Forum sayfamıza hoşgeldiniz.....Doktornevra.com
 Kullanıcı Adı Şifreniz     | |
 Ana Sayfa | Site Haritası | Kurallar

Adet Düzensizliği..  Diğer Kadın Hastalık..  Genital Siğiller..  Miyomlar..  Polikistik Over.. 
Yumurtalık Kistleri.. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline Malice Eklenme/Güncelleme Trh : 12.08.2007  Toplam Okunma : 314  Bugün : 1  
Bu üye silindi Bakteriyel vajinozis/trikomonas enfeksiyonları

merhaba,
kısaca özetlersem,
3-4 hafta kadar önce erkek arkadaşımda idrar yolları enfeksiyonu tespit edildi ama daha da eskiye dayanan bir takım şikayetleri vardı yanma vs ile ilgili. Doktoru ilaç kullanmaya başladıktan sonra kız arkadaşınızı koruyun ona bulaşır sonra tekrar size bulaşır demiş ve sebep olarak da havuz suyu ihtimalini görmüş.
İlaç kullanmaya başladıktan sonra bir birliktelik yaşanmadı ama normal şartlarda zaten ben korunuyorum. Ayrıca ben de aynı havuza giriyorum zaman zaman.
2 hafta kadar önce her tuvalete girişimde gelen, kaşıntısız, beyazımsı ama köpük görüntüsü olmayan kötü kokulu bir akıntı başladı. Bu arada da gribal bir enfeksiyon yaşadım oldukça yorgun ve halsiz bir süreç geçirdim. Diş etlerimde de çok hafif kanamalar oluştu.
Ayrı şehirlerde yaşıyoruz. 3 hafta kadar bir süreç geçti. ben de herhangi bir tedavi olmadım. Onun ilaç tedavisi bitti. Antibiyotik ve üriner sistem antiseptiği vermişti ama ben eşli tedavi olmadım.
Son görüştüğümüz zaman içinde akıntım arttı koku da arttı. Bu arada yine havuza girdim vs felan. Cinsel ilişki esnasında kuruluk hissediyorum. Ayrıca ilişkiden sonra beyaz parçalar farkediyorum ve kötü kokuyu yine alıyorum.
biraz araştırdım ve Bakteriyel vajinozis veya Trikomonas enfeksiyonları olabileceğini farkettim.
Nasıl bir tedavi uygulayabiliriz? Eşli mi olmalı? Ondan bana bulaşıp sonra benden ona tekrar mı bulaştı? yoksa ben havuzdan mı aldım?
Mide bulantılarım ve iştahsızlık başladı. yıllar önce de yine havuzla ilgili bir enfeksiyon sorunum olmuştu. çok ağır bir idrar yolları enfeksiyonu yaşamıştım ve yine o zaman da iştahsızlık ve mide bulantılarım olmuştu. Şimdi idrar yolları ile ilgili yanma şikayetim yok. Kaşıntı da yok. Akıntı normal şartlarda olmuyor sadece tuvalete gidince oluyor.
Jasmin kullanıyorum bu arada. Eğer bir yardımı olursa küçük bir detay daha var. Bu ay yeni başlamam gereken paketin gününü unuttum. O ilk gün mycrogynon aldım bir tane. Ertesi günü de yine jasmine devam ettim ama atladığım günün ilacını da aldım. Yani pakete başlamam gereken günün ertesi günü 2 doz aldım. Korunmada bir sorun olabilir mi bilmiyorum. Çünkü ilk cinsel ilişki yeni pakete başladıktan 8 gün sonra oldu.
Şu anda doktora gidebilecek test vs yaptırabilecek bir durumda değilim ne yazık ki :( Ve oldukça da moralim bozuldu. Yardımınızı rica ediyorum.

Bu konuya 1 adet cevap yazılmış
Cevaplayanlar Mesaj
offline admin İd:5864  Eklenme/Güncelleme Trh : 14.08.2007   
Bu üye silindi Genital enfeksiyon ve jasmin

hapı kullanmanızda bir sakınca yok, sizi korumaya devam eder,
fakat bu enfeksiyon için benim internet yolu ile tedavi düenlemem mümkün değil, muayene olup bir yaranız var mı?? yumurtalıklarınızda enfeksiyon var mı?? enfeksiyonun cinsi ne?? bakılması ve tedevi düenlenmesi gerekir, gerekirse kültür alınması gerekecektir,
aşağıdaki yazıyı okuyun,

http://www.doktornevra.com/jinekoloji/genital_enfeksiyonlar/vajinal_akinti.asp

Sayfalar :
[1]

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Lütfen yardım edin meraktan ölmek üzereyiz offline
  Kızlığım bozuldu mu,acil..acil.. offline
  Bebek isteği... offline
  Vajinismus ve normal doğum offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik nasıl??? offline
  Doğum korkusu yaşıyorum :( offline
  Hamilelikte belirtiler, sizin yönetmelerinizle hamile kaldım.... offline
  Bi de benle uğraşın... offline
  Ah ah... daha önceki seks hayatım anlaşılır mı?? offline
  İlişkide ağrı,mastürbasyon ve zevk alamama offline
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Bende de aynı endişe var offline
  Bebeğin cinsiyeti acaba ne?? offline
  :):) allahım kucağına almak nasip etsin.. offline
  Kız arkadaşım hamile kalır mı?? offline
  Dış gebelik ve methotrexat offline
  Bakirelik testi. offline
  Anne olmak istiyorum offline
  Vajinismuz ve doğum şekli offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik offline
  Bebeğini kucağına alacaksın... offline
Üye İstatistikleri
Aktif Ziyaretçi 2 Aktif Üye Üye Sayımız 62443/ 0
Bugün Tekil 37 Bugün Çoğul 39 Toplam Tekil 197906 Toplam Çoğul 1000300 Ip No: 3.16.47.74

Kadın Hastalıkları, Gebelik, Hamilelik, Doğum, Kısırlık, Cinsellik, Aile Planlaması - Gebelikten Korunma Yöntemleri, Genital Siğil HPV ,Gebe Hamile Sorunları Ve Kadın Sağlığı İle Kadın Hayatının Tüm Evrelerinde Karşılaştıkları Sağlık Sorunları İle İlgili Forum...    doktornevra.com  .... Op.Dr. Nevra Topalismailoğlu....  Op.Dr.Hakan Topalismailoğlu.... 

Google Plus +