Forum sayfamıza hoşgeldiniz.....Doktornevra.com
 Kullanıcı Adı Şifreniz     | |
 Ana Sayfa | Site Haritası | Kurallar

Gebe Kalamama..  Kısırlık Tedavisi.. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline ŞENAY Eklenme/Güncelleme Trh : 02.05.2007  Toplam Okunma : 1245  Bugün : 1  
Bu üye silindi Gebe kalamama

merhaba 24 yaşındayım 4,5 yaşında bir oğlum var. Oğluma bir kardeş istiyoruz ama bir yıldır olmuyo.İlk çocuğumda 1,5 yıl sonunda olmuştu.Ben 18 yaşında over kisti ameliyatı olmuştum.pataloji sonucu basit kist olduğu anlaşılmıştı.İlk çocuğumda gebe kalamam için bir sorun teşkil etmediğini söylemişti doktorum eşinde sende gayet sağlıklısınız demişti.geçirdiğim bu operasyonda sağ yumurtalığımın dörtte üçü alınmış.tekrar gebe kalmak için doktora gittiğimde benden hormon eşimden sperm tahlili hariçinde bir tetkik istemedi.Sperm tahliline gerek varmı eşim bu tahlili bir daha yaptırmak istemiyor.bir aydır düzenli olarak folik asit kullanıyorum.folat hormon bende çok düşük seviyede 3,7.sizce adet düzensizliğim varmı son adetlerim 30 nisan,4 nisan, 16 mart,17 şubat.adetlerim çok ağrılı oluyo ameliyat oldum ama halen bir şey değişmedi.Çok uzattım ama kısaca ben ikinci bebeği istiyorum ama olmuyo bana bir tavsiyeniz varmı.

Bu konuya 47 adet cevap yazılmış
Cevaplayanlar Mesaj
offline admin İd:2506  Eklenme/Güncelleme Trh : 03.05.2007   
Bu üye silindi Gebe kalamam

adetlerinizin sancılı olması "endometriyozis " hastalığını düşündürdü çünkü bir de yumurtalık kisti ameliyatınız var,
buna yönelik muayene olun, bir probleminiz var gibi görülüyor,

aşağıdaki yazıları okuyun,

http://www.doktornevra.com/jinekoloji/hormon_bozukluklari/endometriozis_nedir.asp

http://www.doktornevra.com/jinekoloji/yumurtalik_kistleri/cikolata_kisti_endometrioma.asp
sağlıcakla kalın

offline natlus İd:2682  Eklenme/Güncelleme Trh : 09.05.2007   
Bu üye silindi .....

folik asit neye yarıyor saçma olucak ama bilmiyorum hamile kalmayımı kolaylaştırıyor şimdiden teşekkür ederim birde bende demir eksikliği var kullanmalımıyım acaba

offline admin İd:2746  Eklenme/Güncelleme Trh : 11.05.2007   
Bu üye silindi Folik asit

aşağıdaki yazıyı okuyun.
http://www.e-gebelik.net/gebelige_hazirlik/folik_asit.asp

offline natlus İd:2770  Eklenme/Güncelleme Trh : 11.05.2007   
Bu üye silindi Bebek

cevaplarınız için çok teşekkürler nevra hanım bir sorum daha olacak size bende iltihaplanma var acaba bebeğim o yüzdenmi olmuyor eşimdede vliküz yani damar genişliği dediler tam adını bilmiyorum yoksa omu sebebtir artık bebeğim olmasını çok istiyorum adetimin üçüncü günü test yaptılar bişey çıkmadı eşiminde sperm tahliline baktılar ondada herangi bişey çıkmadı adetlerimde düzenli folik asit kullanmaya başladım ne olur cevaplarsanız çok sevinirim teşekkürler.......

offline admin İd:2823  Eklenme/Güncelleme Trh : 12.05.2007   
Bu üye silindi Bebek

hem enfeksiyon hem de varikosel gebeliğe engel olabilir tedavi olun ve tabii ki folik asidi alın

offline natlus İd:2888  Eklenme/Güncelleme Trh : 14.05.2007   
Bu üye silindi Bebek

nevra hanım cevaplarınız için teşekkürler şimdi benim nasıl bir tedavi uygulamam lazım en önemlisi eşim için eşimde herangibi bir ağrı sızı yok sadece sol tarafı birazdaha sarkık ameliyat olursa bebek olma ihtimali yüzde kaç olur benim enfeksiyonum antibiyotik tedavisiyle geçermi acaba ama bendede şu anda herangibi bir yanma acı yok sanki geçti gibi akıntımda beyaz süt gibi şefaf geliyo ne olur cevaplayın bebeğim olmasını çok istiyorum teşekkürler.

offline natlus İd:2894  Eklenme/Güncelleme Trh : 14.05.2007   
Bu üye silindi Bebek

selamlar nevra hanım bu gün size msj atmıştım fakat eşimin 2 ay önce yaptırdığı sperm tahlilinin sonucunu size yazıyıyorum size yazmıştım eşimde varikosel olasılığı olduğunu söylemişlerdi ne olur nevra hanım sonuçları yazarsanız sevinirim aşağıda belirtiyorum
hacim:2ml
görünüm:tortulu
renk:krem
ph:8,5
vizikozite:hafif artmış
likefaksiyon süresi:35 dakika
1ml,de ki sperm sayısı:34 milyon
toplam sperm sayısı: 68
hareketli spermler:%44
hareketsiz spermler:%32
az hareketli spermler:%24
nevra hanım cevaplarsanız çok sevinirim teşekkürler......

offline admin İd:2939  Eklenme/Güncelleme Trh : 16.05.2007   
Bu üye silindi Tedavi

tabii ki iyi bir tedaviile kısa sürede sonuç alırsınız..

offline admin İd:2941  Eklenme/Güncelleme Trh : 16.05.2007   
Bu üye silindi Sperm durumu

eşinizin sperm durumu fena değil...

offline natlus İd:3616  Eklenme/Güncelleme Trh : 03.06.2007   
Bu üye silindi .......

selamlar nevra hanım eşimin siperm durumu iyi ise bendede sorun yok nasıl olucak anlamadım yani varukosel mi engel varukosel sipermi düşürmüyomu neden olmuyo bende ki enfeksiyom fazla değil yani şuanda geçti diyebilirim bana yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler

offline admin İd:3690  Eklenme/Güncelleme Trh : 05.06.2007   
Bu üye silindi Gebe kalamama

sizde ve eşinizde bir sorun yoksa "sebebi bilinmeyen kısrlık" olabilir, aşılama veya benzeribir tedavi gerekebilir..

offline natlus İd:3782  Eklenme/Güncelleme Trh : 07.06.2007   
Bu üye silindi Bebeğim olmuyor

merhabalar nevra hanım öncelikle cevaplarınız için çok teşekkür ederim size bir sorum olacak enfeksiyonumun çok az olduğunu yazmıştım size şimdi yine tekrarladı idrar yaparken yanma var ama tam anlamıyla antibiyotik kullanmadım birkaçgün içip bıraktım doktorun verdiği ilaçlar şu(biteral,cipro,biokadin)bu ilaçların bana bir faydası olurmu acaba birde eşimde vorikosel var demiştim bugün düzen labarutuaruna gittik krger testi yaptırdık doktorun yönlendirmesiyle krger ne anlama geliyor cevaplarsanız çok seviniriz şimdiden teşekkürler

offline natlus İd:3859  Eklenme/Güncelleme Trh : 09.06.2007   
Bu üye silindi Krger testinin sonucu

ı-normal morfolojili sperm yüzdesi : %8
il-bas anomalisi : %91
1-akrozomal defektleri : %3
2-strukturel defektler (amorf,megalo,kucuk,uzun,birden fazla ve vakuolar basli) : %88
ııı-boyun ve araparça (mıdpıece)anomalisi : %5
ıv-kuyruk anomalisi : %13
(kuyruksuz,kuyruk aci ,birden fazla kuyruk ,düzensiz kuyruk anomalisi)
v-sıtoplazmik çıkıntı : %2
vı-normal bası olup boyun ,araparça ve kuyruk anomalisi : %1

normal sperm yüzdesine göre değerlendirme
>% 14 : fertil
% 5- 14 : subfertil/fertil
% 1-4 : subfertil

spermac boyali preparat konsantre edilerek ayarlanmıştır.

ne olur nevra hanım bizi bilgilendirirseniz çok seviniriz........

offline admin İd:3941  Eklenme/Güncelleme Trh : 11.06.2007   
Bu üye silindi Kruger testi

sperm morfolojisini daha iyi değerlendirmek için yapılan bir test,
idarr yollarınızdaki şikayetiniz de geçmesse kültür gerekebilir..

offline natlus İd:3954  Eklenme/Güncelleme Trh : 12.06.2007   
Bu üye silindi Varikosel ameliyatı

öncelikle cevaplarınız için çok teşekkür ederim nevra hanım.kriger testinin sonucunda doktor bize varikosel ameliyatı olmasını söyledi ama ilgimizi çeken eşimin siperm tasti gayet normalmiş yani çocuğa engel değil sanırım. sizden şunu öğrenmek istiyorum bebek olmasına engel olan varikoselin varlığımı yani spermin normal olması bişeyi değiştirmezmi bunu öğrenmek istiyoruz eşim ameliyat için çok tedirgin ne olur yardımcı olun bize nevra hanım şimdiden teşekkürler......

offline admin İd:4006  Eklenme/Güncelleme Trh : 13.06.2007   
Bu üye silindi Kruger

eşiniz muhtemelen bir üroloji uzmanından yardım alması gerekecektir..

offline admin İd:4111  Eklenme/Güncelleme Trh : 15.06.2007   
Bu üye silindi Varikosel ameliyatı

maals-esef ameliyat endikasyonları hakkında jinekolog olmam sebebi ile bilgim kısıtlı, bir üroloji uzmanına itibar etmeniz gerekir....

offline natlus İd:6917  Eklenme/Güncelleme Trh : 25.09.2007   
Bu üye silindi Varikosel ve bebek

merhabalar nevra hanım eşim 21 ağustoz 2007 de varikosel ameliyatı oldu doktorlar çok başarılı geçtiğini söylediler sorum şu 26 günde bir adet oluyorum eylülün ikisinde adet oldum muhtemelen 2 güne kadar adet olmam lazım bende kasık ağrılar var artı idrar yaparken yanmamda var göğüslerimde biraz asas hamile olma ihtimali olabilirmi acaba cevaplarsanız çok sevinirim iii çalışmalar............

offline admin İd:6981  Eklenme/Güncelleme Trh : 26.09.2007   
Bu üye silindi Varikosel ameliyatı ve gebe kalma..

tabii ki gebelik olabilir, fakat spermlerin normale dönmesi genellikle bir varikosel ameliyatından 2-3 ay sonradır..

offline natlus İd:7106  Eklenme/Güncelleme Trh : 01.10.2007   
Bu üye silindi Yine bebek yok

merhabalar nevra hanım ben eylülün 28 zinde adet oldum yani bebek yok eşimin varikosel ameliyatından bahsetmiştim size. biz bebeğimiz olmasını çok ama çok istiyoruz fakat bu seferde olmadı size birkaç sorum olacaka nevra hanım ben adetimi 28 ci günün gecesi oldum saat 11 falandı o birgünsayılırmı yoksa 29 günden 1 diyemi saymalıyım hesaplayıcılar için çok önemli yumurtlama dönemimi takip ediyorum.birde bu ay adet olmam yumurtlama dönrminde ilişkiye girmedim ondan kaynaklana bilirmi yoksa eşimin spermlerinden olabilirmi bahsettiğim gibi eşim oğustozun 21 nde varikosel ameliyat oldu bu ay korunmasam sansım nekadar yüksek olur ne olur bize yardımcı olun şimdiden teşekkürler

offline admin İd:7141  Eklenme/Güncelleme Trh : 03.10.2007   
Bu üye silindi Yine bebek yok

adetiniz gece olduğu için ilk gün olarak ertesi gün kabul edin,
ayrıca eşiniz hem yeni ameliyat olmuş ( ameliyatın etkisi için 2 aylık bir süre gerekir) hem de doğru zamanda ilişkiye girmediğinzi için fazla stress yapmayın...

offline natlus İd:7149  Eklenme/Güncelleme Trh : 03.10.2007   
Bu üye silindi Artık hamile kalmak istiyorum

sorularımı yanıtladığınız için çok teşekkür ederim nevra hanım.hesaplayıcılara göre yumurtlama dönemim 05.10.2007 ile10.10.2007 arası ben bu dönemlerde gün aşırı ilişkiye girsem gebelik şansım ne kadar olur eşim ameliyat olalı birbuçuk ay oldu yani iki aydan önce gebe kalma şansım olmazmı bu arada adetin sonunda kahverengi akıntı geliyor leke şeklinde bu normalmidir size ve sabrınıza minnettarım

offline admin İd:7162  Eklenme/Güncelleme Trh : 04.10.2007   
Bu üye silindi Artık hamile kalmak istiyorum..

tabii ki gün aşırı ilişki en sağlıklısı , özellikle sizin durumunuzda eşiniz ameliyat olduğu için, ameliyatın başarısı da gebellikle 2 ay sonra ortaya çıkar,
az kanam olması da endişelenecek bir şey değil (adet sonrası)

offline natlus İd:7189  Eklenme/Güncelleme Trh : 05.10.2007   
Bu üye silindi Yumurtlama dönemi

merhabalar nevra hanım hesaplayıcılara göre yumurtlama dönemindeyim yani 10 ekime kadar devam edicek başındayım sorum şu benden yumurta akı gibi sarkan sıvı galmedi yada geliyorda benmi farketmiyorum eğerki gelmesse hamile kalma olasılığım yokmu bunu öğrenmek istedim benden gelen sıvı kırem kıvamında beni bilgilendirirseniz sevinirim iyi çalışmalar......

offline natlus İd:7203  Eklenme/Güncelleme Trh : 06.10.2007   
Bu üye silindi Cok acillll

nevra hanım bu sabah idrar yaparken yanma başladı ardındanda idrarı yaptıktan sonra kanamam oluyor az önce doktordan geldim böbrek taşı olabilir dedi ama hiç muayene tahlil etmeden aşırı yanmam var şu anda kan hala idrar yapınca geliyor ilaç yazdı ama almadım güvenemedim ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim.

Sayfalar :
[1][2]

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Lütfen yardım edin meraktan ölmek üzereyiz offline
  Kızlığım bozuldu mu,acil..acil.. offline
  Bebek isteği... offline
  Vajinismus ve normal doğum offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik nasıl??? offline
  Doğum korkusu yaşıyorum :( offline
  Hamilelikte belirtiler, sizin yönetmelerinizle hamile kaldım.... offline
  Bi de benle uğraşın... offline
  Ah ah... daha önceki seks hayatım anlaşılır mı?? offline
  İlişkide ağrı,mastürbasyon ve zevk alamama offline
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Bende de aynı endişe var offline
  Bebeğin cinsiyeti acaba ne?? offline
  :):) allahım kucağına almak nasip etsin.. offline
  Kız arkadaşım hamile kalır mı?? offline
  Dış gebelik ve methotrexat offline
  Bakirelik testi. offline
  Anne olmak istiyorum offline
  Vajinismuz ve doğum şekli offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik offline
  Bebeğini kucağına alacaksın... offline
Üye İstatistikleri
Aktif Ziyaretçi 5 Aktif Üye Üye Sayımız 62443/ 0
Bugün Tekil 101 Bugün Çoğul 343 Toplam Tekil 190681 Toplam Çoğul 954128 Ip No: 44.197.195.36

Kadın Hastalıkları, Gebelik, Hamilelik, Doğum, Kısırlık, Cinsellik, Aile Planlaması - Gebelikten Korunma Yöntemleri, Genital Siğil HPV ,Gebe Hamile Sorunları Ve Kadın Sağlığı İle Kadın Hayatının Tüm Evrelerinde Karşılaştıkları Sağlık Sorunları İle İlgili Forum...    doktornevra.com  .... Op.Dr. Nevra Topalismailoğlu....  Op.Dr.Hakan Topalismailoğlu.... 

Google Plus +