Forum sayfamıza hoşgeldiniz.....Doktornevra.com
 Kullanıcı Adı Şifreniz     | |
 Ana Sayfa | Site Haritası | Kurallar

Adet Düzensizliği..  Diğer Kadın Hastalık..  Genital Siğiller..  Miyomlar..  Polikistik Over.. 
Yumurtalık Kistleri.. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline evrimmm Eklenme/Güncelleme Trh : 30.07.2007  Toplam Okunma : 265  Bugün : 1  
Bu üye silindi Polikistik over.....!!!!!!

merhabalar doktor hanım...

öncelikle şunu söylemek istiyorum ,hazırladığınız bu site inanılmaz faydalı oldu bana...bilmediğim birçok şeyi öğrendim.yaklaşık 1 yıldır evliyim.ilk 4 ay çocuk süşünmediğimiz için korunmuştuk ancak ocak ayında 7 aydır kullanmış olduğum yasmin doğum kontrol hapını bıraktım.çocuk yapmaya karar verdik.ne yazıkki genç kızlığım bilipte dikkate almadığım rahatsızlığım tekrar önüme çıktı.Polikistik over...ne yazıkki 7 aydır konumamamıza rağmen bi gelişme yok.şubat ayında adet görmedim bir umutla mart ayının ilk haftası doktora gittim.ne yazıkki polikistik over yüzünden adet gecikmesi yaşadığımı öğrendim.doktorum hormon tahlillerimi istedi,progesteronum ilk aylarda neredeyse hiç yok denecek kadar düşüktü ; 0.53.Nisan ayından beri adwtimin 5.günün gonophene içiyorum 5 gün süreyle,adetimin 21.günleri progesteron tahlili yapılıyor her ay.ayrıca duphaston da kullanıyorum.çocuk sahibi olmak için o kadar çok sabırsızlanıyoruzki eşim ve ben.ister istemez her ay hayal kırıklığı yaşıyorduk ta ki geçen aya kadar.geçen ayın ilk haftasında gonophene kullandıktan sonra doktor kontrolüm vardı ve doktorum 2 tane 22mm çapında gelişmiş yumurta olduğunu tedaviye cwp verdiğimi söyledi çok sevindik hatta çoğul gebelik olabileceğini söyledi ancak günü hiç aksamadan geçen ay hastalandım ama hastalanmama hiç üzülmedim çünkü normale dönmüştüm .progesteronumda 13.70 çıkmıştı.bu ay yine 5 gün gonophene kullandım ve bir umut doktoruma gittim ama ne yazıkki bir yumurta gördüğünü ve bununda 10mm olduğunu döyledi ilişki tarihleri içinde bişey demedi hayal kırıklığı oldu bu benim için sadece benden ayın 2 sinde progesteron tahlili yaptırmamı istedi.doktorm çok ii fakat tek problemimiz yeterli bi açıklama yapmıyor hep internetten araştırıyorum siteniz sayesinde epey bi bilgi edindim.ne olur bana bi açıklama yapın ??? neden geçen ay herşey çok iyiydi ve tedaviye iyi cwwp vermiştim de bua ay neden böyle???bundan sonra ne olucak ?ne kadar sürede cwp alıcaz biz bu tedaviden...ne olur yardım edin..kafamız çok karışık...cevabınızı bekliyorum...

Bu konuya 1 adet cevap yazılmış
Cevaplayanlar Mesaj
offline admin İd:5384  Eklenme/Güncelleme Trh : 31.07.2007   
Bu üye silindi Polikistik over ve kısırlık

polikistik overli, hastalarda maalesef kısrlık tedavşisinde her zaman iyi sonuç alınamamakta ve her zaman aynı şekilde yumurta elde edilememekte veya kalitesi iyi olmamktadır,
tedaviye devam etmekten başka şansınız yok ayrıca ben kendi hastalarımda bazı yeni ilaç - tedavi şeklinide pko lu hastalarda kullanıyorun ve iyi cevap alıp gebelikler oluşabilyor,
aşağıdaki yazıları okuyun.
http://www.doktornevra.com/jinekoloji/hormon_bozukluklari/pco_kisirlik_tedavisi.asp

http://www.doktornevra.com/jinekoloji/hormon_bozukluklari/polikist_yeni_tedavi.asp

Sayfalar :
[1]

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Lütfen yardım edin meraktan ölmek üzereyiz offline
  Kızlığım bozuldu mu,acil..acil.. offline
  Bebek isteği... offline
  Vajinismus ve normal doğum offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik nasıl??? offline
  Doğum korkusu yaşıyorum :( offline
  Hamilelikte belirtiler, sizin yönetmelerinizle hamile kaldım.... offline
  Bi de benle uğraşın... offline
  Ah ah... daha önceki seks hayatım anlaşılır mı?? offline
  İlişkide ağrı,mastürbasyon ve zevk alamama offline
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Bende de aynı endişe var offline
  Bebeğin cinsiyeti acaba ne?? offline
  :):) allahım kucağına almak nasip etsin.. offline
  Kız arkadaşım hamile kalır mı?? offline
  Dış gebelik ve methotrexat offline
  Bakirelik testi. offline
  Anne olmak istiyorum offline
  Vajinismuz ve doğum şekli offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik offline
  Bebeğini kucağına alacaksın... offline
Üye İstatistikleri
Aktif Ziyaretçi 2 Aktif Üye Üye Sayımız 62443/ 0
Bugün Tekil 60 Bugün Çoğul 209 Toplam Tekil 194093 Toplam Çoğul 981434 Ip No: 18.191.181.231

Kadın Hastalıkları, Gebelik, Hamilelik, Doğum, Kısırlık, Cinsellik, Aile Planlaması - Gebelikten Korunma Yöntemleri, Genital Siğil HPV ,Gebe Hamile Sorunları Ve Kadın Sağlığı İle Kadın Hayatının Tüm Evrelerinde Karşılaştıkları Sağlık Sorunları İle İlgili Forum...    doktornevra.com  .... Op.Dr. Nevra Topalismailoğlu....  Op.Dr.Hakan Topalismailoğlu.... 

Google Plus +