Forum sayfamıza hoşgeldiniz.....Doktornevra.com
 Kullanıcı Adı Şifreniz     | |
 Ana Sayfa | Site Haritası | Kurallar

Adet Düzensizliği..  Diğer Kadın Hastalık..  Genital Siğiller..  Miyomlar..  Polikistik Over.. 
Yumurtalık Kistleri.. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline Merser Eklenme/Güncelleme Trh : 03.05.2007  Toplam Okunma : 256  Bugün : 1  
Bu üye silindi Kültür ve frotti-- frotti nedir ki?

Merhaba,
Kültür alındıktan sonra verilen kağıtta
Frotti: Epitel hücre, gram (+) basil, mantar sporları görüldü.
Kültür: Candida Albicans üredi
yazıyor. Kandidadan kurtulabilmek için uğraşmaktayım, fakat idrarla ilgili problemlerimde doktor Tavanic kullandığım için geçeceğini, kiraz saplarını kaynatıp içmemi söyledi. Benim takıldığım nokta, sistitle ilgili yazınızda basilin enfeksiyona sebep olan mikrobik ajan olduğunu yazmışsınız bendeki basil sistite mi işaret eder? Kültürü ve idrar testini geçen sene yaptırmıştım ama doktor hiçbir konuda bilgi vermemişti Bir de şeyi merak ediyorum, idrar testinin sonuç kağıdında grafiğe benzer bir şey var ve içinde alt kısımlara toplanmış nokta nokta bir şeyler var. Onlar mantar sporlarının nereye toplandığı falan mı??

Bu konuya 2 adet cevap yazılmış
Cevaplayanlar Mesaj
offline admin İd:2529  Eklenme/Güncelleme Trh : 05.05.2007   
Bu üye silindi Mantar

frotti sürüntü demek ve alınan kültürde mantar üremiş, idrar yolu enfeksiyonu dışında mantar probleminiz de var buna yönelik tedavi de olmanzı gerekir..

offline Merser İd:2549  Eklenme/Güncelleme Trh : 05.05.2007   
Bu üye silindi Enfeksiyon ve kandida tedavisi

Enfeksiyon için Monurol tek kullanımlık saşe kullandım fakat sıkıntım devam ediyor, Kandida için de 7 gün 100 mg flukonazol içeren bir ilaç kullandım, akıntım geçer gibi oldu, tesadüfe bakn ki o arada Tavanic antibiyotik kullanmam gerekti! Günde iki kere 100 mg itrakanazol kullandım ve bağışıklık sistemim için 10 mg betaglukan alıyorum ama hala devam ediyor!!
1.İdrar yolu enfeksiyonu 1 yıldan fazla süre tedavi edilemezse böbreklere ulaşmış mıdır?? Üroloji doktoruna görünmeli miyim?
2.Acaba kandida tedavisi için flukonazol ve itrakanazolden farklı bir etken maddesi olan ilaçlar mı denemeliyim?
Cevaplarınız için çook teşekkürler...

Sayfalar :
[1]

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Lütfen yardım edin meraktan ölmek üzereyiz offline
  Kızlığım bozuldu mu,acil..acil.. offline
  Bebek isteği... offline
  Vajinismus ve normal doğum offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik nasıl??? offline
  Doğum korkusu yaşıyorum :( offline
  Hamilelikte belirtiler, sizin yönetmelerinizle hamile kaldım.... offline
  Bi de benle uğraşın... offline
  Ah ah... daha önceki seks hayatım anlaşılır mı?? offline
  İlişkide ağrı,mastürbasyon ve zevk alamama offline
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Bende de aynı endişe var offline
  Bebeğin cinsiyeti acaba ne?? offline
  :):) allahım kucağına almak nasip etsin.. offline
  Kız arkadaşım hamile kalır mı?? offline
  Dış gebelik ve methotrexat offline
  Bakirelik testi. offline
  Anne olmak istiyorum offline
  Vajinismuz ve doğum şekli offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik offline
  Bebeğini kucağına alacaksın... offline
Üye İstatistikleri
Aktif Ziyaretçi 3 Aktif Üye Üye Sayımız 62443/ 0
Bugün Tekil 44 Bugün Çoğul 48 Toplam Tekil 195213 Toplam Çoğul 983500 Ip No: 18.189.180.244

Kadın Hastalıkları, Gebelik, Hamilelik, Doğum, Kısırlık, Cinsellik, Aile Planlaması - Gebelikten Korunma Yöntemleri, Genital Siğil HPV ,Gebe Hamile Sorunları Ve Kadın Sağlığı İle Kadın Hayatının Tüm Evrelerinde Karşılaştıkları Sağlık Sorunları İle İlgili Forum...    doktornevra.com  .... Op.Dr. Nevra Topalismailoğlu....  Op.Dr.Hakan Topalismailoğlu.... 

Google Plus +