Forum sayfamıza hoşgeldiniz.....Doktornevra.com
 Kullanıcı Adı Şifreniz     | |
 Ana Sayfa | Site Haritası | Kurallar

Hamilelik İstememe, .. 

Konuyu Açan Konu    Aktif  1
offline elacan Eklenme/Güncelleme Trh : 10.09.2007  Toplam Okunma : 362  Bugün : 1  
Bu üye silindi Norlevo...

Öncelikle Merhabalar...

Benim problemim NORLEVO adlı ertesi gün hapı...

10/08/2007 tarihinde adet görmeye başladım..Ve adetimin 4. gününde (13/08/2007) tarihinde nişanlım ile sürtünme yolu ile BOŞALMADAN yüzeysel olarak seviştik...Ben zevk sıvısının hamile bırakma riski taşıdığını bildiğimden ve korktuğumdan adetimin 5. gününde (14/08/2007) NORLEVO adlı hapı kullandım..
Ve adetimin bitmesinin üstünden 6 gün geçince 2 gün süren bir kanamam oldu...

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanına başvurdum..Bana NORLEVO' nun bir nevi hormon hapı olduğunu, kanamanın normal olduğunu ve bir sonraki adet tarihimin değişebileceğini söyledi.

Adetlerim Genel olarak 30 günde bir gerçekleşiyor..Yani bu ay 10/09/2007 tarihinde adet görmem gerekirken henüz bir şey yok...Biliyorum 1 hafta bekleme süresi olduğunu fakat sizden ricam ADETLİ İKEN HAMİLE KALINABİLRMİ? Ayrıca norlevoyu adet döneminde almanın bir zararı varmı...Hamile kalma olasılığım varmı ve mide bulantısı ile aşırı yeme isteği var son 2 haftadır bu NORLEVO' dan kaynaklı olabilirmi...Test yaptırdım negatif çıktı...ne yapmalıyım...

Teşekkür eder...saygılarımı sunarım

Bu konuya 6 adet cevap yazılmış
Cevaplayanlar Mesaj
offline admin İd:6538  Eklenme/Güncelleme Trh : 11.09.2007   
Bu üye silindi Norlevo

bi,zde maalesef ertesi gün hapları doğru anlatılmadığı için yalnış kullanılmakytadır. ertesi gün hapı sadece yılda 1-2 kez çok acil durumlarda alınmalıdır, tabii ki adet düzensiliği ve benzeri sorunlar yaratır, şikayetiniz devam ederse muayene olmanzı gerekir, bazen ertesi gün ahpı sonrası "folikül kistleri" de gözlenmektedir,
aşağıdaki yazıyı okuyun,
http://www.e-gebelik.net/aile%20planlamasi/ozel_durumlar/acil_korunma_ertesi_sabah_hapi.asp

offline elacan İd:6543  Eklenme/Güncelleme Trh : 11.09.2007   
Bu üye silindi Teşekkür ederim..

Dr. Hanım öncelikle teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için.

Bu sürtünme yolu ile bir şeyler yaşama olayının ADET DÖNEMİNE denk gelmesi ve ayrıca NORLEVO' yu da bu olayın ertesi günü kullanmama rağmen hamile olma ihtimali varmı?Adet gecikmesi bundan kaynaklı olabilirmi...

Bulunduğum yerde muayeneye gittiğim Kadın Hastalıklartı ve Doğum Uzmanı adet döneminde gebe kalma ihitmalinin pek olmadığını belirtmişti.. Ve bu halk arasındada çok yaygın bir inanış...Ne kadar geçerli birşey bu... Yada ne denli doğru...Bu konuda sizin bilginize başvurabilirmiyim...

offline never mind İd:6545  Eklenme/Güncelleme Trh : 11.09.2007   
Bu üye silindi Bende yaşadım

Bende aynı sorunu yaşayan biri olarak sana az da olsa teselli vermek için yazıyorum.Bende hap kullandım ve adetimin sonrasında hemen tekrar kanamam olmuştu. Sana şöyle anlatayım sen adetinden altı gün sonra tekrar adet olmuşsunya işte ilk olduğun gün tekrar adetinin ilk günü gibi oluyor. yani bu sanırım ayın 20 si oluyor. o yüzden senin bir sonraki adetin büyük bir ihtimalle ayın 19 veya 20 sinde olursun bence öylede olacak umarım yanılmayız bu haplar insanı mahvediyor sen adetini bekle bence yüzde yüz olacaksın ama olmazsanda herşeyin bir çaresi var kendine iyi bak ve kafana takma bence.

offline elacan İd:6556  Eklenme/Güncelleme Trh : 11.09.2007   
Bu üye silindi Sağolun...

Alıntı :  id:6545  Yazan:never mind  Tarih:11.09.2007
Bende yaşadım: Bende aynı sorunu yaşayan biri olarak sana az da olsa teselli vermek için yazıyorum.Bende hap kullandım ve adetimin sonrasında hemen tekrar kanamam olmuştu. Sana şöyle anlatayım sen adetinden altı gün sonra tekrar adet olmuşsunya işte ilk olduğun gün tekrar adetinin ilk günü gibi oluyor. ...

Yani sizce bu norlevodan kaynaklı bir gecikme olabilir öylemi. Sizdede mi böyle bir gecikme oldumu... Nişanlım ile ilişkiye girmedik...Boşalmadı bile...ama nasıl söylemeliyim korkuyorum açıkçası
Umarım sizin dediğiniz gibi olur /sağolun yardımcı olduğunuz için...

offline admin İd:6588  Eklenme/Güncelleme Trh : 11.09.2007   
Bu üye silindi Adette ilişki

adette gebe kalmak tabii ki çok dşük bir ihtimal fakat hijyen açısından doğru bir birleşme zamanı değil,
aşağıdaki yazıyı okuyun..

http://www.doktornevra.com/jinekoloji/genel_%20jinekoloji/adet_hijyeni.asp

offline elacan İd:6706  Eklenme/Güncelleme Trh : 14.09.2007   
Bu üye silindi Teşekkürler... bilgileriniz için..

Dr. Hanım ve Never Mind adlı arkadaşım...sizlere beni bu kötü ruh halinden kurtarıp, aydınlatığınız için teşekkür ederim... Sanırım herşey norlevodan kaynaklı imiş.. Aşırı yeme isteği ve yemeklerden sonraki kusmalar, adet gecikmesi vs... Allaha şükür herşey yoluna girdi ve dün adet oldum... Bu olay ve korku da bana kapak oldu...

Sayfalar :
[1]

Son Konu ve Mesajlar
Son 10 Konu Ekleyen
  Lütfen yardım edin meraktan ölmek üzereyiz offline
  Kızlığım bozuldu mu,acil..acil.. offline
  Bebek isteği... offline
  Vajinismus ve normal doğum offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik nasıl??? offline
  Doğum korkusu yaşıyorum :( offline
  Hamilelikte belirtiler, sizin yönetmelerinizle hamile kaldım.... offline
  Bi de benle uğraşın... offline
  Ah ah... daha önceki seks hayatım anlaşılır mı?? offline
  İlişkide ağrı,mastürbasyon ve zevk alamama offline
Son 10 Mesaj Ekleyen
  Bende de aynı endişe var offline
  Bebeğin cinsiyeti acaba ne?? offline
  :):) allahım kucağına almak nasip etsin.. offline
  Kız arkadaşım hamile kalır mı?? offline
  Dış gebelik ve methotrexat offline
  Bakirelik testi. offline
  Anne olmak istiyorum offline
  Vajinismuz ve doğum şekli offline
  Doğum sonrası korunma ve cinsellik offline
  Bebeğini kucağına alacaksın... offline
Üye İstatistikleri
Aktif Ziyaretçi 7 Aktif Üye Üye Sayımız 62443/ 0
Bugün Tekil 21 Bugün Çoğul 22 Toplam Tekil 196217 Toplam Çoğul 988309 Ip No: 3.144.252.140

Kadın Hastalıkları, Gebelik, Hamilelik, Doğum, Kısırlık, Cinsellik, Aile Planlaması - Gebelikten Korunma Yöntemleri, Genital Siğil HPV ,Gebe Hamile Sorunları Ve Kadın Sağlığı İle Kadın Hayatının Tüm Evrelerinde Karşılaştıkları Sağlık Sorunları İle İlgili Forum...    doktornevra.com  .... Op.Dr. Nevra Topalismailoğlu....  Op.Dr.Hakan Topalismailoğlu.... 

Google Plus +