Forum sayfamıza hoşgeldiniz.....Doktornevra.com
 Kullanıcı Adı Şifreniz     | |
 Ana Sayfa | Site Haritası | Kurallar

Adet Düzensizliği..  Diğer Kadın Hastalık..  Genital Siğiller..  Miyomlar..  Polikistik Over.. 
Yumurtalık Kistleri.. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline Merser Eklenme/Güncelleme Trh : 15.01.2007  Toplam Okunma : 263  Bugün : 1  
Bu üye silindi Kandida ve akıntı

Merhaba,
17 yaşında bir genç kızım ve 7-8 yıl kadar bir zamandır akıntı problemim var, geçen sene doktora gittim, kültür alındı ve candida albicans çıktı. Doktorun söylediği şekilde hap ve merhemi kullandım, sıkıntım devam edince tekrar doktora gittim. Bu seferki başka bir doktordu, bazı testler istedi, sonuçları önceden gittiğim doktora gösterdim ve sonuçların normal, akıntımınsa 'bazı genç kızlarda olan' bir durum olduğunu söyledi! Akıntı bazen uzayan, bazen katıya yakın şekilde gelen, sarımsı-beyaz renkte ama son zamanlarda açık kahverengi ve daha sıvı halde de geliyor. Nadiren kaşıntı ve hafif koku oluyor. Bazı sitelerde mayalı gıdalar yemenin, vajinaya yoğurt sürmenin, iç çamaşırlarını kaynatıp ütülemenin iyi geldiğini okudum, fakat bir işe yaramadı. Ne tavsiye edersiniz?

Bir sorum daha olacak, peçete yardımıyla merhemi sürerken biraz bastırdım ve yarım çorba kaşığı kadar kan geldi. Önce reglimin başladığını düşündüm, fakat daha önce de çok az ara kanamalarım oluyordu. Bir-iki ay kadar sonra bir gün süreyle kanamam oldu, bunlar ciddi mi yoksa olağan şeyler mi? 8 yıldır kanamam hiç düzene girmedi ve ancak son birkaç yıldır kahverengi yerine kırmızı renkte geliyor, son kanamamda ilk defa çok parlak kırmızı bir renkte geldi, bunlar önemli mi?

Şimdiden çok teşekkür ederim, saygılar.

Bu konuya 8 adet cevap yazılmış
Cevaplayanlar Mesaj
offline admin İd:686  Eklenme/Güncelleme Trh : 17.01.2007   
Bu üye silindi Mantar ve ara kanamalar

mantar maalesefbazı kadınlarda floranın değişik sebeplere bağlı bozulmasından dolayı çok sık tekrar edebilmekte bazen altında sistemik bir hastalık yatabilmekjtedir,
ara kanamalar ise hormon bozukluğundan olabileceği gibi over kistylerinden de olabilmektedir,
benim size tavsiyem,
muayene olmanız ve gerekli eksik incelemeleri yaptırmanı, genital organlarınızın da ultrasonografi ile incelenmesidir.
aşağıda size bağlantı veriyorum okuyun
http://www.doktornevra.com/jinekoloji/genital_enfeksiyonlar/vajinal_akinti.asp
http://www.doktornevra.com/jinekoloji/genital_enfeksiyonlar/vajinal_mantar_enfeksiyonlari.asp
http://www.doktornevra.com/jinekoloji/genital_enfeksiyonlar/enfeksiyondan_korunm_yollari.asp
http://www.doktornevra.com/jinekoloji/genel_%20jinekoloji/adet_duzensizligi_tani_ve%20_tedavisi.asp
sağlıcakla kalın
jin.op.dr.nevra

offline Merser İd:1546  Eklenme/Güncelleme Trh : 19.03.2007   
Bu üye silindi Tedavi

Merhaba Nevra Hanım,
Akıntım kesilmeden devam ettiği için, en azından ilerlememesi için krem ve hap kullanmaya devam ettim (üç günde bir tablet ve sabah-akşam krem) Siz de sık tekrar edebilir demişsiniz ama sadece hapı aldığım gün azalıyor o kadar kesilmeden devam ediyor. Bir de konuyla ilgili yazınızda kandidanın vajina duvarında plaklar halinde bulunabileceğini yazmışsınız, o zaman dışardan krem kullanmanın hiçbir faydası kalmıyor değil mi? Kullandığım hap 150 mg flukonazol içeriyor, acaba uzun süre kullanırsam direç gelişmesi mümkün olabilir mi? Ya da flukonazolden başka etkin madde var mı kandida tedavisinde? Kullandığım kremin de hapın da prospektüsünde kullanım alanında kandida albikans yazıyor, hatırlayamadığım bir enzimin sentezini inhibe eder diyor, şekerli gıdalardan da uzak duruyorum ama sanırım yetersiz kalıyor.. Cevabınızı bekliyorum, teşekkürler.

offline Merser İd:1552  Eklenme/Güncelleme Trh : 19.03.2007   
Bu üye silindi Birkaç sorum daha olacak..

Meme ucunda kandida olup olmadığı nasıl anlaşılır? Bende hafif beyaz kısımlar var. Acaba az miktarda süt gelip kuruyor olabilir mi? Boğazımda da doktorun farenjit başlangıcı dediği, zaman zaman boğazımı tıkayan bir akıntı var, kandida olabilir mi? 8-9 yıl kadar zamandır geçmediği için fazla paranoyaklaşmış olabilirim ama internette gözde de kaşıntı ve sulanmaya sebep olabileceğini okudum, bu sıkıntılar bende de var, kandida bu kadar yayılabilir mi? Merak ettiğim bir konu da kandidanın tomurcuklanma sıklığı, bu mantar ne kadar zamanda bir ürüyor? Tekrar teşekkür ederim, çalışmalarınızda başarılar..

offline admin İd:1576  Eklenme/Güncelleme Trh : 21.03.2007   
Bu üye silindi Meme ucu

bu konuda daha deneyimli olan bir cildiye uzmanı size daha iyi yardımcı olacaktır, muayene ve kültür almadan bir şey söylemek zor

offline admin İd:1578  Eklenme/Güncelleme Trh : 21.03.2007   
Bu üye silindi Mantar tedavisi

flukonazol hapı vajina mantarı için tek doz olarak da yeterli, fakat eğer nüks oluyor ise genital hijyeninizde hata yapıyorsunuz denektir, uzun süre kullanımı bu tür ağızdan mantar ilaçlarının karaciğer üzerine olumsuz etkisi, olmaktadır

offline Merser İd:1947  Eklenme/Güncelleme Trh : 08.04.2007   
Bu üye silindi Akıntı sebepleri

Tekrar merhaba Nevra Hanım,
Genital hijyen için önerebileceğiniz bir ürün var mı? Bir de, aynı akıntının idrar deliğinden de gelmesi normal midir? Yoksa bu başka bir idrar yolu enfeksiyonunu mu düşündürür?

offline admin İd:1951  Eklenme/Güncelleme Trh : 08.04.2007   
Bu üye silindi Genital hijyen

"numis med intimate liquid" kullanabilşrisniz genital temizleyici, ayrıca bir tam idrar testi de yaptırın

offline Merser İd:2234  Eklenme/Güncelleme Trh : 19.04.2007   
Bu üye silindi Çok teşekkür ederim!

İdrar yapmada zorluk çekiyordum ve sürekli idrar yapma hissim vardı, Monurol saşe verdi doktor dün gece içtim bakalım iyi gelecek mi sabırsızlıkla bekliyorum
Hijyen için de çamaşırlarımı kaynatıyor fakat nadiren ütülüyordum, gittiğim doktor kaynatmanın pek bir faydası olmadığını, ama ütülemem ve günlük değiştirmem gerektiğini söyledi.... Ama akıntım mutlaka çamaşırıma bulaşıyor ve ben iyice paranoyaklaşıyorum sanırım ama 30c de yıkadığımda sanki kandida için en uygun ortamı yaratırmışım gibime geliyor??
Cevaplarınız için çook teşekkürler, saygılar sevgiler...

Sayfalar :
[1]

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Lütfen yardım edin meraktan ölmek üzereyiz offline
  Kızlığım bozuldu mu,acil..acil.. offline
  Bebek isteği... offline
  Vajinismus ve normal doğum offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik nasıl??? offline
  Doğum korkusu yaşıyorum :( offline
  Hamilelikte belirtiler, sizin yönetmelerinizle hamile kaldım.... offline
  Bi de benle uğraşın... offline
  Ah ah... daha önceki seks hayatım anlaşılır mı?? offline
  İlişkide ağrı,mastürbasyon ve zevk alamama offline
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Bende de aynı endişe var offline
  Bebeğin cinsiyeti acaba ne?? offline
  :):) allahım kucağına almak nasip etsin.. offline
  Kız arkadaşım hamile kalır mı?? offline
  Dış gebelik ve methotrexat offline
  Bakirelik testi. offline
  Anne olmak istiyorum offline
  Vajinismuz ve doğum şekli offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik offline
  Bebeğini kucağına alacaksın... offline
Üye İstatistikleri
Aktif Ziyaretçi 3 Aktif Üye Üye Sayımız 62443/ 0
Bugün Tekil 44 Bugün Çoğul 51 Toplam Tekil 195011 Toplam Çoğul 983214 Ip No: 3.147.73.35

Kadın Hastalıkları, Gebelik, Hamilelik, Doğum, Kısırlık, Cinsellik, Aile Planlaması - Gebelikten Korunma Yöntemleri, Genital Siğil HPV ,Gebe Hamile Sorunları Ve Kadın Sağlığı İle Kadın Hayatının Tüm Evrelerinde Karşılaştıkları Sağlık Sorunları İle İlgili Forum...    doktornevra.com  .... Op.Dr. Nevra Topalismailoğlu....  Op.Dr.Hakan Topalismailoğlu.... 

Google Plus +