Forum sayfamıza hoşgeldiniz.....Doktornevra.com
 Kullanıcı Adı Şifreniz     | |
 Ana Sayfa | Site Haritası | Kurallar

Gebe Kalamama..  Kısırlık Tedavisi.. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline figen77 Eklenme/Güncelleme Trh : 07.09.2007  Toplam Okunma : 226  Bugün : 1  
Bu üye silindi Endometriyum ve gebe kalma isteği

Iyi gunler doktor hanim.Ben bir suredir yurt disindayim ve doktorumla aramda dil problemi var yabanci doktor oldugu icin ne demek istediini tam olarak anlamiyorum yardimci lursaniz sevinirim..
Doktorun bana verdigi bir cizelge var ve tum adet donemlerimi ve ne zaman ne ilac kullanirsam bun isaretliyorum.1 yil once doktora cocuk istegiyle gittim ve bazi muayeneler yapti once mantar akinti gibi sikayetlerim icin 2 ay ilac kullandim.kasim ayinda endometriyum var dedi ve ilac verdi 4 ay adet donemlerinden once kullandiktan sonra endometriyumun yok oldugunu soyledi.Daha sonra yine smear testinde mantar oldugunu ve ilac kullanmami soyledi yine tedavi oldum ama bu donemler boyunca surekli korundugum icin hamile kalamadim.Yaz doneminde doktora gitmedim cunku artik korunmak istemiyordum 3 aydir korunmuyoruz ama hala hamile kalamadim.Acaba srun ne olabilir endometriyum daki problem tekrarlamis olabilir mi ve korunmadan tedavi olurken kullanabilecegim hamilelikte zararli olmayan ilaclar da varmidir.Tesekkurler.

Bu konuya 3 adet cevap yazılmış
Cevaplayanlar Mesaj
offline admin İd:6288  Eklenme/Güncelleme Trh : 07.09.2007   
Bu üye silindi Yumurtlama takibi

yanlış anlamaaış isem değişik şekillerde size yumurtlama takibi ve yumurtlama tespiti yapılmış, tahlilelriniiz görmneden ve muayene etmeden maalesef bu kadar az bilgi ile daha fazla yardımcı olamama,
aşağıdaki yazı size yumurtlamanızı tespit etmek ve kolay gebe kalmak için yardımcı olacaktır,
aşağıdaki yazıyı okuyun,
http://www.e-gebelik.net/gebelige_hazirlik/Hizli_gebe_kalmak_icin.asp

http://www.e-gebelik.net/gebelige_hazirlik/jinekolog_yumurtlama_folikulemetri.asp

offline figen77 İd:6370  Eklenme/Güncelleme Trh : 08.09.2007   
Bu üye silindi Endometriyozis mi?

Doktor hanim aslinda endometriyozisim oldugunu dusunuyorum cunku adetlerimin sancili oldugunu soylemistim doktora ve ultrasonla muayene yaparak tespit etmisti.1 ay ilac kullandim sonra tekrar kontrole gittim problem kalmadigini ama tekrarlamamasi icin 3 ay daha ilac kullanmami soylemisti.kullandim.Ben bu ay tekrar doktora gidicem ama adet olmayi bekliyorum korunmadigim icin gebelik ihtimali olabilir.Endometriyozis ile ilgili tum yazilari okudum.Hafif derecede endometriyozislerde hamilelik gorulebiliyormus.Acaba hamile olabilirmiyim yada onumuzdeki aylarda hamilelik sansim olabilir mi?

offline admin İd:6404  Eklenme/Güncelleme Trh : 09.09.2007   
Bu üye silindi Endometriyozis hastalığı

hafif derecede bir sorun olmaz fgebelik olabilir fakat yine de teşhisi iyi koyup sınıflamayı iyi yapmak gerekir, laparaskopi bu gibi durumlarda yararlı olmaktadır,
endometriyozisin sınıflaması ile ilgili bu akşam bir yazı yadım, aşağıda okuyun,
http://www.doktornevra.com/jinekoloji/hormon_bozukluklari/endometriyozis_laparaskopi.asp

Sayfalar :
[1]

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Lütfen yardım edin meraktan ölmek üzereyiz offline
  Kızlığım bozuldu mu,acil..acil.. offline
  Bebek isteği... offline
  Vajinismus ve normal doğum offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik nasıl??? offline
  Doğum korkusu yaşıyorum :( offline
  Hamilelikte belirtiler, sizin yönetmelerinizle hamile kaldım.... offline
  Bi de benle uğraşın... offline
  Ah ah... daha önceki seks hayatım anlaşılır mı?? offline
  İlişkide ağrı,mastürbasyon ve zevk alamama offline
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Bende de aynı endişe var offline
  Bebeğin cinsiyeti acaba ne?? offline
  :):) allahım kucağına almak nasip etsin.. offline
  Kız arkadaşım hamile kalır mı?? offline
  Dış gebelik ve methotrexat offline
  Bakirelik testi. offline
  Anne olmak istiyorum offline
  Vajinismuz ve doğum şekli offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik offline
  Bebeğini kucağına alacaksın... offline
Üye İstatistikleri
Aktif Ziyaretçi 2 Aktif Üye Üye Sayımız 62443/ 0
Bugün Tekil 114 Bugün Çoğul 332 Toplam Tekil 191920 Toplam Çoğul 968371 Ip No: 3.129.247.196

Kadın Hastalıkları, Gebelik, Hamilelik, Doğum, Kısırlık, Cinsellik, Aile Planlaması - Gebelikten Korunma Yöntemleri, Genital Siğil HPV ,Gebe Hamile Sorunları Ve Kadın Sağlığı İle Kadın Hayatının Tüm Evrelerinde Karşılaştıkları Sağlık Sorunları İle İlgili Forum...    doktornevra.com  .... Op.Dr. Nevra Topalismailoğlu....  Op.Dr.Hakan Topalismailoğlu.... 

Google Plus +