Forum sayfamıza hoşgeldiniz.....Doktornevra.com
 Kullanıcı Adı Şifreniz     | |
 Ana Sayfa | Site Haritası | Kurallar

Gebe Kalamama..  Kısırlık Tedavisi.. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline m.klc Eklenme/Güncelleme Trh : 03.09.2007  Toplam Okunma : 303  Bugün : 1  
Bu üye silindi Lütfen beni aydınlatın

slm doktor hanım,daha önceleri size cok yazdım ve her defasındada bana yanıt vererek sorularımı cevapladınız tesekkürler..
ben ilk bebegimi polikistlik over sendromu oldugum için asılama ile sahip oldum.aradan 5 yıl gecti ve biz tekrar bebek istiyoruz.bundan 1.5 yıl önce doktora basvurduk.polikistlik overin tekrarladıgını ve tedavi gerektiğini söledi.bir yıl boyunca gluphage kullandım bu arada tahlillerimi her ay düzenli yaptırdım.bir yılın sonunda polikistlik overi yendik.daha sonra doktorum bana günde iki defadan bes gün süre ile klomen verdi.kullandım ama gebelik olusmadı.daha sonraki ay doktorum ilac kullanmadan denememizi söledi.ama sonuc yine negatif oldu.sonraki ay doktoruma gittigimde klomenden dolayı kist olustugunu bunuda hapla giderebilecegimizi söyledi ve bana dogum kontrol hapı verdi ancak o dönem sehir dısına cıkmam gerekliydi ve hapın sonunda kendi doktoruma gidemedim.yalnız baska bir doktora göründüm ve kistin olmadıgını söledi bana.adetlerim düzenliydi her ay 30 güne bir mutlaka olurdum.kistin olmadıgı dönem adetimi ayın 18 inde gördüm.bu ay ise ayın 13 ünde ilişkiden bir gün sonra koyu renkte ve cok az bir kanamam geldi ve bu bir bucuk gün sürdü.adet oldugumu sanarak doktora bas vurmadım.şimdi ise ayın 3 ü ve ben yoğun bir sekilde adet oluyorum eskisi gibi.öğrenmek istediğim su
ayın 13 ünde gelen kanama adetse hesaplarıma göre 3ünde olmam normal .ama bu adet olabilirmi yoksa adet gecikmemmi var lütfen yardım edin yoksa polikistlik over tekrarmı basladı.kusura bakmayın doktor hanım bu kadar geniş anlattım ama yıllardır tedavi görmekten bıktık artık bir an önce ikinci bebegimize kavusmak istiyoruz şimdiden tesekkürler...

Bu konuya 1 adet cevap yazılmış
Cevaplayanlar Mesaj
offline admin İd:6216  Eklenme/Güncelleme Trh : 04.09.2007   
Bu üye silindi Polikistik over

muhtemeken 13. ünde gördüğünğü bir ara kanama , miktar olarak fazla olanı biz adet olarak kabul ederis,
polikistik over bu kadar çabuk tekrarlamaz, oluşması için genellikle aylar gerekmekte, ya pko hiç geçmedi ya da yumurtalıkta tedaviye bağlı kistiniz persiste ediyor, muayene etmeden yorum yapmam zor...tedaviye muhtemelen devam edeceksiniz gerekirse " aşılama" yapılmasını deneyeceksiniz, eğer yumurtlama elde etmeyi başarırsanız,
aşağıaki yazımı okuyun,

http://www.doktornevra.com/kisirlik/asilama_intrauterin_inseminasyon.asp

Sayfalar :
[1]

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Lütfen yardım edin meraktan ölmek üzereyiz offline
  Kızlığım bozuldu mu,acil..acil.. offline
  Bebek isteği... offline
  Vajinismus ve normal doğum offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik nasıl??? offline
  Doğum korkusu yaşıyorum :( offline
  Hamilelikte belirtiler, sizin yönetmelerinizle hamile kaldım.... offline
  Bi de benle uğraşın... offline
  Ah ah... daha önceki seks hayatım anlaşılır mı?? offline
  İlişkide ağrı,mastürbasyon ve zevk alamama offline
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Bende de aynı endişe var offline
  Bebeğin cinsiyeti acaba ne?? offline
  :):) allahım kucağına almak nasip etsin.. offline
  Kız arkadaşım hamile kalır mı?? offline
  Dış gebelik ve methotrexat offline
  Bakirelik testi. offline
  Anne olmak istiyorum offline
  Vajinismuz ve doğum şekli offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik offline
  Bebeğini kucağına alacaksın... offline
Üye İstatistikleri
Aktif Ziyaretçi 4 Aktif Üye Üye Sayımız 62443/ 0
Bugün Tekil 130 Bugün Çoğul 197 Toplam Tekil 190547 Toplam Çoğul 953733 Ip No: 54.165.122.173

Kadın Hastalıkları, Gebelik, Hamilelik, Doğum, Kısırlık, Cinsellik, Aile Planlaması - Gebelikten Korunma Yöntemleri, Genital Siğil HPV ,Gebe Hamile Sorunları Ve Kadın Sağlığı İle Kadın Hayatının Tüm Evrelerinde Karşılaştıkları Sağlık Sorunları İle İlgili Forum...    doktornevra.com  .... Op.Dr. Nevra Topalismailoğlu....  Op.Dr.Hakan Topalismailoğlu.... 

Google Plus +