Forum sayfamıza hoşgeldiniz.....Doktornevra.com
 Kullanıcı Adı Şifreniz     | |
 Ana Sayfa | Site Haritası | Kurallar

Doğum..  Gebeliğe Hazırlık..  Gebelik..  Gebelikte Beslenme..  Hafta Hafta Gebelik.. 
Loğusalık ve Bebek.. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline sayaz Eklenme/Güncelleme Trh : 23.11.2007  Toplam Okunma : 1150  Bugün : 2  
Bu üye silindi Bebek kafatası gelişimi normal mi?? yardım

merhabalar,

öncelikle böyle bir site içerisinde hizmet verdiğiniz için teşekkür ederim. şuan hamileliğimin 28. haftasındayım. ikili test ve detaylı ultrasonda herşey normal çıktı. ve doktorlarımın deyimiyle bebeğim gayet sağlıklı. ancak dünkü rutin kontrolümde doktorum bebeğimin kafasının büyük olduğunu 2 hafta önden ilerlediğini söyledi ve bebeğin iri bebek olabileceğini söyledi. internetten okuduğum bazı bilgilere göre bebeğin kafasının büyük olması zeka geriliği, moron gibi rahatsızlıklara belirti olabileceği yazıyordu ve oldukça endişelendim. benim durumum bu vakalara benzer bir durummudur yada bu haftalarda bebeğin kafa gelişiminin hafta olarak 2 hafta önden gitmesi normal bir durummudur. çünkü bebeğimin karnı da 1 hafta önden gidiyor. kilosuda 1200 gr. yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Bu konuya 3 adet cevap yazılmış
Cevaplayanlar Mesaj
offline admin İd:7695  Eklenme/Güncelleme Trh : 23.11.2007   
Bu üye silindi İri bebek, bebek kafası gelişimi

szideki bebğin karın çevresi gelişimi de önden gittiği için muhtemelen bri iri bebektir, bebekte bir kromozom anomalisi olduğu zaman detaylı ultrasonda anlaşılırdı, önemli olan diğer ultrason değerlendirmesinde bebeğin BPD ve BÇ oranlarındaki artmadır, eğer iri bebk olarak devam ederse normal doğum yapmanzı zor olabilir ve tabii gi gestasyonel diabet açısından gerekli kan şekeri incelemelerini yapılması gerekir,

bebeğinizin ultrasonografik gelişimini aşağıdaki linklerden takip edin,

http://www.e-gebelik.net/bebegin_iyilik_halini_gosteren_testler/fetal_biometri.asp

http://www.doktornevra.com/otomatik_hesaplayicilar/gebelik_takvimi.asp

offline aysima İd:7702  Eklenme/Güncelleme Trh : 25.11.2007   
Bu üye silindi Merhabalar bende ayni endiseleri tasiyorum

merhabalar ben simdi 28 haftalik hamileyim bebeyim kiz .sizinle ayni bulgulara sayibim doktorum bebeyimin kafasi normalden biraz buyuk dedi ve iri bebek olabileceyini soyledi 26 haftalik hamileyken bebeyim 1260 gm di insallah korkularimiz yersizdir insan hamileyken bi okadar duygusal bi okadarda tedirkin oluyo .saglikli bir bebiyiniz olur ins#

offline handanb İd:7845  Eklenme/Güncelleme Trh : 19.12.2007   
Bu üye silindi Bende de aynı endişe var

Bende aynı endişeyi duyuyorum.
31 haftalık hamileyim 1500gr bebeğim.
karın ölçülerinormal olsa gerek ki doktor iri bebek falan demedi ama kafası büyük dedi.
3 lü testim de 760/1 çıkmıştı. zaten o zamanlarda da çok fazla endişelenmiştim.
acaba sorun teşkil eder mi?
daha sağlıklı bi bilgi lütfen

Sayfalar :
[1]

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Lütfen yardım edin meraktan ölmek üzereyiz offline
  Kızlığım bozuldu mu,acil..acil.. offline
  Bebek isteği... offline
  Vajinismus ve normal doğum offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik nasıl??? offline
  Doğum korkusu yaşıyorum :( offline
  Hamilelikte belirtiler, sizin yönetmelerinizle hamile kaldım.... offline
  Bi de benle uğraşın... offline
  Ah ah... daha önceki seks hayatım anlaşılır mı?? offline
  İlişkide ağrı,mastürbasyon ve zevk alamama offline
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Bende de aynı endişe var offline
  Bebeğin cinsiyeti acaba ne?? offline
  :):) allahım kucağına almak nasip etsin.. offline
  Kız arkadaşım hamile kalır mı?? offline
  Dış gebelik ve methotrexat offline
  Bakirelik testi. offline
  Anne olmak istiyorum offline
  Vajinismuz ve doğum şekli offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik offline
  Bebeğini kucağına alacaksın... offline
Üye İstatistikleri
Aktif Ziyaretçi 2 Aktif Üye Üye Sayımız 62443/ 0
Bugün Tekil 143 Bugün Çoğul 448 Toplam Tekil 190723 Toplam Çoğul 954233 Ip No: 3.236.226.100

Kadın Hastalıkları, Gebelik, Hamilelik, Doğum, Kısırlık, Cinsellik, Aile Planlaması - Gebelikten Korunma Yöntemleri, Genital Siğil HPV ,Gebe Hamile Sorunları Ve Kadın Sağlığı İle Kadın Hayatının Tüm Evrelerinde Karşılaştıkları Sağlık Sorunları İle İlgili Forum...    doktornevra.com  .... Op.Dr. Nevra Topalismailoğlu....  Op.Dr.Hakan Topalismailoğlu.... 

Google Plus +