Forum sayfamıza hoşgeldiniz.....Doktornevra.com
 Kullanıcı Adı Şifreniz     | |
 Ana Sayfa | Site Haritası | Kurallar

Adet Düzensizliği..  Diğer Kadın Hastalık..  Genital Siğiller..  Miyomlar..  Polikistik Over.. 
Yumurtalık Kistleri.. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline bebişistiyorum Eklenme/Güncelleme Trh : 06.12.2007  Toplam Okunma : 980  Bugün : 1  
Bu üye silindi Bebek istiyorum ,pco

slm arkadaşlar bu du site çok güzel insanları bilgi sahibi yapıyor. ben ilk dr. şubat ayında gitmiştim düzensiz rengli olduğum için bana dr. pco olduğumu söyledi 5 ay ilaç tedavisi oldum vede yumurta çatlatma iğnesi ama sonuç alamadı rahim film istedi dr. ama ben o gittiğim dr. değiştirdim daha sonra başka bi dr. gittim tekrar hormon testleri yapıldı o dr. rahim film istedi istediği yerde çektirdim ama beni bayıltmadan kendi dr. değil başka bi dr. çekti. ama sonuç olarak perdelenme dediler.gittiğim dr. devlet hastanesi dr. idi dışarda yaptırmaya kalma ege üniversitesine git orda ypılsın dedi. ben gine dr. değiştirdim prof. gittim 3. dr. tabi gittim normal şelikde rengli oluyordum ama hamile kalamıyorum.bu dr. tekrar rafim film istedi bu sefer anestesi yapılarak kendi gittiğim dr. çekti. sonuç herşey normal perdelenme falan yok ama sonuçta yok .dr. kilo vermemi istedi boyum 157cm kilom 65,5 bende dr. dinleyip diyetisyene gidiyorum bakalım ne olucak 2 haftada 1,5 kilo verdim bakalım.o kadar kilo vermem bile renglimim 1-2 aydan beri gine düzensizdi ama geçtiğimiz ay normal vaktinden önce oldum geckme olmadı.inşallah en kısa zamandada isteğim sonucu alıcağım.umudumu yitirmedim.kilo verdikten sonrada herhangi bi gelişme yok aşılama denemelerine başlıcaz ama inşallah ona gerek kalmıcak.

Bu konuya 4 adet cevap yazılmış
Cevaplayanlar Mesaj
offline admin İd:7761  Eklenme/Güncelleme Trh : 06.12.2007   
Bu üye silindi Fazla kilolar ve pco

pcıo yani polikisitk overde kısır döngülerden biri de fazla kilolardır. PCO fazla kiloları daha da arttırır, artam kilolar da cilt altı yağ dokusunda hormon yapımını ve salınmımını arttırarak hormon dengesini daha da bozarak CO yu arttırrılar. Yani tam bir kısır döngü.... PCO lu hastalarda kilo vermek hakikaten tedaviye yardımcı olmakta ve yumutlamayı da düzene sokmaktadır. PCO lu hastalarda en önemli sorun yumurtlama, hatta sağlıklı yumurtlama. Bazen ileç tedavisine yanıtda zor olmakta, fakat basit bir "yumurtlama takibi tedavisi" veya "aşılama" yöntemi yardımcı olmaktadır.
Takiplerininzi doğru yapın, gerekirse doktorunuz önerirse "metformin" kullanın .,
aşağıdaki yazıları 0okuyun,

http://www.doktornevra.com/jinekoloji/hormon_bozukluklari/pco_kisirlik_tedavisi.asp

http://www.doktornevra.com/kisirlik/kisirlik_sik_sorulanlar.asp

offline yaprak04 İd:7779  Eklenme/Güncelleme Trh : 08.12.2007   
Bu üye silindi İnşallah olur

sabırlı ol ve pes etme arkadaşım inşallah yakında güzel haberlerini alırız benim bir oğlum var allah isteyen herkese nasip etsin inşallah

offline bebişistiyorum İd:7801  Eklenme/Güncelleme Trh : 12.12.2007   
Bu üye silindi Saol

saol arkadaşım bende bekliyorum. Sabırla o güzel günü allahım isteğen herkese versin.

offline bebişistiyorum İd:7803  Eklenme/Güncelleme Trh : 12.12.2007   
Bu üye silindi Saolun cevap için

slm nevra hanım dediğiniz gibi ben dr. verdiği glikofen 850mg kullanıyorum birda folik asit kullanıyorum. size bişi danışmak istiyorum adet düzensizliğim olduğu için yumurtalama tarihim belirsiz. bu tarihleri belirlemek için testlerden bahsetmiştiniz yazılarınızda eczaneden nasıl temin edebilirim. adı nedir.

Sayfalar :
[1]

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Lütfen yardım edin meraktan ölmek üzereyiz offline
  Kızlığım bozuldu mu,acil..acil.. offline
  Bebek isteği... offline
  Vajinismus ve normal doğum offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik nasıl??? offline
  Doğum korkusu yaşıyorum :( offline
  Hamilelikte belirtiler, sizin yönetmelerinizle hamile kaldım.... offline
  Bi de benle uğraşın... offline
  Ah ah... daha önceki seks hayatım anlaşılır mı?? offline
  İlişkide ağrı,mastürbasyon ve zevk alamama offline
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Bende de aynı endişe var offline
  Bebeğin cinsiyeti acaba ne?? offline
  :):) allahım kucağına almak nasip etsin.. offline
  Kız arkadaşım hamile kalır mı?? offline
  Dış gebelik ve methotrexat offline
  Bakirelik testi. offline
  Anne olmak istiyorum offline
  Vajinismuz ve doğum şekli offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik offline
  Bebeğini kucağına alacaksın... offline
Üye İstatistikleri
Aktif Ziyaretçi 4 Aktif Üye Üye Sayımız 62443/ 0
Bugün Tekil 76 Bugün Çoğul 92 Toplam Tekil 192463 Toplam Çoğul 970755 Ip No: 18.119.125.7

Kadın Hastalıkları, Gebelik, Hamilelik, Doğum, Kısırlık, Cinsellik, Aile Planlaması - Gebelikten Korunma Yöntemleri, Genital Siğil HPV ,Gebe Hamile Sorunları Ve Kadın Sağlığı İle Kadın Hayatının Tüm Evrelerinde Karşılaştıkları Sağlık Sorunları İle İlgili Forum...    doktornevra.com  .... Op.Dr. Nevra Topalismailoğlu....  Op.Dr.Hakan Topalismailoğlu.... 

Google Plus +