Forum sayfamıza hoşgeldiniz.....Doktornevra.com
 Kullanıcı Adı Şifreniz     | |
 Ana Sayfa | Site Haritası | Kurallar

Kemik Erimesi..  Menepoz ve Tedavisi.. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline yarim Eklenme/Güncelleme Trh : 21.11.2006  Toplam Okunma : 393  Bugün : 1  
Bu üye silindi Menopoz

Doktor hanım ben 2003 yılında adet görememeye başladım. 2006 şubat ayında gittiğim doktor menopoza girmiş olduğumu söyledi. Bütün tahlillerim yapıldı. hepsi normaldi, sadece kemik erimesi yüksek çıktı. Menopoz için erken bir yaş olduğundan adetimi getirmek için cycloprepynova adlı ilacı önerdi doktorum. Sonra adet görmeye başladım ve climen adlı ilaca devam ettim. 6 ay kadar kullandıktan sonra kilo ve şişkinlik sorunlarından dolayı ilacı bırakmak istedim. Doktorum ara verip düzenli adet görüp göremeyeceğime bakalım dedi. Ama adet kesildi. 3 - 4 aydır gelmiyor. Bu durumda doktorum tekrar ilaca başlamam gerektiğini söylüyor. Ben bu ilacın yan etkilerinden dolayı bitkisel bir hormon düzenleyici ilaç kullanmak istiyorum. Bu yüzden bir süredir araştırma yapıyorum. özellikle internette. solgar marka "black cohosh" yada"remifemin" ya da solgarın yeni ilacı "Female multiple" ve son olarak yine solgarın "dong quai root" adlı ilaçlarından hangisi climen değerinde olabilir diye tereddüt ediyorum. bitkisel bir ilaç kullanmam daha iyi olmazmı sizce de? Sizden ricam mümkünse bu yazdığım ilaç seçenekleri ya da sizin önereceğiniz bu tarz bitkisel bir ilacı kullanmak istiyorum. Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

Bu konuya 1 adet cevap yazılmış
Cevaplayanlar Mesaj
offline admin İd:299  Eklenme/Güncelleme Trh : 22.11.2006   
Bu üye silindi Bitkisel ilaç kullanımı

Yazdığınız ilaçların hiç biri climene eşdeğer değildir, çünkü biri hormon preparatı diğerleri ise bitkisel ilaçlardır. Muayenesini yapmadığım hastaya internetten ilaç tavsiye etmem mümkün değil. Bu tür bitkisel ilaçlar için yazdığım aşağıdaki yazıyı okuyun
sağlıcakla kalın
op.dr.nevra
jinekolog
http://www.doktornevra.com/menopoz_osteoporoz/hormon_yerine_bitkisel_tedavi.asp

Sayfalar :
[1]

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Lütfen yardım edin meraktan ölmek üzereyiz offline
  Kızlığım bozuldu mu,acil..acil.. offline
  Bebek isteği... offline
  Vajinismus ve normal doğum offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik nasıl??? offline
  Doğum korkusu yaşıyorum :( offline
  Hamilelikte belirtiler, sizin yönetmelerinizle hamile kaldım.... offline
  Bi de benle uğraşın... offline
  Ah ah... daha önceki seks hayatım anlaşılır mı?? offline
  İlişkide ağrı,mastürbasyon ve zevk alamama offline
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Bende de aynı endişe var offline
  Bebeğin cinsiyeti acaba ne?? offline
  :):) allahım kucağına almak nasip etsin.. offline
  Kız arkadaşım hamile kalır mı?? offline
  Dış gebelik ve methotrexat offline
  Bakirelik testi. offline
  Anne olmak istiyorum offline
  Vajinismuz ve doğum şekli offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik offline
  Bebeğini kucağına alacaksın... offline
Üye İstatistikleri
Aktif Ziyaretçi 3 Aktif Üye Üye Sayımız 62443/ 0
Bugün Tekil 103 Bugün Çoğul 142 Toplam Tekil 193696 Toplam Çoğul 980509 Ip No: 3.144.127.232

Kadın Hastalıkları, Gebelik, Hamilelik, Doğum, Kısırlık, Cinsellik, Aile Planlaması - Gebelikten Korunma Yöntemleri, Genital Siğil HPV ,Gebe Hamile Sorunları Ve Kadın Sağlığı İle Kadın Hayatının Tüm Evrelerinde Karşılaştıkları Sağlık Sorunları İle İlgili Forum...    doktornevra.com  .... Op.Dr. Nevra Topalismailoğlu....  Op.Dr.Hakan Topalismailoğlu.... 

Google Plus +