Forum sayfamıza hoşgeldiniz.....Doktornevra.com
 Kullanıcı Adı Şifreniz     | |
 Ana Sayfa | Site Haritası | Kurallar

Adet Düzensizliği..  Diğer Kadın Hastalık..  Genital Siğiller..  Miyomlar..  Polikistik Over.. 
Yumurtalık Kistleri.. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline aybüke Eklenme/Güncelleme Trh : 19.01.2007  Toplam Okunma : 1375  Bugün : 1  
Bu üye silindi Prolaktin

prolaktin

Bu konuya 13 adet cevap yazılmış
Cevaplayanlar Mesaj
offline admin İd:87  Eklenme/Güncelleme Trh : 16.10.2006   
Bu üye silindi Prolaktin ve bebek isteği

Prolaktin yüksekliği gebe kalmayı engelleyen en sık faktörlerden biridir. Cyloprogynova isimli ilaç sadece adet düzenizi sağlar ve ilaç bitince 3-4 gün sonra adet görmeniz normal. Dostinex isimli ilacı aldıktan 1 hafta sonra aç karnına tekrar prolaktinizi ölçtürün , sonuç ile bir kadın doğum uzmanına başvurun, size gebe kalmanızı kolaylaştıracak başka ilaçlar vericektir. Prolaktin ve bebek isteği ile ilgili aşağıdaki yazıları okuyun
sağlıcakla kalın
op.dr nevra topalismailoğlu
http://www.doktornevra.com/jinekoloji/hormon_bozukluklari/hiperprolaktinemi_ve_galaktore.asp

VE
http://www.e-gebelik.net/gebelige_hazirlik/saglikli_gebelik_icin_yap_yapma.asp

offline aybüke İd:204  Eklenme/Güncelleme Trh : 19.01.2007   
Bu üye silindi Akıntı

teşekkür

offline admin İd:207  Eklenme/Güncelleme Trh : 03.11.2006   
Bu üye silindi Akıntı

yumurtlama dönemi mukus olarak ismlendirdiğimiz akıntı şekli değişir ve normaldir. Konu ile ilgili aşağıdaki yazıyı okuyun
dr nevra

http://www.e-gebelik.net/gebelige_hazirlik/Adet_duzeniniz_bilmeniz_gerekenler.asp

offline aybüke İd:242  Eklenme/Güncelleme Trh : 19.01.2007   
Bu üye silindi Kasıklarda sancı

teşekkür

offline admin İd:249  Eklenme/Güncelleme Trh : 14.11.2006   
Bu üye silindi Kasık ağrısı

kasık ağrısının en sık sebebi genital enfeksiyonlarsır. Eğer devam eder is muayene olmanız gerekir. Ağağıdaki ilgili yazıyı okuyun. Tabii ki gebe de kalmış olabilirsiniz

sağlıcakla kalın
op.dr nevra
http://www.doktornevra.com/jinekoloji/genel_%20jinekoloji/kasık_agrısı.asp

offline aybüke İd:1826  Eklenme/Güncelleme Trh : 02.04.2007   
Bu üye silindi Adet düzensizliği

slm nevra hanım hatırlarsanız daha öncede bu sorunu yaşamışdım 9-10 ay önce aynı şimdiki gibi adet gecikmem olmuştu ama o zaman korunmayı yeni bırakmıştık ve gebelik oldugunu zannettik test yaptık negatif çıktı biraz daha bekleyelim dedik 17 gün geçti hala hastalanmamıştım bir doktora başvurduk

kan testleri sonucu erken menepoz ihtimalini vermişti ama bir diğer ay o zamanki değerlere göre öyle gözüktügünü söyledigini ve bu seferde prolaktinimin yüksek oldugunu söyledi. adet düzenleyici ve prolaktin için bir hap verdi vede adetin 2-3 gün içinde gelmezse içersin diye (FARLUTAL) isminde bir hap verdi.

ve şimdi ben aynı sorunu tekrar yaşıyorum adetim 9 gün geçe test yaptım negatif çıktı bugün 16.gün ve bugünde negatif çıktı yani hamile değilim peki neden hastanmıyorum peki benim şuanda bir doktora gitmemde mümkün değil 23 nisana kadar eşimin işi nedeniyle hem doktor diğer adetin 21-24 arası gel yumurtalıklarına bakalım demişti bu aydan için
eğer ben bu hapı içersem tam o günlere gelecek
şimdi ben bu farlutal isimli hapı icmelimiyimi (adet getirici) sizce lütfen bir akıl verin çok morelim bozuk

hadi gebe olmadığıma üzülmicem ama bu adet olmamam çok kafama takılıyor

offline admin İd:1837  Eklenme/Güncelleme Trh : 02.04.2007   
Bu üye silindi Adet düzensiliği

aybüke hanım,
sizde hormon düzensiliği dışında polikistik over de oalbilir, polikistik overli hastalarda bazen Prolaktin yüksek olup ilaca kolay cevap vermiyor, bu yönde bir muayene olun,
ayrıca adet olmak sizi rahatlatır, eğer gebelik yok ise ( gebelerde kullanılmaz!!) farlutali günde 3 kez kullanabilrisiniz,
sağlıcakla kalın

offline aybüke İd:1949  Eklenme/Güncelleme Trh : 08.04.2007   
Bu üye silindi Slm

hayirlı akşamlar yine ben 22 gün oldu hala hastalanmadım hapta bitti acaba hapın etkisi geçmi oluyor ki neden hastalanmıyorum anlamadım.
tahminim sorunum büyük inşallah önümüzdeki hafta sonu kesin bir doktora başvuracağım eger o zamana kadar hastalansamda yinede gitmelimiyim adetli ikende hormonlara dahil bazı testler yapılıyormu?
birde bişey sormak istiyorum ilşk.esnasnda vajinamda kuruluk oluyor acaba neden onunda adetimle bir alakası varmı?
şimdiden teşekkürler..!

offline admin İd:1968  Eklenme/Güncelleme Trh : 09.04.2007   
Bu üye silindi Muaynene

adet olsanız da muayene olmanız gerekir,
vajinal kuruluığum bununla bir alakası yok, enfeksiyon veya başka bir sıkıntı olabilir

offline aybüke İd:2379  Eklenme/Güncelleme Trh : 28.04.2007   
Bu üye silindi Slm

slm doktor hanım bir sorum daha var idrar yaparken kasıklarda ağrı neden olur?

offline admin İd:2381  Eklenme/Güncelleme Trh : 28.04.2007   
Bu üye silindi Kasık ağrısı

idrar yolu enfeksiyonu veya kumdan olabilir idrar testi ve muayene olmanız gerekir

offline aybüke İd:2934  Eklenme/Güncelleme Trh : 15.05.2007   
Bu üye silindi Klomen

slm doktor hanım daha öncede belirtim gibi sorunlardan dolayı doktora başvurdum test sonucu bana klomen ve duphaston adında iki hap verdi yumurtalıklar için sizinde bildiniz gibi acaba bu klomen sadece 5 günmü içiliyor dr bana öyle dedi ve ne faydası oluyo bi açıklarsanız sevinirim diğer hapıda sabah akşam bir tane içiyom onu bitinceya kadarmı içecegim?

offline admin İd:3003  Eklenme/Güncelleme Trh : 17.05.2007   
Bu üye silindi Klomen ilacı

yumurta sayısını arttırıp gebe kalma ihtimaliniz de arttırmaktadır..

Sayfalar :
[1]

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Lütfen yardım edin meraktan ölmek üzereyiz offline
  Kızlığım bozuldu mu,acil..acil.. offline
  Bebek isteği... offline
  Vajinismus ve normal doğum offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik nasıl??? offline
  Doğum korkusu yaşıyorum :( offline
  Hamilelikte belirtiler, sizin yönetmelerinizle hamile kaldım.... offline
  Bi de benle uğraşın... offline
  Ah ah... daha önceki seks hayatım anlaşılır mı?? offline
  İlişkide ağrı,mastürbasyon ve zevk alamama offline
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Bende de aynı endişe var offline
  Bebeğin cinsiyeti acaba ne?? offline
  :):) allahım kucağına almak nasip etsin.. offline
  Kız arkadaşım hamile kalır mı?? offline
  Dış gebelik ve methotrexat offline
  Bakirelik testi. offline
  Anne olmak istiyorum offline
  Vajinismuz ve doğum şekli offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik offline
  Bebeğini kucağına alacaksın... offline
Üye İstatistikleri
Aktif Ziyaretçi 2 Aktif Üye Üye Sayımız 62443/ 0
Bugün Tekil 96 Bugün Çoğul 660 Toplam Tekil 194129 Toplam Çoğul 981885 Ip No: 18.227.161.132

Kadın Hastalıkları, Gebelik, Hamilelik, Doğum, Kısırlık, Cinsellik, Aile Planlaması - Gebelikten Korunma Yöntemleri, Genital Siğil HPV ,Gebe Hamile Sorunları Ve Kadın Sağlığı İle Kadın Hayatının Tüm Evrelerinde Karşılaştıkları Sağlık Sorunları İle İlgili Forum...    doktornevra.com  .... Op.Dr. Nevra Topalismailoğlu....  Op.Dr.Hakan Topalismailoğlu.... 

Google Plus +