Forum sayfamıza hoşgeldiniz.....Doktornevra.com
 Kullanıcı Adı Şifreniz     | |
 Ana Sayfa | Site Haritası | Kurallar

Doğum..  Gebeliğe Hazırlık..  Gebelik..  Gebelikte Beslenme..  Hafta Hafta Gebelik.. 
Loğusalık ve Bebek.. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline didemdivan Eklenme/Güncelleme Trh : 02.05.2007  Toplam Okunma : 289  Bugün : 1  
Bu üye silindi Enfeksiyon

1,5 yıllık evliyim eşimle artık çocuk istiyoruz. 16 ay boyunca doğum kontrol hapı kullandım. kasım ayında hapı bıraktım eşim korunmaya başladı hapı bıraktıktan sonra adet düzensizliği oldu hap kullanmadan önce 29 günde bir regl oluyordum. geçen ay adet tarihim yine gecikince ve korunmadığımız için gecikmenin sebebini öğrenmek amacıyla bir kadın doğum uzmanına gittim. rahim ağzında yara ve enfeksiyon bulundu. fitil ve antibiyotik hapları 2 hafta boyunca kullandım. önce haplar sonrada fitil. kontrole gittiğimde doktor enfeksiyonun azaldığını ama yinede tekrar hap kullanmam gerektiğini söyledi ancak bebek istediğimiz için ilaca adet başladığında başlamamı tavsiye etti tarih takip ederek eşimle korunmadık ama şimdide idarar yollarımda enfeksiyon çıktı başka bir doktor antibiyotik kullanmam gerektiğini söyledi. bende ona durumumu izah ettim, doktorda daha bebeğin yerleşmeyeceğini ilacı kullanmamı söyledi. sorum şu eğer doğru tarihi yakalamış isek bu antibiyotiği kullanmamın bir sakıncası olurmu bu ilaçları kullanmak mı daha mantıklı kullanmamamı. şimdiden teşekkürler

Bu konuya 3 adet cevap yazılmış
Cevaplayanlar Mesaj
offline admin İd:2512  Eklenme/Güncelleme Trh : 03.05.2007   
Bu üye silindi Enfeksiyon ve tedavi yöntemi

antibiyotiğin cinsi önemli bunu öğrenmeniz gerekir, bebeğe zararlı mı??
ikinci bir husus rahim ağzı yaralarının en sık sebebplerinden biri klamidya ( Clamidia) enfeksiyonudur ve bu da kısırlığa sebep olan bir enfeksiyondur, buna yönelik tetkik ve tedaviyi de tavsiye ederim,
aşağıdaki yazıyı okuyun,

http://www.doktornevra.com/jinekoloji/rahim_agzi_sorunlari/servisit_rahimagzi_enfeksiyonu.asp

http://www.doktornevra.com/jinekoloji/rahim_agzi_sorunlari/rahimagzinda_yara_erozyon.asp

http://www.doktornevra.com/jinekoloji/genital_enfeksiyonlar/klamidya_enfeksiyonu.asp
sağlıcakla kalın

offline didemdivan İd:2519  Eklenme/Güncelleme Trh : 04.05.2007   
Bu üye silindi Enfeksiyon ve tedavi

öncelikle cevabınız için teşekkürler. rahim ağzındaki bu iltihap için doktora gittim ve ilaç kullandım ama tam geçmemiş doktor çocuk istediğimiz için adet başlangıcında tekrar kullan ama arada kullanma dedi bebek olursa bişey olmaz dedi bu enfeksiyonun tedavi edilmesinde bu arayı vermek tehlikeli mi. doktorum beni yanlış yönlendirmiş olabilir mi

offline admin İd:2581  Eklenme/Güncelleme Trh : 06.05.2007   
Bu üye silindi Tedavi

müsterih olun hiç bir hekim hastasını yalnış yönlendirmez...

Sayfalar :
[1]

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Lütfen yardım edin meraktan ölmek üzereyiz offline
  Kızlığım bozuldu mu,acil..acil.. offline
  Bebek isteği... offline
  Vajinismus ve normal doğum offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik nasıl??? offline
  Doğum korkusu yaşıyorum :( offline
  Hamilelikte belirtiler, sizin yönetmelerinizle hamile kaldım.... offline
  Bi de benle uğraşın... offline
  Ah ah... daha önceki seks hayatım anlaşılır mı?? offline
  İlişkide ağrı,mastürbasyon ve zevk alamama offline
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Bende de aynı endişe var offline
  Bebeğin cinsiyeti acaba ne?? offline
  :):) allahım kucağına almak nasip etsin.. offline
  Kız arkadaşım hamile kalır mı?? offline
  Dış gebelik ve methotrexat offline
  Bakirelik testi. offline
  Anne olmak istiyorum offline
  Vajinismuz ve doğum şekli offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik offline
  Bebeğini kucağına alacaksın... offline
Üye İstatistikleri
Aktif Ziyaretçi 2 Aktif Üye Üye Sayımız 62443/ 0
Bugün Tekil 174 Bugün Çoğul 559 Toplam Tekil 190754 Toplam Çoğul 954344 Ip No: 18.234.202.202

Kadın Hastalıkları, Gebelik, Hamilelik, Doğum, Kısırlık, Cinsellik, Aile Planlaması - Gebelikten Korunma Yöntemleri, Genital Siğil HPV ,Gebe Hamile Sorunları Ve Kadın Sağlığı İle Kadın Hayatının Tüm Evrelerinde Karşılaştıkları Sağlık Sorunları İle İlgili Forum...    doktornevra.com  .... Op.Dr. Nevra Topalismailoğlu....  Op.Dr.Hakan Topalismailoğlu.... 

Google Plus +