Forum sayfamıza hoşgeldiniz.....Doktornevra.com
 Kullanıcı Adı Şifreniz     | |
 Ana Sayfa | Site Haritası | Kurallar

Hamilelik İstememe, .. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline estrella Eklenme/Güncelleme Trh : 28.04.2007  Toplam Okunma : 264  Bugün : 1  
Bu üye silindi 1 aylık koruyucu iğneler

iyi günler,
1 aylık koruyucu iğnne yapırdım fakat ilke nejeksiyonum olmasına rağmen adet dönemimim üzerinden yaklaşık 15 gün kadar geçmişti. Bunun herhangi bir sakıncası var mı? Bir hafta süreyle ek korunma yöntemi kullanmak yeterli olur mu? Daha sonrasında yeterince güvenilir olur mu?

Bu konuya 6 adet cevap yazılmış
Cevaplayanlar Mesaj
offline admin İd:2385  Eklenme/Güncelleme Trh : 28.04.2007   
Bu üye silindi Aylık iğne

1 ay sizi korumayabilir ve 1 hafta ek korunma yetmeyebilir, siz bence 1 ay boyunca diğer iğneyi yaprırana kadar ek yöntem ile kotunun,
detaylı bilgi için aşağıdaki yazıyı okuyun,

http://www.e-gebelik.net/aile%20planlamasi/hormonal_yontemler/aylik_igne_mesigyna.asp

sağlıcakla kalın

offline irem88 İd:3950  Eklenme/Güncelleme Trh : 11.06.2007   
Bu üye silindi Mesigyna

Ben adetimin basladıgı günün 4.günü üst kolumdan mesigyna vurdurdum ve vuruldugu günden beri cok az olmakla birlikte hafif bir sızı var kolumda. Normalde sızlamıyır ama hareket ettirdigimde veya koluma dokundugumda, sıvazladıgımda sızlıyor. igne yapılan yerde herhangi bir kızarıklık, sislik hic olmadı. Prospektüste bahsedilen yanetkilerin hicbiri yok. igne vurulurken zaten cok yavas vurulmustu. Kolumdaki bu sızlamanın sebebi yaglı cözelti icerdiginden veya diger iceriklerinden dolayı mı sızlıyıo? Yardımınız icin simddiden tesekkür ederim:)
Bir de bundan 1 hafta önce mantar ve bakteri enfeksiyonuyla ilgili Dr. ilac vermisti ve gecmesse tahlil yaparız demisti. ilacları 1 hafta kullandım ve tüm sikayetler gecti, tahlile gitmemeyi düsünüyorum. Annem aylık igne kullandıgımı bilmiyor ve tahlil yapılırsa aylık igneye baglı kalıntılar tahlide görülürmü? Mantar ve bakteri icin yapılan tahlildeki parametrelerde ignede bulunan madde ve metabolitlerine bakılırmı yani? Örnegin Noretisteron ve metabolitleri, Estradiol metabolitleri; yaptırcagım idrar tahlilinde bu parametreler bulunuyormu? Bu metabolitler normal düzeye ne kadar sürede ulasır?
Yardımlarınız icin cok tesekkür ederim, cok sagolun...

offline admin İd:4014  Eklenme/Güncelleme Trh : 13.06.2007   

bazı kadınlarda depo hormon olduğu için fazla derine yapılmadığı zaman sizdekine benzer şiakyetlere sebep olabilmektedir,,,
ayrıca hiç bir tahlilde bu ilacın metabolitleri çıkmaz merak etmeyin..

offline irem88 İd:4040  Eklenme/Güncelleme Trh : 13.06.2007   
Bu üye silindi Mesigyna

Cok tesekkür ederim. Kolum zaten ince oldugu icin fazla derine vuramam?slard?. Ama bidahaki sefere kalcadan vuruldugum zaman böyle bir sikayet olmaz o zaman? Tekrar cok tesekkür ederim

offline irem88 İd:4735  Eklenme/Güncelleme Trh : 09.07.2007   
Bu üye silindi 2.igne

Ben ilk igneyi vurduralı 30 gün gecti, 31.gün 2.igneyi vurdurcam (ilk günü sayarsam 31gün gecti 32.gün vurulcam). ilk günden yani 2.igneyi vurdurdugum günden itibaren koruma saglarmı, o aksam iliskiye girsem sorun olur mu?
cevaplarınız icin simdiden cok tesekkür ederim, kolay gelsin

offline admin İd:4922  Eklenme/Güncelleme Trh : 15.07.2007   

tabii ki siz hemen korur zatek korumasu-ı bir önceki aydan kalmadır..

Sayfalar :
[1]

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Lütfen yardım edin meraktan ölmek üzereyiz offline
  Kızlığım bozuldu mu,acil..acil.. offline
  Bebek isteği... offline
  Vajinismus ve normal doğum offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik nasıl??? offline
  Doğum korkusu yaşıyorum :( offline
  Hamilelikte belirtiler, sizin yönetmelerinizle hamile kaldım.... offline
  Bi de benle uğraşın... offline
  Ah ah... daha önceki seks hayatım anlaşılır mı?? offline
  İlişkide ağrı,mastürbasyon ve zevk alamama offline
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Bende de aynı endişe var offline
  Bebeğin cinsiyeti acaba ne?? offline
  :):) allahım kucağına almak nasip etsin.. offline
  Kız arkadaşım hamile kalır mı?? offline
  Dış gebelik ve methotrexat offline
  Bakirelik testi. offline
  Anne olmak istiyorum offline
  Vajinismuz ve doğum şekli offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik offline
  Bebeğini kucağına alacaksın... offline
Üye İstatistikleri
Aktif Ziyaretçi 2 Aktif Üye Üye Sayımız 62443/ 0
Bugün Tekil 38 Bugün Çoğul 40 Toplam Tekil 195646 Toplam Çoğul 984368 Ip No: 3.129.249.105

Kadın Hastalıkları, Gebelik, Hamilelik, Doğum, Kısırlık, Cinsellik, Aile Planlaması - Gebelikten Korunma Yöntemleri, Genital Siğil HPV ,Gebe Hamile Sorunları Ve Kadın Sağlığı İle Kadın Hayatının Tüm Evrelerinde Karşılaştıkları Sağlık Sorunları İle İlgili Forum...    doktornevra.com  .... Op.Dr. Nevra Topalismailoğlu....  Op.Dr.Hakan Topalismailoğlu.... 

Google Plus +