Forum sayfamıza hoşgeldiniz.....Doktornevra.com
 Kullanıcı Adı Şifreniz     | |
 Ana Sayfa | Site Haritası | Kurallar

Cinsel Sorunlar..  HPV Aşısı.. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline gokcedeniz Eklenme/Güncelleme Trh : 01.12.2006  Toplam Okunma : 429  Bugün : 1  
Bu üye silindi Kızlık zarı

merhaba özür dileyerek soruma geçmek istiyorum.Ben bekaret kontrolu için doktora gitmiştim.doktor kontrol sırasında ıkınmamı istedi ve o şekilde kontrol etti benim sorum bu şekilde kontrol doğrumudur.Çünkü doktordan 3-4 gün sonra bana akıntıyla karışık kan geldi ve 5gün falan devam etti bu durum .Kanamam bittikten birkaç gün sonra adet dönemim olmamasına rağmen adet oldum .Şimdi korkuyorum kontrol sırasında kızlığıma bişey mi oldu diye Yoksa adet öncesi kanamamıdır? Birde bende kabızlık sorunu vardı o sıralar ondan olmuş olabilrmi acaba fazla ıkınmaktan dolayımı kan geldi acaba kızlığıma zarar gelse ogündeğilde 3 gün sonra kan gelebilrmi ayrıca muayene sırasında böyle bişey olması mümkünmüdür Doktora gitmeyede korkar oldum artık.Psikolojim çok bozuldu.Yardımcı olursanız sevinirm. Şimdiden teşekkür ederim.

Bu konuya 11 adet cevap yazılmış
Cevaplayanlar Mesaj
offline admin İd:361  Eklenme/Güncelleme Trh : 04.12.2006   
Bu üye silindi Kızlık zarı muayenesi

kızlık zarı muayenesi ışık altında göz ile yapılır ve bu sırada ıkındırılınır. Muayene sırasında kızlık zarınızın zarar görmemei gerekir. Eğer başka bir sebepten dolayı şüpheniz var ise bir jinekoloğa başvurup tekrar muayene olun ve psikolojik olarak rahatlayın. Konu ile ilgili aşağıdaki yazımı okuyun
sağlıcakla kalın
op.dr.nevra
jinekolog

http://www.doktornevra.com/cinsellik/kizlik_zari_hymen.asp

offline gokcedeniz İd:383  Eklenme/Güncelleme Trh : 05.12.2006   
Bu üye silindi Kızlık zarı

sayın nevra hanım cevabınız için çok teşekkür ederim başka bir korkum yok sadece muayene esnasında bişey oldumu diye çok korktum çünkü 3 gün sonra kan gelmesi beni korkuttu ve ıkındırılarak yapıldığını duymamıştım cevabınız beni gerçekten rahatlattı teşekkür ederim. merak ettiğim kızlığım bozulmuş olsa 3 gün sonra kan gelirmi kanın gelme sebebi kabızlıktan olabilir mi acaba eve geldiğimde kabızlığımdan dolayı çok fazla ıkınmıştım bu kızlığıma zarar verirmi sizce 3gün sonra gelme ihtimali yoksa inanın bu çok rahatlatıcak beni şimdiden çok teşekkür ediyorum.

offline admin İd:389  Eklenme/Güncelleme Trh : 05.12.2006   
Bu üye silindi Kızlık zarı muayenesi

3 gün sonra taze kan gelmez, fakat eski kan gelebilir. Tabii ki kan makatatn da gelmiş olabilir , ara kanam olabilir, v.b fakat bunalrın hepsi var sayım, görmeden kesin söylemek tabii ki mümkün değil
sağlıcakla kalın

offline cadı İd:3312  Eklenme/Güncelleme Trh : 26.05.2007   
Bu üye silindi Slm

adetim biteli 2 gün olmuştu fakat dün gece erkek arkdşımla yatarken(çok fazla bilmiyorum bu konuları ama ilişkiye girmediğimizi düşünüyorum) kanamam oldu.bu adet kanamasının son haddi olablrmi?sürtünmeden dolayı falan?gelen kan açık renkliydi ama adet kanamam gibi koyu değildi..acil cevaplarsanız sevinirim.:(

offline admin İd:3364  Eklenme/Güncelleme Trh : 28.05.2007   
Bu üye silindi Kanama neden??

ara kanam olabileceği gibi taze kan olduğu için kızlık zarı ile ilgili de olabilir muayene olmanız gerekir..

offline cadı İd:3391  Eklenme/Güncelleme Trh : 28.05.2007   
Bu üye silindi Muayene oldum..

bugün doktora gittim ve kızlık zarım alt kısmından yırtılmış,şimdi nolcak?bunun bana ne gibi zararları var hem fiziksel hemde ilerki evlilik hayatımda?şuanki erkek arkdşımla evlenmeyi düşünüyoruz..ne gibi sorunlarla karşılaşırız yada bn karşılaşırım bilmek istiyorum lütfen yardımcı olun :(

offline cadı İd:3393  Eklenme/Güncelleme Trh : 28.05.2007   
Bu üye silindi Ek olarak..

eklemeyi unuttum her ihtimale karşı ertesi gün hapı kullandım(preven)..bunun etkileri neler zararı yada daha sonra tekrar bi kanama olcakmı?doktor bu sabah adet sonrası olduğu için bu risk çok azmış ama istiyosan için rahat etsin kullan dedi ben zaten çoktan kullanmıştım..kanamam falan olcakmı bi kaç gün içinde adetim yeni bitmesine rağmen yada bidahaki adet dönemimde düzensizlik olcakmı?

offline admin İd:3469  Eklenme/Güncelleme Trh : 30.05.2007   
Bu üye silindi Kızlık zarının yırtılması

eğer yırtılmışsa size fiziksel bir zararı olmaz, fakat bir daha kanamnızın evlendiğinizde de olmaması gerekir..

offline admin İd:3471  Eklenme/Güncelleme Trh : 30.05.2007   
Bu üye silindi Preven hakkında

adet düzeninizi bozabilri ve ara kanamaya sebep olabilir..

offline cadı İd:3564  Eklenme/Güncelleme Trh : 01.06.2007   
Bu üye silindi Evet oldu.

evt bugün kanamam oldu adet gibi ama adetim biteli daha bi hafta oldu..bu adet düzenim bozulmuşsa,düzenlemek için napmam gerekiyo bi ileç varmı kullanabileceğim?çünkü bn artvine gitcem orda doktorada,internetede gitmem zor şimdiden bi ilaç söylerseniz düzensizliğimde onu kullanırım..tşkürler..

offline admin İd:3609  Eklenme/Güncelleme Trh : 02.06.2007   
Bu üye silindi İlaç

muayene olmadan ileç kullanamnzı doğru değil fayda yerine zararı olabilir.

Sayfalar :
[1]

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Lütfen yardım edin meraktan ölmek üzereyiz offline
  Kızlığım bozuldu mu,acil..acil.. offline
  Bebek isteği... offline
  Vajinismus ve normal doğum offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik nasıl??? offline
  Doğum korkusu yaşıyorum :( offline
  Hamilelikte belirtiler, sizin yönetmelerinizle hamile kaldım.... offline
  Bi de benle uğraşın... offline
  Ah ah... daha önceki seks hayatım anlaşılır mı?? offline
  İlişkide ağrı,mastürbasyon ve zevk alamama offline
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Bende de aynı endişe var offline
  Bebeğin cinsiyeti acaba ne?? offline
  :):) allahım kucağına almak nasip etsin.. offline
  Kız arkadaşım hamile kalır mı?? offline
  Dış gebelik ve methotrexat offline
  Bakirelik testi. offline
  Anne olmak istiyorum offline
  Vajinismuz ve doğum şekli offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik offline
  Bebeğini kucağına alacaksın... offline
Üye İstatistikleri
Aktif Ziyaretçi 2 Aktif Üye Üye Sayımız 62443/ 0
Bugün Tekil 115 Bugün Çoğul 158 Toplam Tekil 193708 Toplam Çoğul 980525 Ip No: 3.144.187.103

Kadın Hastalıkları, Gebelik, Hamilelik, Doğum, Kısırlık, Cinsellik, Aile Planlaması - Gebelikten Korunma Yöntemleri, Genital Siğil HPV ,Gebe Hamile Sorunları Ve Kadın Sağlığı İle Kadın Hayatının Tüm Evrelerinde Karşılaştıkları Sağlık Sorunları İle İlgili Forum...    doktornevra.com  .... Op.Dr. Nevra Topalismailoğlu....  Op.Dr.Hakan Topalismailoğlu.... 

Google Plus +