Forum sayfamıza hoşgeldiniz.....Doktornevra.com
 Kullanıcı Adı Şifreniz     | |
 Ana Sayfa | Site Haritası | Kurallar

Adet Düzensizliği..  Diğer Kadın Hastalık..  Genital Siğiller..  Miyomlar..  Polikistik Over.. 
Yumurtalık Kistleri.. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline Sudunyasi Eklenme/Güncelleme Trh : 14.06.2007  Toplam Okunma : 293  Bugün : 1  
Bu üye silindi Hpv bilgi

Arkadaşlar Selamlar,

HPV konusunda biraz araştırma yaparsanız daha da rahatlamış olursunuz. HPV'nin bilinen 140 genotipi vardır. Bu 140 tip içinden 30 Tipi cinsel yolla yani ten temasıyla bulaşmaktadır. Ayrıca çocukken elimizde çıkardığımız siğiller bile aslında HPV'dir. Cinsel yolla bulaşan yani Serviks Kanserine neden olan HPV tipleri (HPV16, 18, 33, 35, 42, 45, 51, 54,58, 31, 52, 56, 59, 67, 70, 81) GENİTAL BÖLGEDE SİĞİL OLUŞUMUNA SEBEBİYET VERMEZLER. Bunun yanı sıra Siğil oluşumuna sebebiyet veren Tipleri de Genital bölge ve civarında çıkmaktadırlar. Yapılan GÜNCEL araştırmalar sonucunda vücut HPY'yi elbet birgün mutlaka yener (Tabii kendinize az çok dikkat ettiğiniz koşullarda). Vücudun yenme süresi kiminde 6 ay, kiminde 2 yıl, kiminde 6 yıldır. Bünyeden bünyeye ve taşınan tipten tipe göre değişir. Ayrıca 1'den fazla HPV tipini taşıyor olmamız da olasıdır. Ek olarak bu virüs sandığınızdan da fazla insanda vardır ve her geçen gün hızla yayılmaktadır. Hiç canınızı sıkmayın ve kendinize özen gösterin. Bol SİĞİLSİZ GÜNLER DİLİYORUM.

Bu konuya 7 adet cevap yazılmış
Cevaplayanlar Mesaj
offline admin İd:4137  Eklenme/Güncelleme Trh : 15.06.2007   
Bu üye silindi Hpv yeni yazı

hpv konusunda dün bir makale yeni, yazdım,
aşağıda okuyabilirsiniz...
http://www.doktornevra.com/jinekoloji/genital_enfeksiyonlar/oral_hpv_genital_sigil.asp

offline SELMİRA İd:4177  Eklenme/Güncelleme Trh : 16.06.2007   
Bu üye silindi Agızdakı lezyOn

NEVRA HANIM COK TESEKKUR EDERIM RESIMLERI YAYINLADIGINIZ ICIN BENDEKILER BOYLE DEGIL ISIM RAHATLADI .GERCI BEN ORAL SEXS HIC YAPMADIM AMA BIRAN ICIN KORKMUSTUM SUAN GERCEKTEN ICIM RAHATLADI.NEVRA HANM ESIM BENDE SUAN HIC SIGIL YOK KORUNMASIZ ILISKI OLABAILIRMI.YANI BEBEK YAPMAK ISTIYORUZDA.TABI IYICE KARAR VERMEDEN ONCE IKIMZDE DOKTOR KONTROLUNDEN GECECEGIZ.SIZE GELMEK ISTIYORUM AMA ISTANBUL DISINDA OLDUGUMUZ ICIN BU COK ZOR AMA YINEDE ESIMI IKNA EDEBILIRSEM . NEVRA HNM BEBEGE GECMES DIMI. TS EDERIM

offline SELMİRA İd:4178  Eklenme/Güncelleme Trh : 16.06.2007   
Bu üye silindi Selam

SELAM. BU BILGILERI NERDEN BULUYORSUN SUAN GERCEKTEN ICIM RAHATLADI .BENIMBAKTIKLARIM BENI HEP NEGETIF DUSUNCELERE ITIYO.SENIN YAZIYNI OKUYUNCA INANKI RAHATLADIM DILERIM SENIN YAZINDAKI GIBIDIR. DEVAMINI BEKLIYORUM TSK EDRIM SANA

offline admin İd:4193  Eklenme/Güncelleme Trh : 17.06.2007   
Bu üye silindi Hpv ve çocuk isteği

tabii ki bebek istediğinizde korunmayı bırakın , gebe klma planınızdan önc mutlaka muayene olmanız gerekirse rahim ağzınızda HPV araştırılması yapılması gerekebilir,
"yeni doğanda HPV" isimli bir yazı üzrine 2 gündür çalışıyorum, 1-2 gün içinde sitemda "genital siğiller" kısmında okuyabilirsin......

offline SELMİRA İd:4221  Eklenme/Güncelleme Trh : 18.06.2007   
Bu üye silindi Bagısıklık

NEVRA HNM ; burdakı doktarım bana bagısklık ısın hıc bır ılac onermedı, sızden rıcam bagısıklık sıtemenı gucledıren bır ılac ısmı soylemenız. lutfen nevra hnm.tsk derım

offline Sudunyasi İd:4222  Eklenme/Güncelleme Trh : 18.06.2007   
Bu üye silindi Selam

Selamlar,

Mağalesef Internet'teki Türkçe yayınlar güncel değil. Halbuki HPV ile ilgili hergün yeni bir gelişme yurt dışındaki kaynaklarda yayımlanıyor.Eğer İngilizceniz varsa yabancı sitelerden takip etmeye çalışın. O zaman rahatlayacaksınız. En basit örneği, geçen sene HPV aşısının varlığından haberimiz var mıydı? Şimdi aşı Türkiye' ye geldi bile. Dediğim gibi Türkçe yayınlar güncel değil.Bol siğilsiz günler arkadaşlar.

offline admin İd:4305  Eklenme/Güncelleme Trh : 20.06.2007   
Bu üye silindi Bağışıklık sistemi

maalesef internetten olası yan etkilerden dolayı ticari ilaç ismi ve tedavi şekli tavsiye edemiyorum...............

Sayfalar :
[1]

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Lütfen yardım edin meraktan ölmek üzereyiz offline
  Kızlığım bozuldu mu,acil..acil.. offline
  Bebek isteği... offline
  Vajinismus ve normal doğum offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik nasıl??? offline
  Doğum korkusu yaşıyorum :( offline
  Hamilelikte belirtiler, sizin yönetmelerinizle hamile kaldım.... offline
  Bi de benle uğraşın... offline
  Ah ah... daha önceki seks hayatım anlaşılır mı?? offline
  İlişkide ağrı,mastürbasyon ve zevk alamama offline
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Bende de aynı endişe var offline
  Bebeğin cinsiyeti acaba ne?? offline
  :):) allahım kucağına almak nasip etsin.. offline
  Kız arkadaşım hamile kalır mı?? offline
  Dış gebelik ve methotrexat offline
  Bakirelik testi. offline
  Anne olmak istiyorum offline
  Vajinismuz ve doğum şekli offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik offline
  Bebeğini kucağına alacaksın... offline
Üye İstatistikleri
Aktif Ziyaretçi 3 Aktif Üye Üye Sayımız 62443/ 0
Bugün Tekil 42 Bugün Çoğul 48 Toplam Tekil 194682 Toplam Çoğul 982706 Ip No: 18.223.106.232

Kadın Hastalıkları, Gebelik, Hamilelik, Doğum, Kısırlık, Cinsellik, Aile Planlaması - Gebelikten Korunma Yöntemleri, Genital Siğil HPV ,Gebe Hamile Sorunları Ve Kadın Sağlığı İle Kadın Hayatının Tüm Evrelerinde Karşılaştıkları Sağlık Sorunları İle İlgili Forum...    doktornevra.com  .... Op.Dr. Nevra Topalismailoğlu....  Op.Dr.Hakan Topalismailoğlu.... 

Google Plus +