Forum sayfamıza hoşgeldiniz.....Doktornevra.com
 Kullanıcı Adı Şifreniz     | |
 Ana Sayfa | Site Haritası | Kurallar

Cinsel Sorunlar..  HPV Aşısı.. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline cerensu Eklenme/Güncelleme Trh : 23.05.2007  Toplam Okunma : 260  Bugün : 1  
Bu üye silindi Lütfennn..

nevra hanım merhaba ben sol tarafımda kasık bölgeme yakın bir yerde ağrı hissettiğim için jinekoloğa gittim yapılan ultrason sonucunda 4 cm bir kitle tespit edildi daha sonra emar çekildi ve emar sonucu;

inceleme T1 ağırlıklı aksiyal SE, T2 ağırlıklı aksiyal koroner ve sagital FSE İV kontrast madde verilmesini takiben aksiyal ve koronal FATSAT T1 ağırlıklı sekanslar kullanılarak yapılmıştır.
pelviste mesane homojen dolum göstermektedir.İNTRAPERİTONEAL MİNİMAL EFFÜZYON MEVCUTTUR.(FİZYOLOJİK)
pelvik lenfadenopati gözlenmiştir.
uterus boyutu ve konturu tabiidir.UTERUS KORPUSTA BÜYÜĞÜ 12 MM ÇAPINDA BİRKAÇ ADET MYOM İLE UYUMLU T1 İZO-T2 HİPOİNTENS LEZYON MEVCUTTUR. uterin kavite ve serviks normaldir.
SAĞ OVER TABİİDİR.SOL OVERDE 4 CM ÇAPINDA T1 DE HAFİF HİPERİNTENS , T2 DE HİPO-HİPERİNTENS, SEVİYELENME VEREN KONTRAST FİKSE ETMEYEN KİSTİK LEZYON MEVCUTTUR.(HEMORAJİK KİST İLE UYUMLUDUR.)
pelvis tabanı oluşumları normaldir. her iki tarafta iskiorektal fossalar açıktır.

SONUÇ.SOL OVERDE 4 CM ÇAPINDA KONTRAST FİKSE ETMEYEN NİSPETEN İNCE CİDARLI ,T1 DE HAFİF HİPERİNTENS, T2 DE HİPO-HİPERİNTENS, SEVİYELENME VEREN KONTRAST FİKSE ETMEYEN LEZYON (HEMORAJİK KİST İLE UYUMLUDUR.)
UTERİN KORPUSTA BÜYÜĞÜ 12 MM ÇAPINDA BİRKAÇ ADET MYOM .

DAHA SONRA DOPPLER ÇEKİLDİ VE SONUCU;nesane homojen ve düzgün konturludur.cidar kalınlığı tabiidir.kalkül ve kitle görülmemektedir.
uterus orta hatta antevert -antefleks pozisyondadır.
konturları düzgün, endometrial ve myometrial eko strüktürü tabiidir.
uterus boyutları
longitudinal 80 mm
bikornual 49 mm
fundus kalınlığı 35 mm
endometrium kalınlığı (tek taraflı) 4,5 mm olup bu ölçümler fizyolojik sınırlardadır.
her iki over normal SAĞ OVER NİSPETEN MEDİAL YERLEŞİMLİ ,normal şekil ve boyuttadırlar. ( SOL OVER ORTALAMA 35*24*30, SAĞ OVER 34*15*24 MM ÇAPTA ÖLÇÜLMEKTEDİR.) BİLATERAL MİLLİMETRİK ATRETİK FOLLİKÜLLER VE SOL OVER KAUDAL -MEDİALİNDE MAX. 15 - 16 MM ÇAPLI EKO İÇERİKSİZ BİR KİST İZLENMEKTEDİR.
RENKLİ DUPLEKS İNCELEMEDE ;SOL İNTRAOVERİAN ARTERLERDE DÜŞÜK PULSATİLİTELİ (LUTEAL FAZ) AKIM PATTERNİ ELDE EDİLMEKTEDİR.
douglasta sıvı ,pelviste kitle lenfadenopati ve asit görülmemektedir.
SONUÇ;SOL OVERDE NON-SPESİFİK KİST.
doktorum bu sonuçları gördüğünde çok şaşırdı ve beni tekrar ultrasona aldı ve o da kitle göremedi ve çok ama çok şaşırdı.bana ameliyat günü vermeyi düşünürken böyle bir sonucun mucize olduğunu söyledei.bu nasıl oldu sizce, nasıl kitle yok oldu yeniden tekrarlar mı ne yapmam gerekir?
birde ilk ultrason ve emarda regl değildim fakat doplere girdiğimde reglimin 2. gnüydü dolktorum adetle atılmış olabileceğini söyledi kafam çok karıştı.biliyorum çok uzun oldu ama bana çok acil cevap yazarsanız çok mutlu olurum.iyi çalışmalar kolay gelsin.

Bu konuya 1 adet cevap yazılmış
Cevaplayanlar Mesaj
offline admin İd:3242  Eklenme/Güncelleme Trh : 24.05.2007   
Bu üye silindi Over kisti

ameliyat ile ilgili veya takip ile ilgili kararı muayene eden doktorunuz verecektir, kistin görülememiş olması kistin eridiği veya patladığı anlamına gelebilir, en doğrusu 1 kez daha ultrasona bir süre sonra girin.. doktorunuzun önerileri dikkate alın.

Sayfalar :
[1]

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Lütfen yardım edin meraktan ölmek üzereyiz offline
  Kızlığım bozuldu mu,acil..acil.. offline
  Bebek isteği... offline
  Vajinismus ve normal doğum offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik nasıl??? offline
  Doğum korkusu yaşıyorum :( offline
  Hamilelikte belirtiler, sizin yönetmelerinizle hamile kaldım.... offline
  Bi de benle uğraşın... offline
  Ah ah... daha önceki seks hayatım anlaşılır mı?? offline
  İlişkide ağrı,mastürbasyon ve zevk alamama offline
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Bende de aynı endişe var offline
  Bebeğin cinsiyeti acaba ne?? offline
  :):) allahım kucağına almak nasip etsin.. offline
  Kız arkadaşım hamile kalır mı?? offline
  Dış gebelik ve methotrexat offline
  Bakirelik testi. offline
  Anne olmak istiyorum offline
  Vajinismuz ve doğum şekli offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik offline
  Bebeğini kucağına alacaksın... offline
Üye İstatistikleri
Aktif Ziyaretçi 2 Aktif Üye Üye Sayımız 62443/ 0
Bugün Tekil 35 Bugün Çoğul 57 Toplam Tekil 194751 Toplam Çoğul 982816 Ip No: 18.223.0.53

Kadın Hastalıkları, Gebelik, Hamilelik, Doğum, Kısırlık, Cinsellik, Aile Planlaması - Gebelikten Korunma Yöntemleri, Genital Siğil HPV ,Gebe Hamile Sorunları Ve Kadın Sağlığı İle Kadın Hayatının Tüm Evrelerinde Karşılaştıkları Sağlık Sorunları İle İlgili Forum...    doktornevra.com  .... Op.Dr. Nevra Topalismailoğlu....  Op.Dr.Hakan Topalismailoğlu.... 

Google Plus +