Forum sayfamıza hoşgeldiniz.....Doktornevra.com
 Kullanıcı Adı Şifreniz     | |
 Ana Sayfa | Site Haritası | Kurallar

Adet Düzensizliği..  Diğer Kadın Hastalık..  Genital Siğiller..  Miyomlar..  Polikistik Over.. 
Yumurtalık Kistleri.. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline sabina Eklenme/Güncelleme Trh : 31.07.2007  Toplam Okunma : 286  Bugün : 1  
Bu üye silindi Kıstlerım

Iyi gunler Nevra Hn.

Bugun Londra daki GP doktoruma gittim ve son birkac aydir basimdan gecen olaylari anlatarak kistlerimin cesitlerini ogrenmeye calistim.Size de anlattigim gibi 9 haftalik hamile iken kurtaj oldum burda ve Mirena coil takildi,yan etkilerden dolayida cikarttigimi soyledim.Benim turk doktorumun aile arkadasimiz oldugu icin ona kurtaj olayini soyleyemedim ve dun telle aradigimda bende Polikistik oldugunu soyledi,cocuk dogur gecer diye beni rahatlatmaya calisti.Bendeki tuylenme olayida baslayinca korkumdan burdaki doktora gittim ve bende 3 tane kucuk kist ile polkistik olamayacagimi ve daha 4 ay once hamile kaldin hormonlarin zaten yukselmisti birde mirenayi takinca hormon duzenin daha da bozuldu,ben bunun polikistik olcagini dusunmuyorum dedi,simdi kime inanacagima sasirdim ki bende boyle birsey olacagina ben kendim de inanmiyorum,sadece fazla hormon birikmesi ve mirena yuzunden adet goremem yuzunden bu kistler olustu diye dusunuyorum.Hormonlarinin sakinlesmesini beklemen gerek dedi,sorun yasarsam agri gibi sikayetler olursa yine ona gelmemi istedi,ve yasimin 27 oldugunu bu polikistigin daha cok yeni ergenlerde daha cok goruldugunu soyledi.

Ben sizin goruslerinize daha cok guveniyorum,ki istanbula geldigimde sizi ziyaret etmek istiyorum,duzenli rutin check-up larim icin.Diane-35 in ilk paketini bitirdigimde cok az bir miktarda regl gordum ilk adet gunumde disarda yururken zorlukla hareket ediyordum ve oturmak zorunda kaldim,kramplardan dolayi,sizce bu adetimin normale donme cabasi mi?Ve suan arada kasik sanki yumurtaliklarimda bir baski var ve bende kramplar yapiyor.Kurtaj islemi mayis basi idi,hesaplayinca bu 3 kistin vucudumdaki degisiklikler yuzunden yumurtalari atamadigimi dusunuyorum.Lutfen kisisel fikrinizi benimle paylasin.Cok tesekkur ediyorum size.Saliha

Bu konuya 1 adet cevap yazılmış
Cevaplayanlar Mesaj
offline admin İd:5448  Eklenme/Güncelleme Trh : 02.08.2007   
Bu üye silindi Polikist

tabiii muayene etmeden söyleme zor fakat sizde bir hormonal sorun olduğu kesin, bu kiste mi yoksa kistlere mi bağlı anlama için değerlendirmem gerekir, eğer polikistik overiniz varsa kullandığınız hormonlu spiral durumu daha da bozabilir..

Sayfalar :
[1]

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Lütfen yardım edin meraktan ölmek üzereyiz offline
  Kızlığım bozuldu mu,acil..acil.. offline
  Bebek isteği... offline
  Vajinismus ve normal doğum offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik nasıl??? offline
  Doğum korkusu yaşıyorum :( offline
  Hamilelikte belirtiler, sizin yönetmelerinizle hamile kaldım.... offline
  Bi de benle uğraşın... offline
  Ah ah... daha önceki seks hayatım anlaşılır mı?? offline
  İlişkide ağrı,mastürbasyon ve zevk alamama offline
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Bende de aynı endişe var offline
  Bebeğin cinsiyeti acaba ne?? offline
  :):) allahım kucağına almak nasip etsin.. offline
  Kız arkadaşım hamile kalır mı?? offline
  Dış gebelik ve methotrexat offline
  Bakirelik testi. offline
  Anne olmak istiyorum offline
  Vajinismuz ve doğum şekli offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik offline
  Bebeğini kucağına alacaksın... offline
Üye İstatistikleri
Aktif Ziyaretçi 4 Aktif Üye Üye Sayımız 62443/ 0
Bugün Tekil 71 Bugün Çoğul 300 Toplam Tekil 194104 Toplam Çoğul 981525 Ip No: 3.147.103.8

Kadın Hastalıkları, Gebelik, Hamilelik, Doğum, Kısırlık, Cinsellik, Aile Planlaması - Gebelikten Korunma Yöntemleri, Genital Siğil HPV ,Gebe Hamile Sorunları Ve Kadın Sağlığı İle Kadın Hayatının Tüm Evrelerinde Karşılaştıkları Sağlık Sorunları İle İlgili Forum...    doktornevra.com  .... Op.Dr. Nevra Topalismailoğlu....  Op.Dr.Hakan Topalismailoğlu.... 

Google Plus +