Forum sayfamıza hoşgeldiniz.....Doktornevra.com
 Kullanıcı Adı Şifreniz     | |
 Ana Sayfa | Site Haritası | Kurallar

Doğum..  Gebeliğe Hazırlık..  Gebelik..  Gebelikte Beslenme..  Hafta Hafta Gebelik.. 
Loğusalık ve Bebek.. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline hulya Eklenme/Güncelleme Trh : 20.04.2007  Toplam Okunma : 162  Bugün : 1  
Bu üye silindi Tekrarlayan dusuk

Sayin Dr.Nevra hanim ben 34 yasindayim 5yildir evliyim 4kez dusuk yaptim.Ilk bebek 2.5aylikken diger bebekler 1.5aylikken dustu.3.bebekten sonra bana ve esime gerekli butun testler,arastirmalar ve muayeneler yapildi hersey tertemiz cikti hicbirsey bulunamadi.Doktorlar bebekleri erken kaybettigim icin kromozom bozuklugundan dusmus olma ihtimalinin yuksek oldugunu soylediler.Benim saglikli bir sekilde bebek sahibi olma durumum yokmudur? Tekrar dusuk yasayacagim korkusu kabus gibi ama cocuk sahibi olmayida istiyorum.Eger gercekten genetik bozukluktan bebeklerim dustuyse mikroenjeksiyon yontemiyle embriyo arastirmasi yapilarak hamile kalmak uygun olurmu?Genetik bozukluktan dusmediyse neden bebeklerimi kaybediyorum butun testler hersey normal,yardimci olursaniz cok sevinirim.Cevabinizi sabirsizlikla bekliyorum,Simdiden teskkur ederim.

Bu konuya 3 adet cevap yazılmış
Cevaplayanlar Mesaj
offline admin İd:2269  Eklenme/Güncelleme Trh : 20.04.2007   
Bu üye silindi Tekrarlaayn düşükler

tekrarlayan düşükler maalesef kadın doğumun kısmen acz içinde olduğu bir durumdur ve tedavisne yönelik fazla bir ilerleme sağlanmamıştır, tüp bebek te çözüm değildir, eski bir yöntem olan bazı kan ürünlerinin transfüzyonu halen tartışmalı bir tedavi seçeneğidir, tüm tahlilleriniz yaptırıp genetik inceleme dahil sonra tekrar gebe kalmayı beklemekten başka yapabileceğiniz fazla bir şey yok, gebe kaldıktan sonra düşmemesi için bazı tedavi yöntemleri uygulanacakır,
aşağıdaki yazımı okuyun,
http://www.e-gebelik.net/dusukler_ve_kurtaj/tekrarlayan_dusukler.asp

sağlıcakla kalın

offline ZEYTIN9 İd:2474  Eklenme/Güncelleme Trh : 02.05.2007   
Bu üye silindi Tekrarlayan dusukler

]Merhabalar, benim de tekrarlayan 9 dusugum oldu ve 10. su sayesinde bir bebegim dunyaya geldi, aynen sizdeki gibi bende ve esimde her seferinde dusuk materyalleri dahil butun testler normal ve temiz cıkıyordu. Sonunda hacettepe universite hastanesine gittik ve bu konunun uzmanı olan Prof. Dr. Sinan Beksac ile tedaviye basladık ve tedavi basarılı sonuc verdi. Size de kendisine gitmenizi tavsiye ediyorum. Allah yanınızda olsun, insallah bebeginiz olur. deniz.tufekci@fnss.com.tr

offline Gonul81 İd:2486  Eklenme/Güncelleme Trh : 02.05.2007   
Bu üye silindi Üzüldüm

Gerçekten böyle durumları okuyunca çok üzülüyorum. Herşey normalsede yinede iyi bir doktorla tüm yolları denemeye devam edin. Öncelikle rahat olun kalbinizi ferah tutun. Unutmayın olumlu düşünmek hep olumlu şeyleri olumsuz düşünmek hep olumsuz şeyleri getirirmiş. Allah yardımcınız olsun.

Sayfalar :
[1]

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Lütfen yardım edin meraktan ölmek üzereyiz offline
  Kızlığım bozuldu mu,acil..acil.. offline
  Bebek isteği... offline
  Vajinismus ve normal doğum offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik nasıl??? offline
  Doğum korkusu yaşıyorum :( offline
  Hamilelikte belirtiler, sizin yönetmelerinizle hamile kaldım.... offline
  Bi de benle uğraşın... offline
  Ah ah... daha önceki seks hayatım anlaşılır mı?? offline
  İlişkide ağrı,mastürbasyon ve zevk alamama offline
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Bende de aynı endişe var offline
  Bebeğin cinsiyeti acaba ne?? offline
  :):) allahım kucağına almak nasip etsin.. offline
  Kız arkadaşım hamile kalır mı?? offline
  Dış gebelik ve methotrexat offline
  Bakirelik testi. offline
  Anne olmak istiyorum offline
  Vajinismuz ve doğum şekli offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik offline
  Bebeğini kucağına alacaksın... offline
Üye İstatistikleri
Aktif Ziyaretçi 6 Aktif Üye Üye Sayımız 62443/ 0
Bugün Tekil 14 Bugün Çoğul 23 Toplam Tekil 194241 Toplam Çoğul 982086 Ip No: 3.133.144.197

Kadın Hastalıkları, Gebelik, Hamilelik, Doğum, Kısırlık, Cinsellik, Aile Planlaması - Gebelikten Korunma Yöntemleri, Genital Siğil HPV ,Gebe Hamile Sorunları Ve Kadın Sağlığı İle Kadın Hayatının Tüm Evrelerinde Karşılaştıkları Sağlık Sorunları İle İlgili Forum...    doktornevra.com  .... Op.Dr. Nevra Topalismailoğlu....  Op.Dr.Hakan Topalismailoğlu.... 

Google Plus +