Forum sayfamıza hoşgeldiniz.....Doktornevra.com
 Kullanıcı Adı Şifreniz     | |
 Ana Sayfa | Site Haritası | Kurallar

Doğum..  Gebeliğe Hazırlık..  Gebelik..  Gebelikte Beslenme..  Hafta Hafta Gebelik.. 
Loğusalık ve Bebek.. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline hoşgeldin Eklenme/Güncelleme Trh : 08.06.2007  Toplam Okunma : 159  Bugün : 1  
Bu üye silindi Gebelikte röntgen ve ilaç kullanımı

Merhabalar.gebeliğim başlayalı bugün tam 18 hafta 3 gün oldu ama bu süre boyunca devamlı kafamı kurcalayan bir soruya halen daha sağlıklı bir cevap almış değilim. en son 30 ocak tarihinde adetim başladı ve bitti.şubat ortalarında karnımda sancılanma kasılma şikayetimden dolayı bulunduğum bölgedeki bir devlet hastanesine gittim
acil olarak kan ve idrar tahlilleri ve dik batım oluyor sanırım (ayakta kasık bölgesinden çekilen)sonuçlarda gaz oluşumunun dışında gebelikte çıkmıyor. bu olay olduktan 10 gün sonra adet olmayı bekliyorum ama günüm geçmedi şubatın 27'sinde belki olur gibilerinden bir test yaptım ve adet olmayı beklerken gebe kaldığımı öğrendim.daha sonra düzenli doktora gitmeye başladım.ve doktorumda araştırılmasını söyledi doğal olarak.ben cerrahpaşa hastanesinde GETAM ünitesine gittim.orda genetik araştırma yaptılar çekildiğim filime baktılar ve o gün bir takım ilaçlar vermişlerdi buscopan diye içmiştim ama karnımda göbek deliğimin etrafında ağrılar vardı bende majezik,buscopan ve migren hastasıyım avmigren ilaçlarını kullanmıştım bu dönem hamile olduğumu öğrendiğim güne kadar sürdü yani 15 gün kadar.ve hastanede incelediler bana sonuç olarak;çok erken dönemde ilaç kullandığım ve röntgen çekildiğim için iki ihtimali olucağını ya düşmesi gerektiğini yada yaşaması gerektiğini söylediler ve benim bebeğim yaşamayı seçmişti.şimdi kontrollerime devam ediyorum 2'li testimde bir problem çıkmadı 3 lüyü henüz yaptırdım sonuç almadım.aklıma takılan bebeğimin herhangi bir özür durumunun olup olamayacağıorasını tabi allah bilir ama sizlerin cevaplarına yüksek deneyiminize moralmen çok ihtiyacım var.9 ay boyunca böyle hep çelişki mi yaşayacağım.

Bu konuya 1 adet cevap yazılmış
Cevaplayanlar Mesaj
offline admin İd:3891  Eklenme/Güncelleme Trh : 10.06.2007   
Bu üye silindi Gebelikte röntgen

bu tür kararlar röntgen çekiminde verilen rad hesabına göre yapılır, endişelenmeyin gittiğiniz merkez bu konuda deneyimli bir kurum...

Sayfalar :
[1]

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Lütfen yardım edin meraktan ölmek üzereyiz offline
  Kızlığım bozuldu mu,acil..acil.. offline
  Bebek isteği... offline
  Vajinismus ve normal doğum offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik nasıl??? offline
  Doğum korkusu yaşıyorum :( offline
  Hamilelikte belirtiler, sizin yönetmelerinizle hamile kaldım.... offline
  Bi de benle uğraşın... offline
  Ah ah... daha önceki seks hayatım anlaşılır mı?? offline
  İlişkide ağrı,mastürbasyon ve zevk alamama offline
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Bende de aynı endişe var offline
  Bebeğin cinsiyeti acaba ne?? offline
  :):) allahım kucağına almak nasip etsin.. offline
  Kız arkadaşım hamile kalır mı?? offline
  Dış gebelik ve methotrexat offline
  Bakirelik testi. offline
  Anne olmak istiyorum offline
  Vajinismuz ve doğum şekli offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik offline
  Bebeğini kucağına alacaksın... offline
Üye İstatistikleri
Aktif Ziyaretçi 4 Aktif Üye Üye Sayımız 62443/ 0
Bugün Tekil 38 Bugün Çoğul 60 Toplam Tekil 195743 Toplam Çoğul 984505 Ip No: 3.145.77.114

Kadın Hastalıkları, Gebelik, Hamilelik, Doğum, Kısırlık, Cinsellik, Aile Planlaması - Gebelikten Korunma Yöntemleri, Genital Siğil HPV ,Gebe Hamile Sorunları Ve Kadın Sağlığı İle Kadın Hayatının Tüm Evrelerinde Karşılaştıkları Sağlık Sorunları İle İlgili Forum...    doktornevra.com  .... Op.Dr. Nevra Topalismailoğlu....  Op.Dr.Hakan Topalismailoğlu.... 

Google Plus +