Forum sayfamıza hoşgeldiniz.....Doktornevra.com
 Kullanıcı Adı Şifreniz     | |
 Ana Sayfa | Site Haritası | Kurallar

Gebe Kalamama..  Kısırlık Tedavisi.. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline lightmoon Eklenme/Güncelleme Trh : 05.10.2007  Toplam Okunma : 368  Bugün : 1  
Bu üye silindi Rahmin yapışması

Merhaba,

10 yıllık evliyim.Evlendim 2 ay sonra bir check up sırasında rahmimin neredeyse tamamını kaplayan bir myom olduğu ortaya çıktı. Ameliyat oldum.Rahmimde yapışma ihtimali olduğu için hemen bebek sahibi olmam gerektiği söylendi.1 yıl sonra gebe kalabildim. Bebeğim ,8. ayda plesentada su eksikliğinden dolayı erken doğdu.Şimdi 9 yaşında. Çok sağlıklı. Tekrar çocuk sahibi olmaya karar verdik. Ancak rahmimde yapışma ihtimali olduğunu 1 ay denememizi daha sonra duruma göre değerlendirilebileceğini söylendi. Biz kararsızdık ve geçen ay denemeye karar verdik. Son adetim 04/09/2007 idi. Genelde 32 gunde bir adet oluyorum.Dün kan tahlili yaptırdım negatif çıktı.Ayın 7sinde adet olmam gerekiyor. Aslında karar veremedim doktoruma gideceğim ama ne zaman gitmeliyim. Birkaç ay daha denemelimiyiz. Çokmu aceleci davranıyorum.9 yıldan sonra heyecanlandım zannederim:)

Aslında benim merak ettiğim eğer rahmimde yapışma varsa tedavi edilebilirmi, pahalı bir tedavimi?

Buarada sitenizi çok beğendim. Teşekkür ederim.

Bu konuya 3 adet cevap yazılmış
Cevaplayanlar Mesaj
offline admin İd:7224  Eklenme/Güncelleme Trh : 07.10.2007   
Bu üye silindi Rahimde yapışma asherman sendromu

rahimde yapışma ile kast edilen genellikle " asherman sendromudur", ve bu genellikle kürta, doğum sonrası enfeksiyonlar veya ameliyatlar sonrası oluşur, öncelikle teşhis koymak için bazı incelemeler yapılması gerekir ve bu durum tabii ki gebeliğe engel bir durumdur.. tedavisi için genellikle "histeroskopi" uygulanabilinir, fakat ben sizde tanının bu olabileceği konusunda tereddütlüyüm, bu tanıyı yani rahim yapışıklığı (aşerman sendromu) bu kadar koaly koymak pek mümkün olmamaktadır, eğer böyle bir tanıya yönelik şüpheniz varsa gebelik planlamadan önce muayene ılsanzı iyi olur,
aşağıdak yazımı okuyun,

http://www.doktornevra.com/jinekoloji/rahim_sorunlari/rahimici_yapisiklik.asp

offline lightmoon İd:7244  Eklenme/Güncelleme Trh : 08.10.2007   
Bu üye silindi Aceba hamileyimiyim:)))

Merhaba, ivedi cevabınız için teşekkür ederim.

04/09/2007 son adetim. 07/10/2007 de adet olmam gerekiyordu ancak hala olamadım. Bugün evde idrarla yapılan tahlil sonucu pozitif çıktı. Ne yapmalayım, tekrar kan tahlilimi gerekli?

Teşekkür ederim,

offline admin İd:7274  Eklenme/Güncelleme Trh : 10.10.2007   
Bu üye silindi Acaba hamilemiyim

evethamilesiniz, gebelik testi idrarda + çıkmışsa genelde doğrudur, yaklaşık bir hafta sonra muayene için başvuurn.. ve folik asit bu arad alın..

Sayfalar :
[1]

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Lütfen yardım edin meraktan ölmek üzereyiz offline
  Kızlığım bozuldu mu,acil..acil.. offline
  Bebek isteği... offline
  Vajinismus ve normal doğum offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik nasıl??? offline
  Doğum korkusu yaşıyorum :( offline
  Hamilelikte belirtiler, sizin yönetmelerinizle hamile kaldım.... offline
  Bi de benle uğraşın... offline
  Ah ah... daha önceki seks hayatım anlaşılır mı?? offline
  İlişkide ağrı,mastürbasyon ve zevk alamama offline
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Bende de aynı endişe var offline
  Bebeğin cinsiyeti acaba ne?? offline
  :):) allahım kucağına almak nasip etsin.. offline
  Kız arkadaşım hamile kalır mı?? offline
  Dış gebelik ve methotrexat offline
  Bakirelik testi. offline
  Anne olmak istiyorum offline
  Vajinismuz ve doğum şekli offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik offline
  Bebeğini kucağına alacaksın... offline
Üye İstatistikleri
Aktif Ziyaretçi 3 Aktif Üye Üye Sayımız 62443/ 0
Bugün Tekil 67 Bugün Çoğul 75 Toplam Tekil 195236 Toplam Çoğul 983527 Ip No: 3.19.27.178

Kadın Hastalıkları, Gebelik, Hamilelik, Doğum, Kısırlık, Cinsellik, Aile Planlaması - Gebelikten Korunma Yöntemleri, Genital Siğil HPV ,Gebe Hamile Sorunları Ve Kadın Sağlığı İle Kadın Hayatının Tüm Evrelerinde Karşılaştıkları Sağlık Sorunları İle İlgili Forum...    doktornevra.com  .... Op.Dr. Nevra Topalismailoğlu....  Op.Dr.Hakan Topalismailoğlu.... 

Google Plus +