Forum sayfamıza hoşgeldiniz.....Doktornevra.com
 Kullanıcı Adı Şifreniz     | |
 Ana Sayfa | Site Haritası | Kurallar

Doğum..  Gebeliğe Hazırlık..  Gebelik..  Gebelikte Beslenme..  Hafta Hafta Gebelik.. 
Loğusalık ve Bebek.. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline öğretmen 59 Eklenme/Güncelleme Trh : 02.05.2007  Toplam Okunma : 393  Bugün : 1  
Bu üye silindi Eklampsi!!!!

11 nisan 2007 tarihinde tam 26 haftalık hamileydim! heray düzenli olarak kontrollerimi yaptırıyordum.ancak vücudumda çok fazla şişme oldu öyle ki gözlerimi açamıyorumdesem yalan olmaz.ayak numaram bile henüz altı aylık hamileliğimde 3 numara büyümüştü. bu benim 2. hamileliğimdi.ilkinde hiç böyle sorunlar yaşamamıştım.11nisanda kadın doğum doktoruna gittim.bu herzaman gittiğim doktorum değildi.çalıştığım yere yakın özel bir polikiliniğin doktoruydu.neyse tanıştık.kan ve idrar tahliliyaptı.şişliklerimi söyledim,eşimle kan uyuşmazlığımız olduğunu anlattım.gerekli tahlilleri yaptık bir sorun yok dediek vitaminler verdi on gün sonra tekrar gel dedi ve oradan ayrıldım.12 ve 13 nisan günleri başımda çok fazla ağrı,boynumda tutulma,gözlerimin önünde karıncalanmalar oldu.cuma günü artık okul çıkışı eve geldiğimde kendimi çok kötü hissettim.her ay düzenli kontrollere gittiğim doktorumu aradımdurumu anlattım hastaneye gidip tansiyonumu ölçtürmem gerektiğini söyledi.eşimi çağırdım iş yerinden ve hastaneye gittik.arabada daha kötü hissettim kendimi,iacil servise girdik doktorun yanına girdiğimi hatırlıyorum ve doktorun bana neyin var diye sorduğunu.....sonra gözlerim görmedi evet her yer kapkaranlık oluverdi veee gerisini hatırlamıyorum.eşim ağzımın yamulduğunu,ağzımdan köpükler geldiğini el ve ayaklarımın kasıldığını anlatıyor.ambulans ile beni tıp fakültesine götürmüşler götürmüşler diyorum çünkü ben hatırlamıyorum.orada sezryana almışlar ve gebeliğimi sonlandırmışlar.bebeğim şimdi özel bir hastanede ventilatör denilenbir aletin içinde.hamileliğimi anlayamadan anne oldum aslında oldum mu bilmiyorum çünkü doktoru bebeğin çok küçük olduğunu bu yüzden riskin çokbüyük olduğunu söylüyor.aklım duygularım çok karışık.yani bana hastalığım hakkında hiç bilgi verilmedi.sadece sevklerde eklemsi hellp yazıyor.internetten araştırdım bunun öncesi preklampsi varmış sonra eklempsi olurmuş ve eklampsinin son hali hellp miş.ayrıca idrar tahlillerinde de anlaşılırmış.ama sebebi ne yani neden olurmuş bilmiyorum.bu konuda bana bilgi verirseniz çok sevinirim.şimdiden teşekkürler.

Bu konuya 2 adet cevap yazılmış
Cevaplayanlar Mesaj
offline admin İd:2497  Eklenme/Güncelleme Trh : 03.05.2007   
Bu üye silindi Eklampsi

büyük geçmiş olsun
, eklampsi ve hellp sendromu gebeliğin en çok korkulan ve ölümle de sonuçlanan bir riskli durumudur, sebebi tam bilinmemkle beraber aşırı tansiyom yüksellmesi ile birlikte vücuttaki bir çok organda yetersizlik ve ciddi kanam şikayetlerine dönüşebilmekte ve tek çaresi gebeliğin hemen doğum ile sonlandırılmasıdır,
yapmanı gereken iyi bir dahiliye ve göz uzmanına bundan sonraki süreçte başvurmak ve organlarınızın olumsuz etkilenip etkilenmediğini öğrenmektir, bundan sonraki gebeliğinizde de önlem almanı gerekecektir,
daha detaylı bilgi için aşağıdaki yazımı okuyun,

http://www.e-gebelik.net/riskli_gebelikler/preeklamsi.asp
sağlıcakla kalın

offline Gonul81 İd:3863  Eklenme/Güncelleme Trh : 10.06.2007   
Bu üye silindi Çok geçmiş olsun

çok geçmiş olsun henüz bir gebeliğim yok ama hamilelikte tansiyonun çok büyük problemler yarttığını hep duydum benim sormak istediğim hamilelik öncesinde tansiyon probleminiz varmıydı yoksa hamilelikte mi oluştu?

Sayfalar :
[1]

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Lütfen yardım edin meraktan ölmek üzereyiz offline
  Kızlığım bozuldu mu,acil..acil.. offline
  Bebek isteği... offline
  Vajinismus ve normal doğum offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik nasıl??? offline
  Doğum korkusu yaşıyorum :( offline
  Hamilelikte belirtiler, sizin yönetmelerinizle hamile kaldım.... offline
  Bi de benle uğraşın... offline
  Ah ah... daha önceki seks hayatım anlaşılır mı?? offline
  İlişkide ağrı,mastürbasyon ve zevk alamama offline
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Bende de aynı endişe var offline
  Bebeğin cinsiyeti acaba ne?? offline
  :):) allahım kucağına almak nasip etsin.. offline
  Kız arkadaşım hamile kalır mı?? offline
  Dış gebelik ve methotrexat offline
  Bakirelik testi. offline
  Anne olmak istiyorum offline
  Vajinismuz ve doğum şekli offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik offline
  Bebeğini kucağına alacaksın... offline
Üye İstatistikleri
Aktif Ziyaretçi 3 Aktif Üye Üye Sayımız 62443/ 0
Bugün Tekil 181 Bugün Çoğul 536 Toplam Tekil 192300 Toplam Çoğul 970134 Ip No: 18.222.67.251

Kadın Hastalıkları, Gebelik, Hamilelik, Doğum, Kısırlık, Cinsellik, Aile Planlaması - Gebelikten Korunma Yöntemleri, Genital Siğil HPV ,Gebe Hamile Sorunları Ve Kadın Sağlığı İle Kadın Hayatının Tüm Evrelerinde Karşılaştıkları Sağlık Sorunları İle İlgili Forum...    doktornevra.com  .... Op.Dr. Nevra Topalismailoğlu....  Op.Dr.Hakan Topalismailoğlu.... 

Google Plus +