Forum sayfamıza hoşgeldiniz.....Doktornevra.com
 Kullanıcı Adı Şifreniz     | |
 Ana Sayfa | Site Haritası | Kurallar

Doğum..  Gebeliğe Hazırlık..  Gebelik..  Gebelikte Beslenme..  Hafta Hafta Gebelik.. 
Loğusalık ve Bebek.. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline esra giritli Eklenme/Güncelleme Trh : 04.10.2006  Toplam Okunma : 301  Bugün : 1  
Bu üye silindi Tavsiyeler

merhaba ,
sitenizi inceledim ve verilen bilgileri tatmin edici buldum. aşağıda vereceğim bilgiler doğrultusunda tavsiyelerinize ihtiyacım var.
şimdiden teşekkür ediyorum.
iyi çalışmalar dileklerimle,
esra giritli

doğum tarihim 1966.
kariyer yapmak adına evliliği ve bebek sahibi olmayı geciktirmiş kişilerden birisiyim. 2000 de evlendim. 2003 sonunda bebek sahibi olmaya karar verdik.
nisan 2004 te hemoglobin düzeyimin 3 e düşmesi ile hastanelik oldum. hastaneye yatmamdan 6 ay öncesinde başlayan ve kansızlık olabileceğini düşündüren birtakım belirtiler vardı ama beni aşırı derecede zorlamadığı için ciddiye almadım.
hastanede pek çok tetkik yapıldı ve aplastik anemi olduğum belirlendi. tedavim yapıldı ve 20 gün sonra 8.8 hemoglobin ile taburcu oldum.
tetkikler sırasında prolaktin seviyem yüksek bulunduğu için cella mr ı çekildi. hipofiz bezimde 2.5 cm.lik adenom tespit edildi. dostineks kullanımı ile prolaktin seviyesi normale döndü.
temmuz 2004 te rahimdeki polipolip için histeroskopik operasyon geçirdim.
mart 2005 te hamile olduğumu anlayamadan düşük yaptım. düşük olduğunu reglimin 4. günü gebelik kesesini gördüğümde anladım. akabinde doğum kontrol hapı kullandım. doğum kontrol hapı kullanımını eylül 2005 te bıraktım. ekim 2005 te hamile kaldım. herşey kontrol altında ve normal gibi görünürken aralık 2005 teki kontrolde bebeğin kalp atışları duyulamadı, gebelik kesesinin bozulmaya başladığı belirlendi ve bebek alındı. doktorum patolojik incelemeye gerek görmedi. endişelenmemem gerektiğini, yüksek olasılıkla aplastik anemi tedavisindeki ilaçlar ve folic asit eksikliği nedeniyle bu düşüklerin oluştuğunu söyledi. folic asit kullanımına 5 haftalık hamile olduğumu öğrendikten sonra başlamıştım.
doktorum 3 ay kadar hamile kalmamam gerektiğini ve folic asit kullanımına devam etmemi söyledi. dediklerine harfiyen uydum ve bu aya kadar hamile kalmadım.
hipotiroidi(1999 dan beri) ve hipoglisemi (2000 den beri)problemim var. hipotiroidi için tefor kullanıyorum.
aplastik anemi için düzenli olarak doktor kontrolündeyim.

Bu konuya 1 adet cevap yazılmış
Cevaplayanlar Mesaj
offline admin İd:33  Eklenme/Güncelleme Trh : 04.10.2006   
Bu üye silindi Tavsiyeler

esra hanim
Sorunuzdaki tibbi problemleri inceleyip okuyunca oncelikle sizi azminiz ve anne olmaya inanciniz icin ictenlikle tebrik ederrim' Her seyden once bu inancinizi kaybetmeyim. Benim sahsi gorusum sizin bu "kotu gebelik oykusu" olarak isimlendirdigimiz durumunuz Guat ve Yasinizin getirdigi risklere bagli.Aplastik aneminin gebeligin bu kadar erken donemlerinde problem yaratmasi ve folik asit kullanini eksikliginide buna sebep olmasi yanliz basina mumkun degil. benim tavsiyem zaman kaybetmeden tekrar gebe kalmayi bir jinekolog kontrolunde denemeniz' dahiliye (endokrinolog) uzmani ile goruserek prolaktin ve tiroid hormonlarinizi kontrol altina almanizdir
saglicakla kalin.

Sayfalar :
[1]

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Lütfen yardım edin meraktan ölmek üzereyiz offline
  Kızlığım bozuldu mu,acil..acil.. offline
  Bebek isteği... offline
  Vajinismus ve normal doğum offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik nasıl??? offline
  Doğum korkusu yaşıyorum :( offline
  Hamilelikte belirtiler, sizin yönetmelerinizle hamile kaldım.... offline
  Bi de benle uğraşın... offline
  Ah ah... daha önceki seks hayatım anlaşılır mı?? offline
  İlişkide ağrı,mastürbasyon ve zevk alamama offline
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Bende de aynı endişe var offline
  Bebeğin cinsiyeti acaba ne?? offline
  :):) allahım kucağına almak nasip etsin.. offline
  Kız arkadaşım hamile kalır mı?? offline
  Dış gebelik ve methotrexat offline
  Bakirelik testi. offline
  Anne olmak istiyorum offline
  Vajinismuz ve doğum şekli offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik offline
  Bebeğini kucağına alacaksın... offline
Üye İstatistikleri
Aktif Ziyaretçi 3 Aktif Üye Üye Sayımız 62443/ 0
Bugün Tekil 105 Bugün Çoğul 218 Toplam Tekil 195479 Toplam Çoğul 983962 Ip No: 18.118.1.232

Kadın Hastalıkları, Gebelik, Hamilelik, Doğum, Kısırlık, Cinsellik, Aile Planlaması - Gebelikten Korunma Yöntemleri, Genital Siğil HPV ,Gebe Hamile Sorunları Ve Kadın Sağlığı İle Kadın Hayatının Tüm Evrelerinde Karşılaştıkları Sağlık Sorunları İle İlgili Forum...    doktornevra.com  .... Op.Dr. Nevra Topalismailoğlu....  Op.Dr.Hakan Topalismailoğlu.... 

Google Plus +