Forum sayfamıza hoşgeldiniz.....Doktornevra.com
 Kullanıcı Adı Şifreniz     | |
 Ana Sayfa | Site Haritası | Kurallar

Cinsel Sorunlar..  HPV Aşısı.. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline baby_61 Eklenme/Güncelleme Trh : 14.12.2007  Toplam Okunma : 1196  Bugün : 1  
Bu üye silindi Doğum korkusu yaşıyorum :(

merhaba nevra hanım,
33 haftalık hamileyim. zaman daraldıkça doğumdan korkmaya başladım. sizce en acısız doğum şekli hangisi. aslında normal doğum yapmayı çok istiyorum. herşeyi o anda çekip sonra kurtulmak. ama ilk bebeğim olduğu için başıma ne geleceğini de bilmiyorum. normal doğum sancıları 40. haftaya kadar kalır mı yoksa daha erkende olabilir mi?kız bebek daha erken doğar diyor çevremdekiler.zamanım daraldı.korkumu yenmem için ne önerirsiniz? bi sorunumda aldığım kilolar. 51 kilo ile hamile kaldım şuan 69 kiloyum. kilolarda normal doğumu zorlaştıran bir etken midir? şimdiden teşekkürler. iyi çalışmalar...

Bu konuya 2 adet cevap yazılmış
Cevaplayanlar Mesaj
offline admin İd:7832  Eklenme/Güncelleme Trh : 18.12.2007   
Bu üye silindi Doğum korkusu

doğum korkusunu özellikle ilk gebeliği olan tüm anne adayları yaşar ve bu heyecen ve endişe son ay gittikçe daha da artar. eğer normal doğum yapma olasılığınız var ise ve tıbbi bir engel yok ise tabii ki normal doğum yapmanzı en iyisi..ayrıca ağrısız doğum (epidural anestezi, prenses doğum... diğer isimleri) da yapabilrisinzi ve çok konforlu bir doğum şeklidir.fazla bir ilo almamışsınız ve bu kilolar da gabeliğe engel değildir, aşağıda resimler de olan yazıları okuyun...

http://www.e-gebelik.net/dogumda_anestezi/epidural_anestezi.asp

http://www.e-gebelik.net/dogum/sezeryan_mi_normal_dogummu.asp

offline yaprak04 İd:7835  Eklenme/Güncelleme Trh : 18.12.2007   
Bu üye silindi Mutluluğu düşün

öncelikle allah yardım etsin arkadaşım hayırlısı ne olursa o oluyor ben son ana kadar normal dogum sancısı çektim ama birden bebegimin kakasını yaptıgı ve sıkıntıya girdigi anlaşıldı ve sezaryan oldum şimdi ikimizde saglıklıyız sende korkma ve sonunda kucağına alacağın mutluluğu düşün iyi haberlerini bekliyoruz

Sayfalar :
[1]

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Lütfen yardım edin meraktan ölmek üzereyiz offline
  Kızlığım bozuldu mu,acil..acil.. offline
  Bebek isteği... offline
  Vajinismus ve normal doğum offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik nasıl??? offline
  Doğum korkusu yaşıyorum :( offline
  Hamilelikte belirtiler, sizin yönetmelerinizle hamile kaldım.... offline
  Bi de benle uğraşın... offline
  Ah ah... daha önceki seks hayatım anlaşılır mı?? offline
  İlişkide ağrı,mastürbasyon ve zevk alamama offline
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Bende de aynı endişe var offline
  Bebeğin cinsiyeti acaba ne?? offline
  :):) allahım kucağına almak nasip etsin.. offline
  Kız arkadaşım hamile kalır mı?? offline
  Dış gebelik ve methotrexat offline
  Bakirelik testi. offline
  Anne olmak istiyorum offline
  Vajinismuz ve doğum şekli offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik offline
  Bebeğini kucağına alacaksın... offline
Üye İstatistikleri
Aktif Ziyaretçi 3 Aktif Üye Üye Sayımız 62443/ 0
Bugün Tekil 63 Bugün Çoğul 690 Toplam Tekil 192953 Toplam Çoğul 974247 Ip No: 18.117.186.92

Kadın Hastalıkları, Gebelik, Hamilelik, Doğum, Kısırlık, Cinsellik, Aile Planlaması - Gebelikten Korunma Yöntemleri, Genital Siğil HPV ,Gebe Hamile Sorunları Ve Kadın Sağlığı İle Kadın Hayatının Tüm Evrelerinde Karşılaştıkları Sağlık Sorunları İle İlgili Forum...    doktornevra.com  .... Op.Dr. Nevra Topalismailoğlu....  Op.Dr.Hakan Topalismailoğlu.... 

Google Plus +