Forum sayfamıza hoşgeldiniz.....Doktornevra.com
 Kullanıcı Adı Şifreniz     | |
 Ana Sayfa | Site Haritası | Kurallar

Doğum..  Gebeliğe Hazırlık..  Gebelik..  Gebelikte Beslenme..  Hafta Hafta Gebelik.. 
Loğusalık ve Bebek.. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline eebb Eklenme/Güncelleme Trh : 18.02.2007  Toplam Okunma : 234  Bugün : 1  
Bu üye silindi Gebelikte tansiyon yükselmesi

merhaba ben aranıza yeni katıldım ve çok merak ettiğim bir konuyu size sormak istiyorum ben 1 yıl önce (7-mart-2006) da sancım gelmişken ve üstelik 4 gün sancı çektiğim halde erken doğum değildi bunu belirtmek isterim hastanede tansiyon yükselmesi sonucu bebeğimi kaybettim acil sezeryana alınmış olmama rağmen kurtarılamadı bebeğim ben şunu merak ediyorum acaba ben 4 gün sancı çektim ve her gün doktorada gittim acaba onların göremediği bir geç kalınmamı söz konusu belkide beni eve göndermeyip hastanede yatırsalardı böyle olmazdı diyede düşünmedn edemiyorum tabiiki kimseyi suçlamıyorum yanlış anlamayın ama benimde kafama takılan sorular yok değil neden ben o kadar ızdırap çekerken illa normal doğumu beklediler ona anlam veremiyorum sonuç olarak bende onların dediğini dinledim ve herkez gibi normal doğumdan yanaydım ama çok büyük bir hüsrana uğradım inş bir daha karşılaşmam ama korkularım çok bu bir gerçek bu yaşadıklarımdan yaklaşık 8 ay sonra doktora gittiğimde doktor bana gerekli olan bazı tahliller olduğunu fakat onların sadece ismini verdiği bazı hastanelerde yapıldığını yani eğitim hastaneleri... söyledi bu testler nedir bunu öğrenmek istiyorum 1 yıldır tekrar hamilelik gerçekleşmedi neden olabilir acaba ben artık hasta birisimiyim tekrar böyle bir durumla karşılaşmam olasımıdır gebeliğim sırasında daha riskli olduğumun bilincindeyim fakat hamilelikten önce araştırılmam neden olsun ki çünkü bu doktor haricindeki diğer doktorlar bana sadece hamilelik esnasında daha yakından ilgili olacaklarını ama bundan önce yapılacak birşey olmadığını söylediler bu nedenle ikilemde kaldım bundan sonraki gebeliğimde risk oranı nedir yani beni neler bekliyor gebeliğim sırasında nelerle karşılaşacağım bundan önceki gebeliğimde anembriyonikti umudum tükenmek üzere ve çok korkuyorum neler yapmalıyım lütfen beni aydınlatırmısınız yeni gebelik için hazırlıklarım ne olmalı çok teşekkür ederim şimdiden yardımlarınız için....

Bu konuya 3 adet cevap yazılmış
Cevaplayanlar Mesaj
offline admin İd:1007  Eklenme/Güncelleme Trh : 20.02.2007   
Bu üye silindi Gebelikte tansiyon yükselmesi

preeklampsi ve eklampsiyani gebelikte tansiyom yükselmesine bağlı gelişen problemler maalesef gebeliğin en riskli ve anne - bebek ölümüne sebep veren durumlardır. Geriye dönüp üzülmenin bir anlamı yok, bundan sonraki gebeliklerinize bakın,
böbrekleriniz ile ilgili bazı kan tahlilleri ve hematolojik incelemeler gerekmktedir, doktorunuz sizi yönledirecektir, anembriyonik gebelik geçirmişdsiniz, eşinizin bir spermiogram yaptırmasını tavsiye ederim
aşağıdaki yazılarımı okuyun
http://www.e-gebelik.net/riskli_gebelikler/preeklamsi.asp
http://www.e-gebelik.net/gebelige_hazirlik/gebe_kalmadan_once_yapmaniz_gerekenler.asp
sağlıcakla kalın
op.dr.hakan topalismailoğlu
jinekolog

offline eebb İd:1021  Eklenme/Güncelleme Trh : 21.02.2007   
Bu üye silindi Teşekkür

hakan bey size çok teşekkür ederim tavsiyelerinizi dinleyeceğim umarım güzel haberlerlede görüşürüz yarından tezi yok başlıyorum muayeneme hoşçakalın sağlığımız için sizlere çokkk ihtiyaç var kendinize iyi bakın

offline eebb İd:1022  Eklenme/Güncelleme Trh : 21.02.2007   
Bu üye silindi Teşekkür

hakan bey size çokk teşekkür ederim tavsiyelerinizi dinlemeye hemen başlıcam sizin gibi değerli doktorlara çokk ihtiyaç var kendinize iyi bakın hoşçakalın
not: umarım güzel haberlerlede görüşürüz eşinize saygılar

Sayfalar :
[1]

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Lütfen yardım edin meraktan ölmek üzereyiz offline
  Kızlığım bozuldu mu,acil..acil.. offline
  Bebek isteği... offline
  Vajinismus ve normal doğum offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik nasıl??? offline
  Doğum korkusu yaşıyorum :( offline
  Hamilelikte belirtiler, sizin yönetmelerinizle hamile kaldım.... offline
  Bi de benle uğraşın... offline
  Ah ah... daha önceki seks hayatım anlaşılır mı?? offline
  İlişkide ağrı,mastürbasyon ve zevk alamama offline
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Bende de aynı endişe var offline
  Bebeğin cinsiyeti acaba ne?? offline
  :):) allahım kucağına almak nasip etsin.. offline
  Kız arkadaşım hamile kalır mı?? offline
  Dış gebelik ve methotrexat offline
  Bakirelik testi. offline
  Anne olmak istiyorum offline
  Vajinismuz ve doğum şekli offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik offline
  Bebeğini kucağına alacaksın... offline
Üye İstatistikleri
Aktif Ziyaretçi 4 Aktif Üye Üye Sayımız 62443/ 0
Bugün Tekil 43 Bugün Çoğul 60 Toplam Tekil 190623 Toplam Çoğul 953845 Ip No: 18.209.209.28

Kadın Hastalıkları, Gebelik, Hamilelik, Doğum, Kısırlık, Cinsellik, Aile Planlaması - Gebelikten Korunma Yöntemleri, Genital Siğil HPV ,Gebe Hamile Sorunları Ve Kadın Sağlığı İle Kadın Hayatının Tüm Evrelerinde Karşılaştıkları Sağlık Sorunları İle İlgili Forum...    doktornevra.com  .... Op.Dr. Nevra Topalismailoğlu....  Op.Dr.Hakan Topalismailoğlu.... 

Google Plus +