Forum sayfamıza hoşgeldiniz.....Doktornevra.com
 Kullanıcı Adı Şifreniz     | |
 Ana Sayfa | Site Haritası | Kurallar

Doğum..  Gebeliğe Hazırlık..  Gebelik..  Gebelikte Beslenme..  Hafta Hafta Gebelik.. 
Loğusalık ve Bebek.. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline bilgesel21 Eklenme/Güncelleme Trh : 25.03.2007  Toplam Okunma : 332  Bugün : 1  
Bu üye silindi Sabırsızlıkla cevabınızı bekliyorum

dr.hanım merhabalar sorularımızı tek tek ele alıp değerlendirmeniz ve cevap yazmanız inanın başka bir sitede rastlayamadığım birşey.bunun için tekrar tekrar teşekkürler.soruma gelince 35 haftalık hamileyim ve son bir haftadır azar azar beyaz renkli su gibi bir sıvı geliyor.gebeliğim boyunca çok akıntım oldu ama bu aralar iyice arttı.sorum şu acaba amnios sıvısı olabilirmi bu yani tıbbi olarak böyle birşey mümkünmü ve ne yapmalıyım. ikinci sorumsa son adet tarihim 25 temmuz 2006 eğer sizin hastanız olsaydım herşey yolunda gittiği taktirde sezeryan tarihi olarak hangi tarihi verirdiniz lütfen bu sorumuda değerlendirin çünkü çok önemli benim için. bu arada sezeryan olacağım kesinleşti 38 39. haftalar gibi cvp aldım ama ben tarih olarak öğrenirsem daha rahatlıcam.yardımınızı bekliyorum.çok teşekkürler kolay gelsin..

Bu konuya 1 adet cevap yazılmış
Cevaplayanlar Mesaj
offline admin İd:1689  Eklenme/Güncelleme Trh : 26.03.2007   
Bu üye silindi Doğum, ne zamann??

tabii ki sularınız geliyor olabilir, anlaması çok kolay bir jinekoloğa başvurun pH kağıdı ile bu sıvı değerlendirilecek, bebeğinizin etrafındaki suya ultrasn ile bakoılacak, eğer suyunuz geliyorsa hemen hastaneye yatacaksınız,
sezeryan tarihine gelince, ben kendi hastalarıma eğer bir aksilik yok ise normal durumda 38. gebelik haftasında yani beklenen doğum tarihine 14 gün kala sezeryan planlıyorum fakat her hekimin yaklaşımı farklıdır,

aşağıdaki yazıları okuyun,
http://www.e-gebelik.net/gebelik_komplikasyonlari/sularin_erken_gelmesi.asp
http://www.e-gebelik.net/dogum/adim_adim_sezeryan.asp

http://www.e-gebelik.net/lohusalik_ve_bebek.asp
sağlıcakla kalın

Sayfalar :
[1]

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Lütfen yardım edin meraktan ölmek üzereyiz offline
  Kızlığım bozuldu mu,acil..acil.. offline
  Bebek isteği... offline
  Vajinismus ve normal doğum offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik nasıl??? offline
  Doğum korkusu yaşıyorum :( offline
  Hamilelikte belirtiler, sizin yönetmelerinizle hamile kaldım.... offline
  Bi de benle uğraşın... offline
  Ah ah... daha önceki seks hayatım anlaşılır mı?? offline
  İlişkide ağrı,mastürbasyon ve zevk alamama offline
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Bende de aynı endişe var offline
  Bebeğin cinsiyeti acaba ne?? offline
  :):) allahım kucağına almak nasip etsin.. offline
  Kız arkadaşım hamile kalır mı?? offline
  Dış gebelik ve methotrexat offline
  Bakirelik testi. offline
  Anne olmak istiyorum offline
  Vajinismuz ve doğum şekli offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik offline
  Bebeğini kucağına alacaksın... offline
Üye İstatistikleri
Aktif Ziyaretçi 3 Aktif Üye Üye Sayımız 62443/ 0
Bugün Tekil 8 Bugün Çoğul 8 Toplam Tekil 195616 Toplam Çoğul 984336 Ip No: 3.15.153.69

Kadın Hastalıkları, Gebelik, Hamilelik, Doğum, Kısırlık, Cinsellik, Aile Planlaması - Gebelikten Korunma Yöntemleri, Genital Siğil HPV ,Gebe Hamile Sorunları Ve Kadın Sağlığı İle Kadın Hayatının Tüm Evrelerinde Karşılaştıkları Sağlık Sorunları İle İlgili Forum...    doktornevra.com  .... Op.Dr. Nevra Topalismailoğlu....  Op.Dr.Hakan Topalismailoğlu.... 

Google Plus +