Forum sayfamıza hoşgeldiniz.....Doktornevra.com
 Kullanıcı Adı Şifreniz     | |
 Ana Sayfa | Site Haritası | Kurallar

Doğum..  Gebeliğe Hazırlık..  Gebelik..  Gebelikte Beslenme..  Hafta Hafta Gebelik.. 
Loğusalık ve Bebek.. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline dilara Eklenme/Güncelleme Trh : 18.11.2006  Toplam Okunma : 255  Bugün : 1  
Bu üye silindi Betahcg

sevgili nevra hnm
adetlerim 33 günde bir olur ve ben 6 haftalık gebeyim..gebeliğimi öğrendiğimden beri kese görülene kadar sağlıklı olup olmadığı hakkında fikir sahibi olabilmek açısından kendim 2 günde bir betahcg yaptırıyordum..ilerlemeler hep 2 katın üstündeydi...en son 232 olan değerim 6 gün sonra 2700 olmuştu ve çok mutluydum ancak 2700 den 2 gün sonra yaptırdığım test 3027 çıktı ve dünya başıma yıkıldı..aynı gün keseyi de gördük..görünürde şuan herşey normal gidiyor,kese göründü ve ufacık bir lekelenmem bile yok..ama ne olur bir yorum yapın ne oldu da böyle çok güzel artan değerler bir anda bu hale geldi..neden olabilir..bu gebelik sağlıksız mı,düşer mi...ya da ara sıra böyle şeyler normal midir ben mi çok sık test yaptığım için yakaladım..lütfen yorumlarınız benim için çok öenmli..çok teşekkürler...

Bu konuya 5 adet cevap yazılmış
Cevaplayanlar Mesaj
offline admin İd:282  Eklenme/Güncelleme Trh : 19.11.2006   
Bu üye silindi Anormal bhcg artışı

b hcg sağlıklı büyüyen gebeliüin en iyi göstergelerindendir. Gebelik keseniz görülmemiş olsa dış gebeliğe yorumlanabilirdi. Fakat kese görüldüğüne göre laboratuar hatası veya boş gebelik (anenmbriyonik gebelik) olabilir. Klp atışlarını görmeyi bekleyin, veya çok stres yapıyorsanız başka bir laboratuvarda testi tetrar edin. konu ile ilgili aşağıdaki yazılarımı okuyun
sağlıcakla kalın
op.dr.nevra topalismailoğlu
kadın hast ve doğum uzm.
http://www.e-gebelik.net/gebelik_genel_bilgiler/b-hcgtesti.asp
,
http://www.e-gebelik.net/anormal_gebelikler/bos_gebelik.asp

offline dilara İd:312  Eklenme/Güncelleme Trh : 22.11.2006   
Bu üye silindi Beta hcg ve sonrası

sn. nevra hanım:
gebelik kesem büyümeye devam ediyor fakat beta değerlerinden sonra 2. olumsuzx gelişme kesenin tam yuvarlak olmaması..bunun yanında ağır idrar yolu iltihabı da geçiriyorum ve ne yapacağımı şaşırdım..bu kadar kritik bir dönemde acaba antibiyotiklerimi kullansam mı siz ne dersiniz..belirsizlik içinde beklemedeyim...

offline admin İd:314  Eklenme/Güncelleme Trh : 23.11.2006   
Bu üye silindi B hcg ve sonrası idrar yolu enfeksiyonu

b hcg nin düzenli artması sevindiric, fakat sık ve düzenli ultrasonografiye git, idrar yolu enfeksiyonu tanısın tam idrar testi ile koyup buna göre gebeliğin ilk 3. ayında ilaç başlamayı ben doğru bulmuyorum. Bir idrar yolu enfeksiyonu var ise bunu teşhisi İDRAR KÜLTÜRÜ ile konulmalı ve enfeksiyon ver ise bebeğin etkilenmeyeceği ilaçlar ile kaç haftalık gebelik olursa olsun tedavi yöntemi seçilmelidir. Tam İdrar testinde genellikle kontaminasyon dediğimiz dış genital organdan enfeksiyon bulaşmakta ve bu da yanıltıcı olabilöektedir. benim önerim idrar kültürü yaptırmanız ve sonucu bir kadın doğum uzmanı ile değerlendirmenizdir.
sağlıcakla kalın
op.dr.nevra topalismailoğlu
kadın hast ve doğum uzm.

offline dilara İd:346  Eklenme/Güncelleme Trh : 30.11.2006   
Bu üye silindi Beta hcg muamması

sevgili nevra hanım gebeliğim tam bi muammaya döndü..artması gereken düzeylerde olmayan beta hormonuna rağmen,kese boş değil,geçen hafta yolk da göründü fakat kese yamuktu...
bu hafta ise kese yusyuvarlak olmuş fakat bu sefer de kalp atışları dr umun dediğine göre 100 civarı çıktı..sizce nasıl bir değer?acaba haftaya fazlalaşabilir mi?hiçbir anlam veremiyorum ve ben böle bişey hiç duymadım..yavaş da olsa( beta olması gereken gibi artmadan)herşey gelişmeye nasıl devam edebilir acaba???yani literatürünüzde normal gebelik olup ta beta sı normal artmayan gebelik v armıdır?çok teşekkürler...

offline admin İd:351  Eklenme/Güncelleme Trh : 01.12.2006   
Bu üye silindi Bhcg takibi

Pek mantıklı değil sağlıklı bir gebelikte Bhcb nini düzenli olmamamsı, takip olmaktan başka bir seçeneğiniz yok,bekleyip göreceksiniz
sağlıcakla kalın
op.dr.nevra

Sayfalar :
[1]

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Lütfen yardım edin meraktan ölmek üzereyiz offline
  Kızlığım bozuldu mu,acil..acil.. offline
  Bebek isteği... offline
  Vajinismus ve normal doğum offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik nasıl??? offline
  Doğum korkusu yaşıyorum :( offline
  Hamilelikte belirtiler, sizin yönetmelerinizle hamile kaldım.... offline
  Bi de benle uğraşın... offline
  Ah ah... daha önceki seks hayatım anlaşılır mı?? offline
  İlişkide ağrı,mastürbasyon ve zevk alamama offline
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Bende de aynı endişe var offline
  Bebeğin cinsiyeti acaba ne?? offline
  :):) allahım kucağına almak nasip etsin.. offline
  Kız arkadaşım hamile kalır mı?? offline
  Dış gebelik ve methotrexat offline
  Bakirelik testi. offline
  Anne olmak istiyorum offline
  Vajinismuz ve doğum şekli offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik offline
  Bebeğini kucağına alacaksın... offline
Üye İstatistikleri
Aktif Ziyaretçi 3 Aktif Üye Üye Sayımız 62443/ 0
Bugün Tekil 164 Bugün Çoğul 275 Toplam Tekil 194640 Toplam Çoğul 982655 Ip No: 3.22.171.136

Kadın Hastalıkları, Gebelik, Hamilelik, Doğum, Kısırlık, Cinsellik, Aile Planlaması - Gebelikten Korunma Yöntemleri, Genital Siğil HPV ,Gebe Hamile Sorunları Ve Kadın Sağlığı İle Kadın Hayatının Tüm Evrelerinde Karşılaştıkları Sağlık Sorunları İle İlgili Forum...    doktornevra.com  .... Op.Dr. Nevra Topalismailoğlu....  Op.Dr.Hakan Topalismailoğlu.... 

Google Plus +