Forum sayfamıza hoşgeldiniz.....Doktornevra.com
 Kullanıcı Adı Şifreniz     | |
 Ana Sayfa | Site Haritası | Kurallar

Adet Düzensizliği..  Diğer Kadın Hastalık..  Genital Siğiller..  Miyomlar..  Polikistik Over.. 
Yumurtalık Kistleri.. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline secret Eklenme/Güncelleme Trh : 21.11.2007  Toplam Okunma : 362  Bugün : 1  
Bu üye silindi Kürtaj sonrası sorun mu??

merhaba nevra hanım,

daha önce 1 çok kez bana yardımcı oldunuz. teşekkür ederim.
2 ekim de 3.5 aylık bebeğimi kaybettim ve kürtaj oldum. daha sonra doktora gitiim. rahim ve yumurtalıklar normal, rahim ağzında 2.3 cmlik açıklık var ve parça kalmamış demişti. bunu söylediğinde kürtajdan daha 2 hafta geçmişti ve bunu sizinle paylaşmıştım. size sormak istediğim henüz adet görmemiş olmam. bildiğim kadarıyla 4-6 hafta içinde olması gerekir. ara sıra belirtilerini hissediyorum, 1-2 gün çok az kahverengilerim oldu ama adet görmüyorum. bu hafta 7. hafta ve bu sabahtan beri karnımın altında biraz ağrım var (kürtajdan sonraki 1-2 gün hissedilen ağrı gibi). adet olmamla ilgisii olabilr mi? ayın 29'unda doktorumla randevum var. o zamana kadar beklesem bir sakıncası olur mu? yoksa doktorumu aramalı mıyım sizce? yardımlarınız için teşekkürler, iyi çalışmalar

Bu konuya 1 adet cevap yazılmış
Cevaplayanlar Mesaj
offline admin İd:7674  Eklenme/Güncelleme Trh : 21.11.2007   
Bu üye silindi Kürtaj sonrası

kürtajdan sonra 45 gün içinde adet olmanzı gerekir, eğer normal bir adet olmaz , çok az veya çok fazla olursanız muayene olmanzı gerkir, bazen özellikel az adet gürüldüğünde veya hiç adet görülmediğinde "asherman" sendromu denen rahim içinin zarar grebildiği bir durum oluşmaktadır.. bunu muayeen etmeden tabii ki anlama zor,
aşağıdaki yazıları okuyun,
http://www.doktornevra.com/jinekoloji/rahim_sorunlari/rahimici_yapisiklik.asp

http://www.kurtaj.info/

Sayfalar :
[1]

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Lütfen yardım edin meraktan ölmek üzereyiz offline
  Kızlığım bozuldu mu,acil..acil.. offline
  Bebek isteği... offline
  Vajinismus ve normal doğum offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik nasıl??? offline
  Doğum korkusu yaşıyorum :( offline
  Hamilelikte belirtiler, sizin yönetmelerinizle hamile kaldım.... offline
  Bi de benle uğraşın... offline
  Ah ah... daha önceki seks hayatım anlaşılır mı?? offline
  İlişkide ağrı,mastürbasyon ve zevk alamama offline
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Bende de aynı endişe var offline
  Bebeğin cinsiyeti acaba ne?? offline
  :):) allahım kucağına almak nasip etsin.. offline
  Kız arkadaşım hamile kalır mı?? offline
  Dış gebelik ve methotrexat offline
  Bakirelik testi. offline
  Anne olmak istiyorum offline
  Vajinismuz ve doğum şekli offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik offline
  Bebeğini kucağına alacaksın... offline
Üye İstatistikleri
Aktif Ziyaretçi 6 Aktif Üye Üye Sayımız 62443/ 0
Bugün Tekil 110 Bugün Çoğul 251 Toplam Tekil 191916 Toplam Çoğul 968290 Ip No: 3.133.146.143

Kadın Hastalıkları, Gebelik, Hamilelik, Doğum, Kısırlık, Cinsellik, Aile Planlaması - Gebelikten Korunma Yöntemleri, Genital Siğil HPV ,Gebe Hamile Sorunları Ve Kadın Sağlığı İle Kadın Hayatının Tüm Evrelerinde Karşılaştıkları Sağlık Sorunları İle İlgili Forum...    doktornevra.com  .... Op.Dr. Nevra Topalismailoğlu....  Op.Dr.Hakan Topalismailoğlu.... 

Google Plus +