Forum sayfamıza hoşgeldiniz.....Doktornevra.com
 Kullanıcı Adı Şifreniz     | |
 Ana Sayfa | Site Haritası | Kurallar

Gebe Kalamama..  Kısırlık Tedavisi.. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline eyilmaz38 Eklenme/Güncelleme Trh : 12.12.2007  Toplam Okunma : 1175  Bugün : 1  
Bu üye silindi Bi de benle uğraşın...

merhaba doktor,bende aslında biraz da psikolojik bir sıkıntı var.Yani bilmiyorum burda nasıl anlatılıyor daha önce hiç denemedim ama belki yardımcı olabilirsiniz.Yaklaşık 3,5 yıllık evliyim.İlk sene doğum kontrol hapı kullandım.O süre içersinde pek akıntı sorunum olmadı.Her neyse,bundan 2 sene önce ciddi bir soba zehirlenmesi geçirdim eşimle birlikte.O günden sonra doğum kontrol hapını kestim.Çünkü tabletin ortasındaydım ve zehirlenmenin ertesi günü adet oldum.2005 yılı temmuz ayından beri ilaç kullanmıyorum.Eşim 2007 nisanda askere gitti.Mayıs gibi bende mantar hastalığı meydana geldi.Bir tablet verdi doktor 2 tane bir hafta arayla yuttum onları bir de fitil tabi.hemen geçti.Eşim askerden eylül ayında döndü ve biz hiç korunmadık.O tarihten beri herhangi bir gebelik durumum yok.Önce bunu merak ediyorum.Bizim evlendiğimiz tarih:Ağustos 2004.
II.Sıkıntım da şu:Tekrar mantar olmadım ama adetlerimden sonra vajinamda beyazlıklar görünüyo ve bunlara derinden gelen sinir bozucu ama şiddetli olmayan kaşıntılar da dahil.Çok beyazlık yok aslında.Ben meraklıyım ayna yardımıyla vajinamı kontrol ediyorum.Sanırım paranoyak oldum bu konuda.Takıntılı değilim ama bu bebek olmama durumu yüzünden sanırım sıkıldıkça inceliyorum acaba bir problem mi var diye.
Akşamları yatmadan önce ıslak mendille vajinamı temizliyorumAşırıya kaçmadan ve hırpalamadan.Sadece akıntılar varsa onları alıyorum.KADIN OLMAK GERÇEKTEN ZOR.Neler yazdığıma bakın.Gerçekten bunlarla uğraşmak bazen beni delirtiyor.
Bana yapmam gerekenleri ve yapmamam gerekenleri anladığım bir dilden yazın yani bilimsel kelimeler olmasın.
Doktora gitmeyi düşündüm ama tırstım.Doktorların ne kadar nazik ya da hassas olabileceğinden emin değilim.Ve kullandıkları aletleri internette görünce bunun iyi bir fikir olmadığına inandım.Kayseride yaşıyorum ve iyi bir doktoru nasıl bulabileceğimi bilmiyorum.Çevremde bana öneri verecek kimse yok.Yani gaza gelmem gerek.
Lütfen bunun bir rüya olduğunu söyleyin çünkü çok utandım.
Teşekkürler...

Bu konuya 1 adet cevap yazılmış
Cevaplayanlar Mesaj
offline admin İd:7828  Eklenme/Güncelleme Trh : 17.12.2007   
Bu üye silindi Mantar ve gebe kalamama

öncelikle manta hastalığın br çok sebebi var ve en sık sebebi vajina florasının bozulması, nem, naylon iç çamaşırı , sık cinsel ilişki vaşianayı kimyasallarla sık temzileme (sizin yaptığınız ıslak mendil olayı...) gibi,
aslında yapmanzı gereken hem gebe kalamaam sorununuz hem de bumantar hastalığı için muayene olmanzı aksi takdirede derdinize çare bulamaz ve bu şekilde kendinizi sıkıntıya sokarsınız..
aşağıdaki yazıları okuyun,

http://www.doktornevra.com/jinekoloji/genital_enfeksiyonlar/vajinal_mantar_enfeksiyonlari.asp

http://www.e-gebelik.net/gebelige_hazirlik/Hizli_gebe_kalmak_icin.asp

Sayfalar :
[1]

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Lütfen yardım edin meraktan ölmek üzereyiz offline
  Kızlığım bozuldu mu,acil..acil.. offline
  Bebek isteği... offline
  Vajinismus ve normal doğum offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik nasıl??? offline
  Doğum korkusu yaşıyorum :( offline
  Hamilelikte belirtiler, sizin yönetmelerinizle hamile kaldım.... offline
  Bi de benle uğraşın... offline
  Ah ah... daha önceki seks hayatım anlaşılır mı?? offline
  İlişkide ağrı,mastürbasyon ve zevk alamama offline
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Bende de aynı endişe var offline
  Bebeğin cinsiyeti acaba ne?? offline
  :):) allahım kucağına almak nasip etsin.. offline
  Kız arkadaşım hamile kalır mı?? offline
  Dış gebelik ve methotrexat offline
  Bakirelik testi. offline
  Anne olmak istiyorum offline
  Vajinismuz ve doğum şekli offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik offline
  Bebeğini kucağına alacaksın... offline
Üye İstatistikleri
Aktif Ziyaretçi 2 Aktif Üye Üye Sayımız 62443/ 0
Bugün Tekil 133 Bugün Çoğul 163 Toplam Tekil 192520 Toplam Çoğul 970826 Ip No: 3.16.51.3

Kadın Hastalıkları, Gebelik, Hamilelik, Doğum, Kısırlık, Cinsellik, Aile Planlaması - Gebelikten Korunma Yöntemleri, Genital Siğil HPV ,Gebe Hamile Sorunları Ve Kadın Sağlığı İle Kadın Hayatının Tüm Evrelerinde Karşılaştıkları Sağlık Sorunları İle İlgili Forum...    doktornevra.com  .... Op.Dr. Nevra Topalismailoğlu....  Op.Dr.Hakan Topalismailoğlu.... 

Google Plus +