Forum sayfamıza hoşgeldiniz.....Doktornevra.com
 Kullanıcı Adı Şifreniz     | |
 Ana Sayfa | Site Haritası | Kurallar

Adet Düzensizliği..  Diğer Kadın Hastalık..  Genital Siğiller..  Miyomlar..  Polikistik Over.. 
Yumurtalık Kistleri.. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline masum Eklenme/Güncelleme Trh : 17.10.2007  Toplam Okunma : 1197  Bugün : 1  
Bu üye silindi İçimi döküyorum kimseye anlatamadıklarım....

yakında tedaviye başlıyorum.....içimde belli belirsiz bir korku..... heyecansa hiç yok...... nerdeyse 4 yıllık evliyim.muhtemelen herkezin başına gelenşeyler,doğal yoldan olsun isteği......... bu ay cok yoğunum,ramazan geçince,şark görevinden gelince vesaire vesaire derken 4 yıl geçti.....kendime yakıştıramadım KISIR olmayı,yapılan testler filimler normale yakın cıksada polikistik over canavarına yenildim işte..... kimseyle konuşamıyorum...... eşim benden dertli onada belli edemiyorum,ona ne diyebilirim ki......bazen çocuk görmekten nefret eder hale bile geliyorum...... her halde bu bir süreç,önce isteme sonrada tedaviye başladığımda bebiş olunca hayatım güzelleşecek sevinci....hergün rahmimden nefret eder oldum.hiç bir işe yaramayan et parçası.... istediğinde hamile kalanları kıskandım ,yakınımdakilerin pat diye hamile kalmalarını eşlerinin üstlerine titrediklerini görünce kıskanır oldum.....eşimi çok seviyorum ama onda bazen utanır oluyorum...... dışım sessiz sakin ama içimde fırtınalar kopuyor.....ikiki kişilik hayat yasarken birde bebişimin gelip üç kişilik bir aile olmak istiyorum artık,eşimin üzülmemesi için daha az üzülmüyor gibi yapmak yeyip bitiriyor beni....... içimde heyecen yok ama korkular var...... tek istediğim anne olmak eşime bir bebek vermek.....insanlar acıyor zannediyorum....bilmeyenler bebek yokmu düşünmüyormusunuz diyenlerden nefret ediyorum.....neden ben diyorum bazen NEDEN.........ama rabbim herşeyi daha iyi bilir........

Bu konuya 6 adet cevap yazılmış
Cevaplayanlar Mesaj
offline admin İd:7327  Eklenme/Güncelleme Trh : 18.10.2007   
Bu üye silindi Kısırlık ve bebk isteği

herşeyden önce bu kadar karamsar olmayın ve stress yapmayın.. kısırlık artık doğru yöntemlerlke çözümü olan bir sorun ve doğru bir tedavi ile bebk sahibi olabilirsiniz,
polikistik overli hastalar hakikaten gebe kalmada (sağlıklı yumurtlama olmadığı için) zorlanmaktalar fakat bunun da yani tadavi yöntemleri var.., yumurtlama uyarılması bve metformin tedavisinden fayda görebileceğiniz gibi aşılama da tabii ki çözüm olbilir, fakat muayene yapmadan maalesef daha fazla yardımcı olmam zor.., aşağıda sizi rahatlatıcak yazıları okuyun,

http://www.doktornevra.com/jinekoloji/hormon_bozukluklari/polikist_yeni_tedavi.asp

http://www.doktornevra.com/kisirlik/asilama_intrauterin_inseminasyon.asp

offline deymus İd:7333  Eklenme/Güncelleme Trh : 18.10.2007   
Bu üye silindi Selam

yazdıklarını okudum.
belli ki çok içten yazmışsın.hem üzüldüm,hem kızdım sana.
neden bu kadar kendini çaresiz görüyorsun.bende de var aynı hastalık.tedaviye başladım.
arada elbet daralıyorum ama herşeyin başındada moral lazım olduğunu hiç aklımdan çıkarmıyorum.sende çıkarma.
gebelik hiçmi olmadı?yoksa olduda bi şekilde sonlandı mı?
lütfen kendine stres yapma arkadaşım.daha o kadar gençsinki.hem zayıf olmada bi avantaj.ben zayıf olmayada çalışıyorum.
inş.bebeğimiz olur
dularım seninle....

offline cydem İd:7338  Eklenme/Güncelleme Trh : 18.10.2007   
Bu üye silindi Pozitif ol

doktorumuzun dediği gibi bence de önce şu karamsarlığı at üstünden,,her şey insanlar için değil mi?tabiki seni anlamamız çok güç..başına gelmeyen anlamaz..şu an bende 3.hamileliğim ve içim hep huzursuz çünkü 2 düşük yaşadım 3.yü nasıl kaldırrım bilmioyrum..Allah herşeyin sabrını veriyo..lütfen sende kendin için ve eşin için sabırlı ol...pozitif ol..hayattaki güzelliklerin farkına var.bazen bende karmasarlığa kapılıyorum hiçmi çocuğum olmucak diye ..Ama şu nu da düşünüyorum Allah'ın bildiği birşey varki vermiyo..hem her şey çocuk değil ne yapalım zamanı geldiinde bizimde olur.Allah kısmet ederse..kendine iyi bak..

offline masum İd:7362  Eklenme/Güncelleme Trh : 19.10.2007   
Bu üye silindi Teşekkürler

canım ben hiç hamile kalmadım,yazdığım gibi hep bir şeyler girdi araya ,tam tedaviye başlayacaktım aşılama için devletten raporu cıkardım eşim askeri personel olduğu içi geçici görev için kosovaya gitti ve ayrıydık aşılamanın yapılacağı ayda gitti anlayacağın....talihsizlikler peşimi bırakmıyor,ben sadece içimi dökmek amacıyla yazdım .....kesinliklede ümitsiz değilim,ben bir sınavdayım rabbim tarafında ve isyan etmeyeceğim,,,,herne kadar yazımda ümitsiz yazdıysam bile yüreğimin bir tarafında yanan bir ışık var...lah isteyen herkeze bir bebiş verir inşallah....saygılar .....

offline tutku İd:7652  Eklenme/Güncelleme Trh : 18.11.2007   
Bu üye silindi Allahın izniyle başardım

sevgili masum hikayeni okuyunca bunu yazan benmiyim acaba diye sorguladım sanki kendimi tamamen ama tamamen benim duygularımı yazmışsın ama ben şimdi 8 aylık tutkumun annesiyim hem de doğal yoldan umudunu yitirme ...allah en yakın zamanda dualarını kabul eder inşallah...

offline meri İd:7821  Eklenme/Güncelleme Trh : 14.12.2007   
Bu üye silindi Karamsar olma

arkadaşım yazdıklarını okudum ve çok üzüldüm ama bukadar karamsar olma bendede pco var ve ilk bebeğimi kaybettim 3 aylıkken moralimde çok bozulmuştu ama olacağına inanıyodum ve şimdi tam 6 aylık bi ege'm var ve sadece çatlatma iğnesiyle hamile kaldım.lütfen çok üzülme ve stres yapma ozaman herşey yoluna girer....

Sayfalar :
[1]

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Lütfen yardım edin meraktan ölmek üzereyiz offline
  Kızlığım bozuldu mu,acil..acil.. offline
  Bebek isteği... offline
  Vajinismus ve normal doğum offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik nasıl??? offline
  Doğum korkusu yaşıyorum :( offline
  Hamilelikte belirtiler, sizin yönetmelerinizle hamile kaldım.... offline
  Bi de benle uğraşın... offline
  Ah ah... daha önceki seks hayatım anlaşılır mı?? offline
  İlişkide ağrı,mastürbasyon ve zevk alamama offline
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Bende de aynı endişe var offline
  Bebeğin cinsiyeti acaba ne?? offline
  :):) allahım kucağına almak nasip etsin.. offline
  Kız arkadaşım hamile kalır mı?? offline
  Dış gebelik ve methotrexat offline
  Bakirelik testi. offline
  Anne olmak istiyorum offline
  Vajinismuz ve doğum şekli offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik offline
  Bebeğini kucağına alacaksın... offline
Üye İstatistikleri
Aktif Ziyaretçi 3 Aktif Üye Üye Sayımız 62443/ 0
Bugün Tekil 86 Bugün Çoğul 292 Toplam Tekil 190666 Toplam Çoğul 954077 Ip No: 3.235.145.95

Kadın Hastalıkları, Gebelik, Hamilelik, Doğum, Kısırlık, Cinsellik, Aile Planlaması - Gebelikten Korunma Yöntemleri, Genital Siğil HPV ,Gebe Hamile Sorunları Ve Kadın Sağlığı İle Kadın Hayatının Tüm Evrelerinde Karşılaştıkları Sağlık Sorunları İle İlgili Forum...    doktornevra.com  .... Op.Dr. Nevra Topalismailoğlu....  Op.Dr.Hakan Topalismailoğlu.... 

Google Plus +