eklenme/Güncelleme Trh : 03.12.2007   
Bu üye silindi Hsg filmi

merhaba doktor hanım 30 kasım günü doktorumun istemiş olduğu hsg filmi çektirdim .ve tüplerimin açık olduğunu öğrendim.ve doktorum bu ay korunmamız gerektiğini söyledi birdahaki ay başlayacağız dedi tekrar ilaç tedavisine .bu bir aylık zaman dilimi içerisinde bende biraz zayıflamak için çabalıyacağım ve sizin tavsiyeleriniz olabilirmi bana çok teşekkürler .

offline admin İd:7752  Eklenme/Güncelleme Trh : 04.12.2007   
Bu üye silindi Bebek isityorum

hsg de tüpleriniizn açık olması iyi bir şey tabii ki, bazen hsg sonrası da kendiliğinden gebelik oluşabilmekte, tüplerdeki küçükmdarlıklar ve mukusa bağlı tıkanıklar fil sırasında basınçlı verilen ilaç ile açılmakatdır, bu sürede sadece folik asi,t almanzı yeterli tabii ki,

Sayfalar :
[1]

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Lütfen yardım edin meraktan ölmek üzereyiz offline
  Kızlığım bozuldu mu,acil..acil.. offline
  Bebek isteği... offline
  Vajinismus ve normal doğum offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik nasıl??? offline
  Doğum korkusu yaşıyorum :( offline
  Hamilelikte belirtiler, sizin yönetmelerinizle hamile kaldım.... offline
  Bi de benle uğraşın... offline
  Ah ah... daha önceki seks hayatım anlaşılır mı?? offline
  İlişkide ağrı,mastürbasyon ve zevk alamama offline
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Bende de aynı endişe var offline
  Bebeğin cinsiyeti acaba ne?? offline
  :):) allahım kucağına almak nasip etsin.. offline
  Kız arkadaşım hamile kalır mı?? offline
  Dış gebelik ve methotrexat offline
  Bakirelik testi. offline
  Anne olmak istiyorum offline
  Vajinismuz ve doğum şekli offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik offline
  Bebeğini kucağına alacaksın... offline
Üye İstatistikleri
Aktif Ziyaretçi 2 Aktif Üye Üye Sayımız 62443/ 0
Bugün Tekil 88 Bugün Çoğul 107 Toplam Tekil 192475 Toplam Çoğul 970770 Ip No: 3.145.191.169

Kadın Hastalıkları, Gebelik, Hamilelik, Doğum, Kısırlık, Cinsellik, Aile Planlaması - Gebelikten Korunma Yöntemleri, Genital Siğil HPV ,Gebe Hamile Sorunları Ve Kadın Sağlığı İle Kadın Hayatının Tüm Evrelerinde Karşılaştıkları Sağlık Sorunları İle İlgili Forum...    doktornevra.com  .... Op.Dr. Nevra Topalismailoğlu....  Op.Dr.Hakan Topalismailoğlu.... 

Google Plus +