Forum sayfamıza hoşgeldiniz.....Doktornevra.com
 Kullanıcı Adı Şifreniz     | |
 Ana Sayfa | Site Haritası | Kurallar

Adet Düzensizliği..  Diğer Kadın Hastalık..  Genital Siğiller..  Miyomlar..  Polikistik Over.. 
Yumurtalık Kistleri.. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline PINARALPAYDIN Eklenme/Güncelleme Trh : 07.02.2007  Toplam Okunma : 346  Bugün : 1  
Bu üye silindi Miyom

SELAM BEN 25 YAŞINDA 14 HAFTALIK HAMİLE BİR BAYANIM.EVLENELİ 1 YIL OLDU BU MÜDDETÇEDE KORUNUYORDUM.TAKİ SON ADETİM KANAMA ŞEKLİNDE OLUNCAYA KADAR.SON ADETİMDE KANAMA GEÇİRİNCE YAKLAŞIK 5 DOKTORA GİTTİM HEPSİDE EN BÜYÜKLERİ 3CM VE 6 CM OLMAK ÜZERE TOPLAMDA 10'DAN FAZLA MİYOMUM OLDUĞUNU VE BİRAN ÖNCE HAMİLE KALMAM GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİLER.BEN BİR AY DAHA KORUNMAYA DEVAM ETTİM VE İKİNCİ ADETİMDE KANAMA ŞEKLİNDE OLDU VE BU KANAMALARIM 1 AY BOYUNCA SÜRDÜ.KANAMAM BİTİNCE HEMEN O AY HAMİLE KALDIM ŞUAN 14 HAFTALIK HAMİLEYİM DOKTORLAR RİKSLİ OLDUĞUNU 1.RİSK DÜŞÜK 2.RİSK ERKEN DOĞUM OLACAĞINI VE DE ANCAK SEZERYANLA DOĞUM OLABİLECEĞİMİ SÖYLÜYORLAR.ŞUAN 14 HAFTADAYIM VE ÇOK KÖTÜ DAYANILMAZ AĞRILARIM BAŞLADI BU HAFTA.DOKTORLAR EĞER DÜŞÜK YAPARSAM AMELİYAT OLUP MİYOMLARI ALDIRMADAN İKİNCİ HAMİLELİĞİ ÖNERMİYOR.AYRICA MİYOMLARIM BÜYÜK OLDUĞU İÇİNDE RİSKLİ BİR AMELİYAT OLACAĞINI VE AKSİ BİR DURUMDA RAHİMİN ALINA BİLECEĞİNİ VE HİÇ ÇOCUK SAHİBİ OLAMAYACAĞIMI SÖYLÜYORLAR.HENÜZ GENÇ VE HİÇ ÇOCUK SAHİBİ OLMADIĞIM İÇİN BU HAMİLELİĞİMDE DÜŞÜK YADA ERKEN DOĞUM YAPIPTA ÇOCUĞUMU KAYBETMEKTEN YADA BİR DAHA ÇOCUĞUM OLMAYACAĞI DÜŞÜNCESİ BENİ ÇOK ÜZÜYOR.YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM

Bu konuya 1 adet cevap yazılmış
Cevaplayanlar Mesaj
offline admin İd:880  Eklenme/Güncelleme Trh : 10.02.2007   
Bu üye silindi Miyomlar ve gebelik

maalesef teşhis çok geçkonmuş, bizim toplumuzda gençkızları evlenmeden önce jinekolojik muayene götürmüyorlar, ultarsonografiiel aslında çok kolay muayene olabilmekte....
bu kadar fazla miyom gebeliğin devamı için ve doğum için hakikaten risk oluşturabilir ve ameliyatı da rahim sağlığınız için ciddi sorunlar oluşturabilir.
Bu gebeliğnizi 35. haftaya getirmek için gayret edin,mutlaka istirahat edin ve doktorunuzun vereceği rahim kaslarını yumuşatacak (magnezyum tabşetleri gibi..) düzenli kullanın,ağrılarınız için yapacak fazla bir şey yok hekiminiz size uygun ağrı kesici verecektir, myomla ilgili aşağğdaki yazılarımı okuun

http://www.doktornevra.com/jinekoloji/rahim_sorunlari/myom,kisirlik,gebelik.asp

http://www.e-gebelik.net/riskli_gebelikler/gebelik_ve_myomlar.asp

http://www.doktornevra.com/jinekoloji/rahim_sorunlari/miyomlarda_yeni_bir_tedavi_yöntemi.asp

sağlıcakla kalın
op.d.nevra
jinekolog

Sayfalar :
[1]

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Lütfen yardım edin meraktan ölmek üzereyiz offline
  Kızlığım bozuldu mu,acil..acil.. offline
  Bebek isteği... offline
  Vajinismus ve normal doğum offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik nasıl??? offline
  Doğum korkusu yaşıyorum :( offline
  Hamilelikte belirtiler, sizin yönetmelerinizle hamile kaldım.... offline
  Bi de benle uğraşın... offline
  Ah ah... daha önceki seks hayatım anlaşılır mı?? offline
  İlişkide ağrı,mastürbasyon ve zevk alamama offline
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Bende de aynı endişe var offline
  Bebeğin cinsiyeti acaba ne?? offline
  :):) allahım kucağına almak nasip etsin.. offline
  Kız arkadaşım hamile kalır mı?? offline
  Dış gebelik ve methotrexat offline
  Bakirelik testi. offline
  Anne olmak istiyorum offline
  Vajinismuz ve doğum şekli offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik offline
  Bebeğini kucağına alacaksın... offline
Üye İstatistikleri
Aktif Ziyaretçi 8 Aktif Üye Üye Sayımız 62443/ 0
Bugün Tekil 10 Bugün Çoğul 10 Toplam Tekil 196168 Toplam Çoğul 988256 Ip No: 3.139.82.23

Kadın Hastalıkları, Gebelik, Hamilelik, Doğum, Kısırlık, Cinsellik, Aile Planlaması - Gebelikten Korunma Yöntemleri, Genital Siğil HPV ,Gebe Hamile Sorunları Ve Kadın Sağlığı İle Kadın Hayatının Tüm Evrelerinde Karşılaştıkları Sağlık Sorunları İle İlgili Forum...    doktornevra.com  .... Op.Dr. Nevra Topalismailoğlu....  Op.Dr.Hakan Topalismailoğlu.... 

Google Plus +