Forum sayfamıza hoşgeldiniz.....Doktornevra.com
 Kullanıcı Adı Şifreniz     | |
 Ana Sayfa | Site Haritası | Kurallar

Cinsel Sorunlar..  HPV Aşısı.. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline x_poseidon_x Eklenme/Güncelleme Trh : 22.07.2007  Toplam Okunma : 468  Bugün : 1  
Bu üye silindi Hpv şüphesi

Merhaba doktor hanım;

30 yaşında bir erkeğim. Bir süre önce penis kökünde bir siğil farkettim. İlk olarak internetten araştırma yaptım ve henüz bir hekime gitmedim.
Ama HPV tanımlarına uyuyor gibi. Mercimek tanesi büyüklüğünde ve karnıbahar görünümlü bir siğil. Yanında iki adet ve penisin gövdesi üzerinde bir adet çok daha küçük ve daha çok sivilce görünümlü toplam üç nesne daha var.

- İlk olarak resim size gönderilirse bunun HPV olup olmadığını öğrenme şansım var mıdır?
- İkincisi, öğrendiğim kadarıyla uygulanan tedaviler daha çok estetik amaçlı. Yani virüsü yok etmiyor. Gündelik hayatı olumsuz etkileyecek başka bir soruna neden olur mu bu durum? Yada estetik olarak yok etmek ile bulaşma riski arasında bir ilişki var mıdır? Alınmazsa daha mı bulaşıcıdır?
- Son olarak ise, yakında evleneceğim. Eşim için bir koruma uygulamak gerekir mi yada evliliğe mani bir durum mudur? Mani yok ancak bulaşmama imkanı da yok ise eşime ileriki dönemlerde zarar verecek ne gibi durumlar ortaya çıkabilir?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Svg."

Bu konuya 3 adet cevap yazılmış
Cevaplayanlar Mesaj
offline admin İd:5095  Eklenme/Güncelleme Trh : 23.07.2007   
Bu üye silindi Hpv şüphesi

mutlaka tedavi olmanzı gerekir, bir üroloji uzmanına başvuurn, tedavi sadece kozmetik amaçlı değil, siğiller var olduğu zaman bulaştırıcılık daha fazla olmakta,
tebii ki evlenmenize engel değil fakat eşinizi bu konuda bilinçlendirmeniz ve gerekli önlemleri alıp doğru bir şekilde kontrol olması gerekecektir, aşağıdaki bağlantıdan gerekli yardımları alın,

http://www.doktornevra.com/jinekoloji/genital_enfeksiyonlar/erkekte_hpv_genital_siil.asp

http://www.doktornevra.com/genital.asp

offline x_poseidon_x İd:5181  Eklenme/Güncelleme Trh : 26.07.2007   
Bu üye silindi Hpv şüphesi ve varikosel

Tekrar merhaba doktor hanım,

Dediğiniz gibi bir doktora danıştım. Muayene sonrası yakılması gerektiğine karar verdi. Sizce de doğru tedavi bu mudur? Yakıldıktan sonra tekrarlamazsa tamamen kurtulmuş oluyor muyum?

Ayrıca testis kanseri için bir kan testi yapıldı.

GTT (Gama GT)-7 30 U/L Sınır Değerler: K:5-36 E:8-61
LDH (Laktat Dehid) (serum)9 392 U/L Sınır Değerler: 240-480
AFP (Alfa Fetoprotein)-20 3,6 ng/mL Sınır Değerler: 0,00-14,00
Beta HCG-15 <0,1mIU/mL Sınır Değerler: K:0-5 - E:0-5

Sizde yorumlarsanız sevinirim. Bu test siğillerin kanser olmadığına yeterli kanıt mıdır? Başka bir test gerekir mi?

Ayrıca muayene doktor varikoselden şüphelendi ve ultrason çekildi.
İki testisimde de varikosel çıktı. Bunun üzerine sperm testine de girdim. Rapor şöyle;

VOLUME 3,5 CC
RENK SARI-BEYAZ
VİSKOZİTE NORMAL
LİKEFAKSİYON 20 DK
Ph 8
LÖKOSİT +1
AGLUTİNASYON YOK

KONSANTRASYON 27 MİLYON/ML
MOTİLİTE %60 %(+4) %15
%(+3) %25
%(+2) %20

MOIRFOLOJİ (KRUGER STRICT CRITERIA)(%) %4

HAZIRLANMA YÖNTEMİ SWIM-UP
KONSANTRASYON 55 MİLYON
MOTİLİTE %90 %(+4) %35
%(+3) %40
%(+2) %15

Bunu henüz yorumlatamadım. Bir olumsuz durum var mıdır görünen.

Eğer yoksa yine de Varikosel için amliyat olmak gerekir mi?

Biraz uzun oldu ama yardımlarınıza şimdiden teşekkürler.

offline admin İd:5380  Eklenme/Güncelleme Trh : 31.07.2007   
Bu üye silindi Hpv ve varikosel

erkeklerdeki hpv tedavisi hakkında branşımız olmadığı için deneyimimiz ve iyileşme aşaması hakkında bilgimiz yok, bir üroloji uzmaı size yardımcı olacaktır.,
eğer varikosel var ise spermiogramdaki sayı ve motilitinenin takip edilmesi gerekirse "kruger" incelenmesi yapılması gerekir, varikoselinizi mutlaka b,r üroloji uzmanının önerdiği şekilde takip ve tedavi olun

Sayfalar :
[1]

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Lütfen yardım edin meraktan ölmek üzereyiz offline
  Kızlığım bozuldu mu,acil..acil.. offline
  Bebek isteği... offline
  Vajinismus ve normal doğum offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik nasıl??? offline
  Doğum korkusu yaşıyorum :( offline
  Hamilelikte belirtiler, sizin yönetmelerinizle hamile kaldım.... offline
  Bi de benle uğraşın... offline
  Ah ah... daha önceki seks hayatım anlaşılır mı?? offline
  İlişkide ağrı,mastürbasyon ve zevk alamama offline
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Bende de aynı endişe var offline
  Bebeğin cinsiyeti acaba ne?? offline
  :):) allahım kucağına almak nasip etsin.. offline
  Kız arkadaşım hamile kalır mı?? offline
  Dış gebelik ve methotrexat offline
  Bakirelik testi. offline
  Anne olmak istiyorum offline
  Vajinismuz ve doğum şekli offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik offline
  Bebeğini kucağına alacaksın... offline
Üye İstatistikleri
Aktif Ziyaretçi 4 Aktif Üye Üye Sayımız 62443/ 0
Bugün Tekil 106 Bugün Çoğul 221 Toplam Tekil 191912 Toplam Çoğul 968260 Ip No: 18.217.67.225

Kadın Hastalıkları, Gebelik, Hamilelik, Doğum, Kısırlık, Cinsellik, Aile Planlaması - Gebelikten Korunma Yöntemleri, Genital Siğil HPV ,Gebe Hamile Sorunları Ve Kadın Sağlığı İle Kadın Hayatının Tüm Evrelerinde Karşılaştıkları Sağlık Sorunları İle İlgili Forum...    doktornevra.com  .... Op.Dr. Nevra Topalismailoğlu....  Op.Dr.Hakan Topalismailoğlu.... 

Google Plus +