Forum sayfamıza hoşgeldiniz.....Doktornevra.com
 Kullanıcı Adı Şifreniz     | |
 Ana Sayfa | Site Haritası | Kurallar

Cinsel Sorunlar..  HPV Aşısı.. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline prosoldier Eklenme/Güncelleme Trh : 10.12.2007  Toplam Okunma : 1001  Bugün : 1  
Bu üye silindi Peki bu hpv illetinden nasıl kurtulacaz..

Hocam öncelikle saygılar sunuyorum. Biz 6 yıldır evliyiz. 2002 yılında evlendik ve aynı yıl eşim hamile kaldı ve hamileliğinin kontrollerini rutin olarak yaptırıyoruk. Hamileliğinin 4-5 aylarında kontrole gittiğimizde doktor rahim ağzında yabancı cisimler bulunduğunu bunun HPV olduğunu söyledi ve eşimin hamile olmasına rağmen o bölgeyi dondurdu. Bu tedaviden sonra doktorumuzu değiştirdik ve doğum sezeryanla oldu ve çok şükür 4,5 yaşında bir oğlumuz var. Eşimde bu virüs olduğu söylendikten sonra bende döktora gittim ve kasık bölgem 1 tane siğil benzeri beze vardı ve doktorun verdiği tendürdiyota benzer ilacı o bölgeye uyguladım ve siğil hemen geçti. Eşim o dönemden sonra 6 aylık periyotlar halinde smear testi yaptırdı ve hepside temiz çıktı. Geçenlerde yaptırdığı smear testinde patalog doktor yabancı az miktarda yabancı hücreler gördüğünü söyledi. Bunun üzerine bende hemen eşimi Ankarada bulunan doktorumuza yolladım kendisi halen tedavi görüyor. Burada da smear yapıldı ve sonucunda;

Makroskopi
3 adet Papboyalı yayma preparat
SİTORATOLOJİK TANI
ENDOSERVİKAL HÜCRE VARDIR,
INFLAMASYON BULGULARI,
EPİTELYAL HUCRE ANORMALLİĞİ VARDIR
ASCUS (ÖNEMI BELLI OLMAYAN ATIPIK SKUAMÖZ HÜCRELER)
NUKLEER HIPERKROMAZİ VE KONTUR DUZENSİZLIĞI SAPTANMADI

Bu sonuçlar sonrasında genital bölgede de yapılan muayenede rahim ağzında yüzeysel yara olduğunu ve smear sonucunda çıkan farklı hücrelere bu yaranında yol açabileceği söylenerek 4 gün yaraya mavi renkte bir sıvı uyguladı ve bugünde yarayı yaktı. 4 ay sonra tekrar smear testi yaptırmasını söylemiş eşime.

Hocam benim sizin makalelerinizden ve internetten yaptığım araştırmalar neticesinde şu an HPV virüsünden tamamıyla kurtulmanın mümkün olmadığını anladım. Peki bu virüsle yaşamak nereye kadar. Sürekli siğil çıkacak biz yaktıracakmıyız. Bazı yazılarda aşının faydalı olacağı söyleniyor ama siz bunu tasvip etmiyorsunuz. Bizlere öneriniz nedir? henüz HPVDNA yaptırmadık, cinsini bilmiyoruz işin açıkcası tam anlamıyla HPV diyende olmadı ama bu yaşadıklarımız neden kaynaklanabilir. Smear sonucu size göre ne olabilir. Eşimin doğumunu yaptıran doktorumuz vakit kaybetmeden aşıyı alıp yaptırmasını söyledi. Bu aşı sadece bayanlar içinmi bende vurdurabilirmiyim. Biz 2 çocuğu düşünüyoruz ama bu virüsten dolayı korkuyoruz. Psikolojimiz çok bozuldu. İlk yapılan tedaviden 4 yıl geçtikten sonra tekrarlaması garip değilmi.. Hocam lütfen daha açık bir şekilde açıklama yaparsanız size minnettar kalırız.

Açıklamalarınız için şimdiden teşekkürler...

Bu konuya 1 adet cevap yazılmış
Cevaplayanlar Mesaj
offline admin İd:7813  Eklenme/Güncelleme Trh : 13.12.2007   
Bu üye silindi Genital siğil ve ascus

öcelikle smear testinizde ASCUS çıkması önemli ve bu sebeple ileri araştırma yani bir kolposkopik inceleme gferekir,HPV daha çok vücut direnci düşünce (eğer yenisini almamış iseniz) tekrarlar. aşı konusuna gelince tekrar bir ilişki ile yeni bir tipialma olasılığınız yok, tek partener yaşıyorsanız (ki öylesiniz evlisiniz) aşıyı yapmanın teknik olarak bir anlamı yok zaten sizdebir hpv tipi var aşı buna etkili olmayaca, yeni bir HPV tipi alma olasılığınız olmadığı için de niye aşı????
HPV DNA sizin durumunuzda bence yapılması gereken bir işlem takip açısından. ASCUS layının da ihmal etmeyin,
Türkçe ilkj vet tek HPV konusundaki site banan ait ve devamlı da güncelliyorum. HPV li takip ettiğim çok sayıda hastam var,
aşağıdaki linkteki yazılarda sorularınızı tüm cevapları var ..

http://www.genitalsigil.net/

Sayfalar :
[1]

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Lütfen yardım edin meraktan ölmek üzereyiz offline
  Kızlığım bozuldu mu,acil..acil.. offline
  Bebek isteği... offline
  Vajinismus ve normal doğum offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik nasıl??? offline
  Doğum korkusu yaşıyorum :( offline
  Hamilelikte belirtiler, sizin yönetmelerinizle hamile kaldım.... offline
  Bi de benle uğraşın... offline
  Ah ah... daha önceki seks hayatım anlaşılır mı?? offline
  İlişkide ağrı,mastürbasyon ve zevk alamama offline
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Bende de aynı endişe var offline
  Bebeğin cinsiyeti acaba ne?? offline
  :):) allahım kucağına almak nasip etsin.. offline
  Kız arkadaşım hamile kalır mı?? offline
  Dış gebelik ve methotrexat offline
  Bakirelik testi. offline
  Anne olmak istiyorum offline
  Vajinismuz ve doğum şekli offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik offline
  Bebeğini kucağına alacaksın... offline
Üye İstatistikleri
Aktif Ziyaretçi 4 Aktif Üye Üye Sayımız 62443/ 0
Bugün Tekil 59 Bugün Çoğul 178 Toplam Tekil 193186 Toplam Çoğul 974883 Ip No: 18.119.131.72

Kadın Hastalıkları, Gebelik, Hamilelik, Doğum, Kısırlık, Cinsellik, Aile Planlaması - Gebelikten Korunma Yöntemleri, Genital Siğil HPV ,Gebe Hamile Sorunları Ve Kadın Sağlığı İle Kadın Hayatının Tüm Evrelerinde Karşılaştıkları Sağlık Sorunları İle İlgili Forum...    doktornevra.com  .... Op.Dr. Nevra Topalismailoğlu....  Op.Dr.Hakan Topalismailoğlu.... 

Google Plus +