Forum sayfamıza hoşgeldiniz.....Doktornevra.com
 Kullanıcı Adı Şifreniz     | |
 Ana Sayfa | Site Haritası | Kurallar

Doğum..  Gebeliğe Hazırlık..  Gebelik..  Gebelikte Beslenme..  Hafta Hafta Gebelik.. 
Loğusalık ve Bebek.. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline sude Eklenme/Güncelleme Trh : 23.11.2006  Toplam Okunma : 497  Bugün : 1  
Bu üye silindi Bebeğimi tekrar kaybedebilir miyim?

merhabalar size şöyle bir sorum olacak;ben iki aylık hamileydim bu ilk hamileliğimdi bebeğim karnımda öldü rahmim çatallıymış.sağlıklı bir doğum yapabilmem için 2 yol varmış 1.yatak istiratı 2.ameliyatla çatalın kırılması.4 ay oldu kürtaj olalı şuan tekrar hamile kalmak istiyorum ön hazırlık olarak folbiol ve babypyrın kullanmaya başladım.ben yatarak hamileliğimi geçirmek istiyorum 9 ay boyunca yatmam mı gerekecek?ve sizce ameliyat olmam mı daha iyi olacak yoksa yatarak geçirmem mi.tekrar aynı şeyin olmasından korkuyorum çünkü bu olayda çok fazla yıprandım.lütfen yardımcı olun ilginize şimdiden tşk ederim,hoşçakalın.

Bu konuya 5 adet cevap yazılmış
Cevaplayanlar Mesaj
offline admin İd:317  Eklenme/Güncelleme Trh : 24.11.2006   
Bu üye silindi Rahimde bölme, uterus septus - didelfis

Uterus anomalileri (bölme, septum , çift rahim) gibi durumlarda erken ve geç gebelik kayıpları sık görülebilmektedir.Gebe kalmadan önce bazı incelemeler yapılıp (ltrasonografi,hsg,laparaskopi gibi) bozukluğun ne olduğunun tamamen öğrenilmesi faydalı olacaktır. Eğer septum (perde) var ise bu kolaylıkla histereskopi ile bizler tarafından açılabilmektedir. Gebe kaldığınızda yatak istirahati tavsiye ederim fakat bunun şeklini gebeliğinizi takip eden doktor planlayacaktır. Ameliyata gerek olup olmadığını anlamam için sizi muayene edip değerledirmem gerekmektedir. Size yardımcı olabilecek yazılarımı okuyun
sağlıcakla kalın
jin.op.dr.nevra

http://www.doktornevra.com/jinekoloji/genel_%20jinekoloji/histeroskopi.asp
http://www.e-gebelik.net/gebelik_ve/yatak_istirahati.asp

offline sude İd:328  Eklenme/Güncelleme Trh : 27.11.2006   
Bu üye silindi Göğüslerden süt gelmesi

öncelikle gösterdiğiniz ilgiye çok tşk ederim.kürtaj olmadan önce göğüslerimden süt gelmeye başlamıştı.jinekoloğa gittiğim zaman bu durumu belirttim hormon testi yapıldı sonuç normal çıktı.dr.sıkmamam gerektiğini belli bir süre sonra kendiliğinden kaybolacağını söyledi ama hala geçmedi kürtaj olalı 4 ay oldu.bu durumun nedeni nedir nevra hanım?başarılarınızın devamını dilerim.

offline admin İd:332  Eklenme/Güncelleme Trh : 28.11.2006   
Bu üye silindi Göğüslerden süt gelmesi

Öncelikle bir kadın doğum uzmanıona başvurun, meme muayenesi olun ,Meme ile ilgili olan hormon tahlilini yaptırdıktan sonra gerekir ise memem ultrasonografisi ile incelenmenizi tavsiye ederim, aşağıdaki ilgili yazıları okuyun

sağlıcakla kalın
op.dr.nevra

http://www.doktornevra.com/jinekoloji/hormon_bozukluklari/hiperprolaktinemi_ve_galaktore.asp
http://www.doktornevra.com/meme/meme_basi_akintisi.asp

offline sude İd:728  Eklenme/Güncelleme Trh : 20.01.2007   
Bu üye silindi Dostinex

Alıntı :  id:328  Yazan:sude  Tarih:27.11.2006
Göğüslerden süt gelmesi: öncelikle gösterdiğiniz ilgiye çok tşk ederim.kürtaj olmadan önce göğüslerimden süt gelmeye başlamıştı.jinekoloğa gittiğim zaman bu durumu belirttim hormon testi yapıldı sonuç normal çıktı.dr.sıkmamam gerektiğini belli bir süre sonra kendiliğinden kaybolacağını söyledi ama hala geçmed...

mrh nevra hanım size daha önce böyle bir şikayetimin olduğunu belirtmiştim sizde bir jinekoloğa görünmemi tavsiye etmiştiniz.ben 2 gün önce dr gittim gerkli hormon testleri yapıldı prolaktin hormonum yüksek çıktı dr nedenin bu olduğunu söyledi ve dostinex adında bir ilaç yazdı her perşembe ve pazartesi yarım tablet kullanmamı söyledi.sizce bu ilacın bir etkisi olurmu birde ben hamile kalamadım hala göğüslerden gelen sütün hamileliği engellediğini duydum bu ne derece doğru bişey.başarılarınızın devamını dilerim.

offline admin İd:744  Eklenme/Güncelleme Trh : 22.01.2007   
Bu üye silindi Hiperprolaktinemi ve dostineks

prolaktin yüksekliği en sık akrşılaştığımız kısırlık sebeplerinden biridir. Dostineks bu konuda benim de tercih ettiğim bir ilaç, fakat gebe kaldığını anlar anlamaz ilacı bırkmalısın, 2 ayda bir prolaktişn kontrolu yaptırıp ilaç dozunu ve sıklığını da ayarlaman gerekecektir, sağlıcakla kal
op.dr.nevra
jinekolog

Sayfalar :
[1]

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Lütfen yardım edin meraktan ölmek üzereyiz offline
  Kızlığım bozuldu mu,acil..acil.. offline
  Bebek isteği... offline
  Vajinismus ve normal doğum offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik nasıl??? offline
  Doğum korkusu yaşıyorum :( offline
  Hamilelikte belirtiler, sizin yönetmelerinizle hamile kaldım.... offline
  Bi de benle uğraşın... offline
  Ah ah... daha önceki seks hayatım anlaşılır mı?? offline
  İlişkide ağrı,mastürbasyon ve zevk alamama offline
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Bende de aynı endişe var offline
  Bebeğin cinsiyeti acaba ne?? offline
  :):) allahım kucağına almak nasip etsin.. offline
  Kız arkadaşım hamile kalır mı?? offline
  Dış gebelik ve methotrexat offline
  Bakirelik testi. offline
  Anne olmak istiyorum offline
  Vajinismuz ve doğum şekli offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik offline
  Bebeğini kucağına alacaksın... offline
Üye İstatistikleri
Aktif Ziyaretçi 3 Aktif Üye Üye Sayımız 62443/ 0
Bugün Tekil 143 Bugün Çoğul 180 Toplam Tekil 193897 Toplam Çoğul 980765 Ip No: 3.145.105.105

Kadın Hastalıkları, Gebelik, Hamilelik, Doğum, Kısırlık, Cinsellik, Aile Planlaması - Gebelikten Korunma Yöntemleri, Genital Siğil HPV ,Gebe Hamile Sorunları Ve Kadın Sağlığı İle Kadın Hayatının Tüm Evrelerinde Karşılaştıkları Sağlık Sorunları İle İlgili Forum...    doktornevra.com  .... Op.Dr. Nevra Topalismailoğlu....  Op.Dr.Hakan Topalismailoğlu.... 

Google Plus +