Forum sayfamıza hoşgeldiniz.....Doktornevra.com
 Kullanıcı Adı Şifreniz     | |
 Ana Sayfa | Site Haritası | Kurallar

Cinsel Sorunlar..  HPV Aşısı.. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline ozlem1986 Eklenme/Güncelleme Trh : 14.06.2007  Toplam Okunma : 274  Bugün : 1  
Bu üye silindi İkilemdeyim..

merhaba doktor hanım.. ben 10 nisandan beri doğum kontrol hapı kullanıyorum.. zaten 29 nisanda evlendim.. düzenli bir kullanım şeklim vardı.. ve en son 28 mayısta içtiğim 2. kutumu dA bitirip malumunuz 7 günlük ara verdim.. sonrasında bu 7 günlük arada 2 haziranda regl oldum.. ve 4/5 günde bittim ama regl kanım genellikle çok az geliyordu ki ben hapı kullanmadan önce bunun tam zıttı fazla gelirdi.. sonrasında 7 günlük ara verme dönemim bititince yani 5 haziranda ben tekrr ilacıma başladım lakin sadece 5 ve 6 haziranda içtim sonrasında çıktığım armutlu tatilinde ilacımı yanıma almadığım için dolayısıyla da 7 gündür ilaç kullanamadım.. ve orda tatilimde doğm kontrol hapımı içmem gerekip de mecburen unuttuğm için içemediğim 6. günü yani 12 haziranda tekrr regl oldum yani kan geldi .. birine danıştım oraya gitmeden önce 7 günlük ara dönemin bitmiş ve 2 gün hap kullanıp orda da bırakmak zorunda kalmışsın o nedenle kanaman olmuş olabilir dediler... ben şimdi ikilemdeyim hapıma kaldıım yerden devam etsem mi yoksa bu kanamamın bitmesini mi beklesem.. ve bu hapların tatil seyehat için bi açıklamaları pörspektifinde bulunmuyor o kadar okudum bulamadım.. sizden ricam ne olur bana yardım edin beni bilgilendirin.. ben neden 2. regl mi oldum? acaba orada ilaç almadığım için mi ya da bu ne kanı regl mi?? cevabınızı menfi müspet bekliorum.. saygılar...

Bu konuya 3 adet cevap yazılmış
Cevaplayanlar Mesaj
offline admin İd:4121  Eklenme/Güncelleme Trh : 15.06.2007   
Bu üye silindi Düzensiz kullanım

doğum kontrol hapları düzensiz kullanıldıkları zaman bu tür kanamalara sebep olmaktadır, tekrar başlamak için göreceğiniz normal bir adetin ilk gününü bekleyin, aşağıdaki yazıyı okuyun,
http://www.e-gebelik.net/aile%20planlamasi/dogum_kontrol_haplari/dogum_kontrol_haplari_kullanimi.asp

offline ozlem1986 İd:4144  Eklenme/Güncelleme Trh : 15.06.2007   
Bu üye silindi Çok tşk ederim fakat...

fakat doktor hanım ben bir dahaki regl kanımı nasıl anlayacağım regl mi yoksa çekilme kanaması mı olup olmadığını VE BU ÇEKİLME KANAMALARI YAKLAŞIK NE kadar sürer gerçi azaldı artık damla damla geliyor da .. lütfen cevabınızı bekliorum.. hürmetler.

offline admin İd:4263  Eklenme/Güncelleme Trh : 19.06.2007   
Bu üye silindi Çekilme kanaması

ikiside aynı yapıda olacağı için anlamanzı mümkün değil.

Sayfalar :
[1]

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Lütfen yardım edin meraktan ölmek üzereyiz offline
  Kızlığım bozuldu mu,acil..acil.. offline
  Bebek isteği... offline
  Vajinismus ve normal doğum offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik nasıl??? offline
  Doğum korkusu yaşıyorum :( offline
  Hamilelikte belirtiler, sizin yönetmelerinizle hamile kaldım.... offline
  Bi de benle uğraşın... offline
  Ah ah... daha önceki seks hayatım anlaşılır mı?? offline
  İlişkide ağrı,mastürbasyon ve zevk alamama offline
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Bende de aynı endişe var offline
  Bebeğin cinsiyeti acaba ne?? offline
  :):) allahım kucağına almak nasip etsin.. offline
  Kız arkadaşım hamile kalır mı?? offline
  Dış gebelik ve methotrexat offline
  Bakirelik testi. offline
  Anne olmak istiyorum offline
  Vajinismuz ve doğum şekli offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik offline
  Bebeğini kucağına alacaksın... offline
Üye İstatistikleri
Aktif Ziyaretçi 3 Aktif Üye Üye Sayımız 62443/ 0
Bugün Tekil 188 Bugün Çoğul 1541 Toplam Tekil 193564 Toplam Çoğul 980030 Ip No: 3.19.56.45

Kadın Hastalıkları, Gebelik, Hamilelik, Doğum, Kısırlık, Cinsellik, Aile Planlaması - Gebelikten Korunma Yöntemleri, Genital Siğil HPV ,Gebe Hamile Sorunları Ve Kadın Sağlığı İle Kadın Hayatının Tüm Evrelerinde Karşılaştıkları Sağlık Sorunları İle İlgili Forum...    doktornevra.com  .... Op.Dr. Nevra Topalismailoğlu....  Op.Dr.Hakan Topalismailoğlu.... 

Google Plus +