Forum sayfamıza hoşgeldiniz.....Doktornevra.com
 Kullanıcı Adı Şifreniz     | |
 Ana Sayfa | Site Haritası | Kurallar

Meme Şikayetleri.. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline kamuran Eklenme/Güncelleme Trh : 09.10.2007  Toplam Okunma : 1088  Bugün : 1  
Bu üye silindi Yaşım genç, memede kist var..

ben 34 yaşında bekar bir bayanım.25 yaşından beri mememde şişkinlik ağrı ve de akıntı var.Dr gittiğimde prolaktin hormonu sevime baktılar.fakat yüksek değildi.İlaç vermediler,ağrılarım devam etti 4 ya da 5 ay sona geçti ara ara beni rahatsız etti ve de o tarihten itibaren kıllanmam başladı yavaş yavaş olarak. bu arada teyzem meme kanserinden vafaat etti.Bu beni düşündürdü elime birşey gelmediği için önemsemedim.en sonuda 13/07/2007 tarihinde doktora kıllanma şikayetiyle başvurdum.Hormon ve pelvik sonografisinde bir problem olmadığı ve klınik olarak bana glucophage 850 mg şeker düşürücü (bu arada 75 mg şeker yüklemesi yapıldı;açlık şekeri 90mg ken, 1.saat 75mg ,2saat te 59 düştü )doktoruma itiraz ettim ve bana açıklama yaptı;ayva tüylerim olduğu için kullanmaam gerektiğini söyledi.Ayrıca diane 35 verdi.ilk ay adeti kaçırdığım için şeker ilacı ile başladım.bir ayın sonunda 4 kilo kaybettim ve halsızlik sinir ve mide ağrılarıyla tekrar doktora gittin ve ilacı kesti.diane 35 başladım aldığım tarıhten 03/10/2007 tarihine kadar kanamam oldu.doktorum normal dedi üç gün önce birden kesildi ve ben kilo kaybetmeye devam ettim.toplam 6 kilo oldu.Neyse geçen aydan beri meme ağrısı ve de süt görünümünde şıkınca gelen bir akıntım başladı.daha önce olan gibiydi gittim ve ddoktoruma danıştım teyzemin meme kanserinden vefaat ettiğini söyleyince mamagrofi ye gönderdi.oradan gelen sonuca göre ultrason çektirdim.(Ablamda ve annemde fibrokistik kısler var her sene çektiriyorlar)Radyolog beni biraz korkuttu, kistlerimin bazılarının şekilsiz olduğunu ve biyopsi gerektirebileceğini söyledi tabiki doktorun bakması gerektiğinide söyledi.raporda;
sağ memede en büyüğü üst dış kadranda 12*4mm boyutlarında multipi kistler izlenmektedir.
sağ meme alt iç kadranda 9*6mm boyutlarında içinde septasyon izlenen kist izlenmektedir.
sol meme üst orta ve alt iç kadaranda büyüklüğü 10 mm çaplı iki adet septasyonlu kist mevcuttur.haricinde milimetrik boyutta basit kızt dikkati çekmektedir.
duktal ektazi izlenmedi
her iki aksillada bening karakterli lam mevcuttur.
sonuç:fibrokistlik meme
bilateral memelerde birkaçı septasyonlu olmak üzere kistle
İşte sonuçlarım ve doktoruma gösterdim genel cerraha göstermemi önerdi ,fakat beni pek aydınlatmadı.benim alanım değil dedi.(biyopsi için ) Bu arada 20 gündür süt kesilmesi için bana parlodel 2,5 mg lık ilaç verdi.Beni uyardı doktorum etkileri için alışırsın dedi fakat hala alışamadığım ilaçı kullanacağımı söyledi hatta iki kutu bile kullanıcağımı eğer süt kesmezse beyin tomoğrafisi çektirmem gerektiğini söyledi bende iyice takıldım yani arada ufak tefek te tahlillerimde oldu yazmadım ploraktın seviyesi tsh gibi sonuç normaldi.Beni aydınlatmanızı ve de beni yonlendirmenizi rica ederim.

Bu konuya 4 adet cevap yazılmış
Cevaplayanlar Mesaj
offline admin İd:7251  Eklenme/Güncelleme Trh : 09.10.2007   
Bu üye silindi Memede kitle ve süt gelmesi

herşeyden önce memenizde böyle bir sorun şüphesi var ise " diane 35" yani doğum kontrol hapını kutuyu biitnce bırakın.. sizde görüntülemede çıkan "fibrokistik hastalık" sık görülen ve fazla da önemli olmayan fakat takip edilmesi gereken bir sorun.. Ama "septasyonlu kist" sebebi ile ve prolaktin seviyeniz normal olmasına rağmen memenizden akıntı gelmesi sebebiyle doktorunuz haklı olarak sizi ileri bir inceleme önermiş, bunun ne şekilde olacağına bir "meme cerrahı" karar verecektir, bu sebeple bir "meme cerrahisi uzmanı na" başvurun,
aşağıdaki yazıları okuyun,

http://www.doktornevra.com/meme/fibrokistik_hastalik.asp

http://www.doktornevra.com/jinekoloji/hormon_bozukluklari/hiperprolaktinemi_ve_galaktore.asp

offline duygu06 İd:7258  Eklenme/Güncelleme Trh : 09.10.2007   
Bu üye silindi Geçmiş olsun

mrb.ben ankaradan duygu.sorununu okudum.çok üzüldüm.ALLAH ŞİFA VERSİN İNŞALLAH.
ÜMİDİNİ HİÇ BİR ZAMAN YİTİRME.BEN MEDİKAL ŞİRKETİNDE ÇALIŞIYORUM.
VE MEME KANSERİ NEDENİYLE Bİ ÇOK BAYAN BURAYA GELİP MEME PROTEZİ ALIYORLAR.PSİKOLOJİK YÖNDEN ÇOK KÖTÜ OLUYOLAR.TABİKİ ONLARI FERAHLATMAK VE KONUŞMAK BANA KALMIŞ.DERDİ VEREN ALLAH DERMANINIDA VERİYOR TABİKİ.ALLAH YARDIMCIN OLSUN.
İYİ AKŞAMLAR..

offline kamuran İd:7280  Eklenme/Güncelleme Trh : 10.10.2007   
Bu üye silindi Kıllanma problemim içinde ne önerebilirsiniz?

Teşekkür ederek başlamak isterim.
Açıklamanızı okudum ve en kısa zamanda dr gideceğim.Şimdi bana diana 35 bırakmamı önermişsiniz bunu dr paylaşıcam.Fakat bir keredaha bana yardımcı olmanızı rica ediyorum.Benim kıllanma problemim olduğunu yazmıştım.Bu ilacı kullandığımdan beri azalma başladı fakat ,geçici olabilir diyorlar bu azalmanın.Kıllanmanın her türlü şikayetleri var bende, şimdi bırakırsam ne olur ,3 aydır kullanıyorum bu ilacı başka ne yapabilirim ya da başka hangi doktora baş vurabilirim.Tahlillerimde de hiçbir anormallik yoktu.Annemde de ileri derecede kılanma problemi var.Analadığım kadarıyla genetik olabilir.
Buna bir dur demem gerekiyor nasıl ,ne şekilde yola yol alabilirim.Adetlerim düzenliydi doğum kontrol ilacını almadan önceye kadar.3 aydır değişti normal dedi dr buna.ilacın etkisiymiş.Bir şikayetim yoktu şimdiye kadar.Hem kıllanmadan ,hemde memedeki kist problemini çözmem lazım!
Önerilerinizi bekliyorum.Saygılarımla.

offline admin İd:7346  Eklenme/Güncelleme Trh : 19.10.2007   
Bu üye silindi Kıllanmada artış

bri endokrinoloji uzmanına başvurmanzı sizin iyi olacaktır, kıllanma çünkü böbrek üsüt bezi hormonlarına bağlı olabileceği için ırsi de olabilir,
aşağıdaki yazıyı okuyun,
http://www.doktornevra.com/jinekoloji/hormon_bozukluklari/tuylenme_hirsutismus.asp

Sayfalar :
[1]

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Lütfen yardım edin meraktan ölmek üzereyiz offline
  Kızlığım bozuldu mu,acil..acil.. offline
  Bebek isteği... offline
  Vajinismus ve normal doğum offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik nasıl??? offline
  Doğum korkusu yaşıyorum :( offline
  Hamilelikte belirtiler, sizin yönetmelerinizle hamile kaldım.... offline
  Bi de benle uğraşın... offline
  Ah ah... daha önceki seks hayatım anlaşılır mı?? offline
  İlişkide ağrı,mastürbasyon ve zevk alamama offline
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Bende de aynı endişe var offline
  Bebeğin cinsiyeti acaba ne?? offline
  :):) allahım kucağına almak nasip etsin.. offline
  Kız arkadaşım hamile kalır mı?? offline
  Dış gebelik ve methotrexat offline
  Bakirelik testi. offline
  Anne olmak istiyorum offline
  Vajinismuz ve doğum şekli offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik offline
  Bebeğini kucağına alacaksın... offline
Üye İstatistikleri
Aktif Ziyaretçi 2 Aktif Üye Üye Sayımız 62443/ 0
Bugün Tekil 93 Bugün Çoğul 135 Toplam Tekil 190510 Toplam Çoğul 953671 Ip No: 54.146.154.243

Kadın Hastalıkları, Gebelik, Hamilelik, Doğum, Kısırlık, Cinsellik, Aile Planlaması - Gebelikten Korunma Yöntemleri, Genital Siğil HPV ,Gebe Hamile Sorunları Ve Kadın Sağlığı İle Kadın Hayatının Tüm Evrelerinde Karşılaştıkları Sağlık Sorunları İle İlgili Forum...    doktornevra.com  .... Op.Dr. Nevra Topalismailoğlu....  Op.Dr.Hakan Topalismailoğlu.... 

Google Plus +