Forum sayfamıza hoşgeldiniz.....Doktornevra.com
 Kullanıcı Adı Şifreniz     | |
 Ana Sayfa | Site Haritası | Kurallar

Gebe Kalamama..  Kısırlık Tedavisi.. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline emilia Eklenme/Güncelleme Trh : 02.11.2007  Toplam Okunma : 266  Bugün : 1  
Bu üye silindi Adet düzensizliği

Hocam merhabalar,
2006 yılı Eylül ayında Rahimden ameliyatı oldum (rahimde perde olduğu söylenmişti) Ameliyat sonrasını takip eden aylarda adetin düzenliyken yaz başından itibaren adet düzenim yine bozuldu. (40 güne yakın olmaya başladı). Eylül'ün 25'sinde gördüğüm adet kanaması 15gün kadar sürünce doktora gittim. Bana 2 ay kullanmam için progestan verdi. Progestan kullanımından hemen sonra adet oldum. (20 Ekim) Ama bu sabahtan beri pembe renkte hafif kanamam oluyo.
Ayrıca,
2,5 yıllık evliyim. Eşim 31 ben 30 yaşındayız. Hiç korunmadık. İlk yıl sonunda gebe kalamayınca,
Önce benim testlerim yapıldı:
E2 :32,82 / LH:6,88 / Prolaktin:16,82 / FSH:8,02 / Progesteron:14,82 .
Testten sonra 3 ay ovulasyon takibi ve çatlatma iğneleri yapıldı.
Sonra İlaçlı rahim filmi çekildi.
Primer infertilite+Uterus septus tanısıyla laparoskopik bir ameliyat geçirdim. Raporda 1-2cm'lik bir septum alındığı problem olmadığı yazıyor.
Eşimin o dönemdeki spermiyogram testi:
miktar:3,5ml ml:30.600.000 toplam:107,100,000 hareketsizlik:%50 yerinde hareketli:%18 yavaş doğrusal olmayan hareketli:%28 İleri hareketli:%4. Dopler filminde varikosel başlangıcı olduğu söylendi. ameliyatın üzerinden 1 yılın geçmesini bekledik.
Bu ay tekrar eşim için doktora gittik. Yeni testte hareketsiz:%40 , ileri hareketli %10 çıktı. filminde varikoselin biraz daha ilerlediği söylendi. Ancak testinde iyi yönce ilerleme olunca 2 ay sperm sayısını arttırmak için klomen ve E vitamini verdi.
Hocam bütün bunları okuyunca bize ne tavsiye edersiniz. Bütün bunlar ikimizi de çok yordu ve ne olacağını bilemiyoruz. Üstüne benim son ayda yaşadığım rahatsızlığım eklenince büsbütün çöktük.
Sizce biz normal yollardan çocuk sahibi olamazmıyız?
Sorularımı yanıtlarsanız eşim ve ben çok mutlu olacağız. Sağlıklı günler geçirmeniz dileğiyle, Saygılar...

Bu konu hakkında cevap yazılmadı...

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Lütfen yardım edin meraktan ölmek üzereyiz offline
  Kızlığım bozuldu mu,acil..acil.. offline
  Bebek isteği... offline
  Vajinismus ve normal doğum offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik nasıl??? offline
  Doğum korkusu yaşıyorum :( offline
  Hamilelikte belirtiler, sizin yönetmelerinizle hamile kaldım.... offline
  Bi de benle uğraşın... offline
  Ah ah... daha önceki seks hayatım anlaşılır mı?? offline
  İlişkide ağrı,mastürbasyon ve zevk alamama offline
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Bende de aynı endişe var offline
  Bebeğin cinsiyeti acaba ne?? offline
  :):) allahım kucağına almak nasip etsin.. offline
  Kız arkadaşım hamile kalır mı?? offline
  Dış gebelik ve methotrexat offline
  Bakirelik testi. offline
  Anne olmak istiyorum offline
  Vajinismuz ve doğum şekli offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik offline
  Bebeğini kucağına alacaksın... offline
Üye İstatistikleri
Aktif Ziyaretçi 4 Aktif Üye Üye Sayımız 62443/ 0
Bugün Tekil 93 Bugün Çoğul 117 Toplam Tekil 195262 Toplam Çoğul 983569 Ip No: 18.118.102.225

Kadın Hastalıkları, Gebelik, Hamilelik, Doğum, Kısırlık, Cinsellik, Aile Planlaması - Gebelikten Korunma Yöntemleri, Genital Siğil HPV ,Gebe Hamile Sorunları Ve Kadın Sağlığı İle Kadın Hayatının Tüm Evrelerinde Karşılaştıkları Sağlık Sorunları İle İlgili Forum...    doktornevra.com  .... Op.Dr. Nevra Topalismailoğlu....  Op.Dr.Hakan Topalismailoğlu.... 

Google Plus +