Forum sayfamıza hoşgeldiniz.....Doktornevra.com
 Kullanıcı Adı Şifreniz     | |
 Ana Sayfa | Site Haritası | Kurallar

Adet Düzensizliği..  Diğer Kadın Hastalık..  Genital Siğiller..  Miyomlar..  Polikistik Over.. 
Yumurtalık Kistleri.. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline eagle Eklenme/Güncelleme Trh : 24.09.2007  Toplam Okunma : 490  Bugün : 1  
Bu üye silindi Çift rahim

merhaba doktor hanım sorumu cevapladığınız için teşekkürler.Çift rahimin nasıl olduğu önemli demişsiniz.Doktor arada perde var demişti.Ve sağ tarftakinin daha büyük olduğunu söyledi.Bir başka doktor iki tarafın eşit olduğunu söyledi.Sezaryeni yapan doktor bebek sağ tarafta tutunduğu için yaşamış diğer tarafta tutunsaydı 6 ay yaşardı dedi.7.aydan itibaren de bebeğimin kilo almadığını söyledi.Gerçi kızım şu an gayet sağlıklı ve okula başladı.Ama ikinci bebeği düşününce ne gibi önlemler almalıyız?Neler yapılabilir?

Bu konuya 7 adet cevap yazılmış
Cevaplayanlar Mesaj
offline admin İd:6908  Eklenme/Güncelleme Trh : 25.09.2007   
Bu üye silindi Rahim anomalisi

perde yani septum olduğu zaman tedavisi daha kolay, aksi takdirde düşük-erken doğum gibi sorunlar yaşayabilirsin.., histeroskopi yöntemi ile bizim bu perdeyi kesmemiz mümkün tabii bunu gebelikm planlamadan 5-6 ay önce yapmakta yarar var,
yöntem hakkındaki bilgi aşağıda,

http://www.doktornevra.com/jinekoloji/genel_%20jinekoloji/histeroskopi.asp

offline mus_idal İd:7514  Eklenme/Güncelleme Trh : 01.11.2007   
Bu üye silindi Çok acil cevaplarsanız sevinirim

merhaba ben akıntımdan dolayı kadın doğum doktoruna gitmiştim 30mm çapında kiste rastlandı be rahimim çift duvar olduğu söylendi bu rahimin çift duvar olması nedemek yani çocuğum olduğunda ikiz olma ihtimalimmi var ayriyetten benim nişanlımda ikiz cevaplarsanız sevinirim.

offline admin İd:7527  Eklenme/Güncelleme Trh : 02.11.2007   
Bu üye silindi Çift rahim ve gebelik isteği

doğumsal bir anomalidir, değişik formları vardır, bazen en basit şekli olan sadece perde şeklindedir, ikiz gebelik tabii ki yapmaz, fakat zor gebe kalma, düşük, erken doğum gibi istenmeyen sonuçlar doğurabilir,
aşağıda resimli olna yazıyı da okuyun,
http://www.doktornevra.com/jinekoloji/genel_%20jinekoloji/uterus_anomalileri.asp

offline mus_idal İd:7530  Eklenme/Güncelleme Trh : 02.11.2007   
Bu üye silindi Çift rahim

MERHABA DOKTOR HANIM SORUMU CEVAPLADIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM AMA BİŞEY AKLIMA TAKILDI YA BENİM ÇOCUĞUM OLMAZSA ÇOCUĞUMUN OLMAMA GİBİ BİR İHTİMALİ VARMI BEN EVLİ DEĞİLİM AMA ÇOK KORKUYORUM EĞER ÇOCUĞUM OLMAZSA DİYE

offline mus_idal İd:7536  Eklenme/Güncelleme Trh : 03.11.2007   
Bu üye silindi Acil cevaplarsanız sevinirim

Sorumu cevapladığınız için teşekkür ederim doktor hanım ama benim bi korkum var ya çocuğum olmazsa benim çok endişeliyim daha evli değilim çocuk olmama gibi bi durum oluyomu acaba cevaplarsanız sevinirim.

offline admin İd:7549  Eklenme/Güncelleme Trh : 06.11.2007   
Bu üye silindi Çocuğumun olmama ihitmali var mı?

çift rahim ve uterus anomalileri daha çok gebelik sürecini bozamakta, gebe kalıp kalamayacağınıza bebk istediğinizde çekilecek filim ile daha da net cevap verilecektir.

offline admin İd:7562  Eklenme/Güncelleme Trh : 07.11.2007   
Bu üye silindi Çocuğum olur mu??

bunu gebe kalmayı denemedikten sonra anlamamız mümkün değil, öncelikle gebe kalmayı deneyeceksiniz..

Sayfalar :
[1]

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Lütfen yardım edin meraktan ölmek üzereyiz offline
  Kızlığım bozuldu mu,acil..acil.. offline
  Bebek isteği... offline
  Vajinismus ve normal doğum offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik nasıl??? offline
  Doğum korkusu yaşıyorum :( offline
  Hamilelikte belirtiler, sizin yönetmelerinizle hamile kaldım.... offline
  Bi de benle uğraşın... offline
  Ah ah... daha önceki seks hayatım anlaşılır mı?? offline
  İlişkide ağrı,mastürbasyon ve zevk alamama offline
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Bende de aynı endişe var offline
  Bebeğin cinsiyeti acaba ne?? offline
  :):) allahım kucağına almak nasip etsin.. offline
  Kız arkadaşım hamile kalır mı?? offline
  Dış gebelik ve methotrexat offline
  Bakirelik testi. offline
  Anne olmak istiyorum offline
  Vajinismuz ve doğum şekli offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik offline
  Bebeğini kucağına alacaksın... offline
Üye İstatistikleri
Aktif Ziyaretçi 4 Aktif Üye Üye Sayımız 62443/ 0
Bugün Tekil 24 Bugün Çoğul 27 Toplam Tekil 194500 Toplam Çoğul 982407 Ip No: 18.218.218.230

Kadın Hastalıkları, Gebelik, Hamilelik, Doğum, Kısırlık, Cinsellik, Aile Planlaması - Gebelikten Korunma Yöntemleri, Genital Siğil HPV ,Gebe Hamile Sorunları Ve Kadın Sağlığı İle Kadın Hayatının Tüm Evrelerinde Karşılaştıkları Sağlık Sorunları İle İlgili Forum...    doktornevra.com  .... Op.Dr. Nevra Topalismailoğlu....  Op.Dr.Hakan Topalismailoğlu.... 

Google Plus +